Lietuvoje minima Atšvaitų diena – Kelių direkcija primena saugumo taisykles tamsiu paros metu

Lietuvoje minima Atšvaitų diena – Kelių direkcija primena saugumo taisykles tamsiu paros metu

Tradicinė Atšvaitų diena šiemet minima spalio 15-ąją. VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija Atšvaitų diena paskelbė trečiąjį spalio ketvirtadienį, kai šviesus paros metas vis trumpesnis ir intensyviausio eismo laikas – rytais ir vakarais – iki pat pavasario vyksta tamsoje.

„Sveikinu Atšvaitų dienos dalyvius ir raginu visas seniūnijas, visus gyventojus pagal galimybes dalyvauti akcijoje, laikantis visų saugos reikalavimų. Pasirūpinkite savimi ir savo artimaisiais. Dėvėkite atšvaitus, kurie gali išgelbėti jūsų sveikatą ar net gyvybę“,– sako VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius.

Gyventojai kviečiami  paieškoti jau anksčiau dovanotų atšvaitų, juos taisyklingai užsidėti, prisisegti ir visada turėti su savimi einant tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui. Juk matomumą sunkina ne tik tamsa, bet ir rūkas, apniukęs dangus ir lietus.

Atšvaitų naudojimą reglamentuoja kelių eismo taisyklės. Primename, kad:

•    Pėstieji, eidami ne užmiestyje, atšvaitą turi prisitvirtinti taip, kad jis būtų matomas ir automobilių žibintai galėtų jį apšviesti.
•    Užmiestyje pėstieji privalo eiti prieš automobilių judėjimo kryptį (t. y. kaire kelio puse). Einant užmiestyje, atšvaitas turi būti pritvirtintas dešinėje pusėje taip, kad automobilių žibintai jį apšviestų.  
•    Pėstieji, eidami keliu tamsoje, taip pat gali neštis šviečiantį žibintą ar vilkėti liemenę su šviesą atspindinčiomis juostomis.  
•    Dviračių ir paspirtukų vairuotojai, važiuodami važiuojamąja dalimi, turi judėti pagal automobilių važiavimo kryptį (dešine puse), todėl atšvaitas turi būti pritvirtintas kairėje pusėje taip, kad automobilių žibintai jį apšviestų.
•    Dviratininkams ir paspirtukininkams reikia pasirūpinti, kad jų transporto priemonė turėtų baltą žibintą priekyje, raudoną – gale ir oranžinius atšvaitus, pritvirtintus ant stipinų. Pats eismo dalyvis turi vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.
•    Automobilio vairuotojas, sustojęs tamsiu paros metu neapšviestame kelyje ir išlipęs iš transporto priemonės, privalo vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.
•    Juostinį atšvaitą reikia uždėti ant rankos aukščiau rankos riešo ar ant kojos blauzdos.
•    Pakabinamą atšvaitą, pervertą virvele ar grandinėle, reikia prisegti prie drabužių dešinėje pusėje, kad jis laisvai švytuotų suaugusio žmogaus kelių aukštyje (t. y. automobilių žibintų aukštyje).
•    Pakabinamą atšvaitą prie rankinių ir kuprinių reikia tvirtinti taip, kad jis laisvai švytuotų. Laisvai švytuojantį atšvaitą automobilio šviesos „pagaus“ ir apšvies. Apšviestas atšvaitas atspindės šviesą – taip eismo dalyvis bus matomas automobilių vairuotojams.

Atmintinė, kaip taisyklingai nešioti atšvaitą, paskelbta ir VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos tinklalapyje.

Atšvaitų dienos proga VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija šalies savivaldybėms ir seniūnijoms, kaip ir kasmet, perdavė atšvaitų. Seniūnijos organizuos atšvaitų platinimą tiems gyventojams, kurie dar neturi ar nesuspėjo įsigyti atšvaitų. Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją savivaldybių teritorijose, kiekviena seniūnija nustatys atšvaitų platinimo datą ir laiką.  Akcijos vietą žymės plakatai „Atšvaitų diena tavo mieste“.

Dėmesio: visų akcijos dalyvių prašome paisyti visų būtinų ir aktualių Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo  nustatytų saugumo reikalavimų ir vietos savivaldos priimtų sprendimų, susijusių su epidemiologine situacija konkrečioje savivaldybėje.

LAKD inf.
Atšvaitas saugumas KET Atšvaitų diena Lietuvos automobilių kelių direkcija
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,902