Dalyvauti labdaringame bėgime į Kretingą atvyko net ministras

Dalyvauti labdaringame bėgime į Kretingą atvyko net ministras

Pastebėti alkstančiuosius ir laiku ištiesti jiems pagalbos ranką spalio 4 dieną Kretingoje kvietė jau penktus metus iš eilės organizuojamas labdaringas „Šv. Prančiškaus taurės“ bėgimas. Jo metu surinktos lėšos skiriamos labdaros valgyklai „Rūpestėliai“, kurioje kasdien po lėkštę šiltos sriubos ir kelias riekes duonos gauna virš pusės šimto skurstančiųjų.

Dalyvių ir savanorių kasmet sulaukiama vis daugiau

Tarp užsiregistravusiųjų šiais metais – 706 bėgikai ir virš 80-ties savanorių, tačiau, anot organizatorių, dar apie kelis šimtus bėgikų prisijungė jau pasibaigus dalyvių registracijai. „Nesitikėjome tokio gausaus dalyvių būrio, ir džiaugiamės, kad kasmet jų sulaukiame vis daugiau. Tarp bėgančiųjų – profesionalūs sportininkai ir mėgėjai, šeimos su mažais vaikais ir augintiniais, mokyklų bendruomenės, vienuoliai ir net senjorai“, – apie dalyvių įvairovę pasakoja viena iš renginio organizatorių, Klaipėdos valstybinės kolegijos Slaugos ir socialinės gerovės katedros vedėja dr. Akvilė Virbalienė.

Išskirstyti dalyvių srautai, skirtingu metu skelbiami starto laikai, dezinfekcinio skysčio stotelės ir kitos priemonės buvo taikomos tam, kad papildomai užtikrintų dalyvių ir organizatorių saugumą. „Šie metai mums visiems kitokie, tad ypatingai dėkojame savanoriams, padėjusiems sklandžiai organizuoti renginį,“ – priduria A. Virbalienė.

Šilto maisto ir bendravimo reikia visiems

Brolių pranciškonų įsteigta labdaros valgykla „Rūpestėliai“ yra atvira visiems, stokojantiems maisto ir bendravimo. Čia neklausiama vardų ar gyvenimo istorijų, kiekvieną atėjusįjį stengiamasi sušildyti sočia šiltos sriubos lėkšte ir geru žodžiu. „Nelaimės gali ištikti kiekvieną, tačiau paprašyti pagalbos dažnam gerokai sunkiau, nei ją suteikti. Skatiname dalintis gerumu ir, prireikus, nebijoti jo priimti patiems“, – sako A. Virbalienė.

Paremti labdaros valgyklą „Rūpestėliai“ lėšomis, maistu ar savanorišku darbu kviečiami visi norintys ištisus metus. Pagalbos maistu dažnai sulaukiama iš ūkininkų ar gausiu derliumi norinčių pasidalinti sodininkų, džiaugiamasi, kad savanoriauti ryžtasi ir vis daugiau vyresnio amžiaus žmonių, senjorų, kuriems tai galimybė įsitraukti į prasmingą bendruomenės veiklą, glaudžiau pabendrauti su aplinkiniais.

Prasmingas renginys telkia bendruomenę

„Šv. Prančiškaus taurės, 2020“ globėju tapo Kretingos meras Antanas Kalnius, o renginio metu 5 km trasą bėgo ir Socialinių reikalų ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Pastarasis „Šv. Pranciškaus taurės“ bėgimo renginį remia ir jame dalyvauja jau trečius metus iš eilės.

„Vienyti bendruomenę, politikus ir vietos verslininkus, didinti visų atidumą skurstantiesiems – tai vienas iš pagrindinių mūsų renginio tikslų, – sako A. Virbalienė. – Svarbi ne tik finansinė parama, bet ir visuomenės telkimas, žinios apie pagalbą skleidimas.“

Generalinis šio bėgimo rėmėjas – gydymo ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“. „Džiaugiamės, kad galime išlaikyti tradiciją šiuo verslui sunkiu laikotarpiu ir prisidėti prie kilnaus tikslo, puoselėjant Kretingos žmonių sveiką gyvenimo būdą, telkiant bendruomenę šiuo ypatingu metu. Sveikiname varžybų nugalėtojus iškovojusius prizines vietas ir tikimės, kad ši graži tradicija gyvuos dar daug metų“, – sako „Atostogų parko“ direktorius Ričardas Jovaiša.

Kiekvienam bėgime užsiregistravusiam dalyviui buvo įteiktas kvietimas apsilankyti šiltuose „Atostogų parko“ baseinuose ir pirtyse su vienkartine 50 procentų nuolaida. Laimėtojams įteikti specialūs „Atostogų parko“ prizai. Galimybe apsilankyti baseinuose ir pirtyse buvo palepinti ir renginio savanoriai.

Su Pranciškonų vienuolynu „Atostogų parkas“ glaudžiai bendradarbiauja nuo įsikūrimo pradžios, remia jų veiklas, skirtas telkti Kretingos rajono bendruomenę, rūpintis gyventojų sveikata, kurti prasmingo poilsio galimybes. Tai vienas iš būdų, kaip „Atostogų parkas“ prisideda prie Kretingos rajono gyventojų gerovės.

Dalyvauti labdaringame bėgime į Kretingą atvyko net ministras, nuotrauka-1

Į Kretingos rajono gyventojų gerovę atsižvelgiama ir planuojant būsimas investicijas: planuojama įrengti vaikščiojimo ir bėgimo trasas gryname miške, kuriomis bus kviečiami naudotis ir vietiniai gyventojai. Drauge su kitais šio regiono verslais ir savivaldybe, aktyviai ieškoma galimybių gerinti susisiekimo infrastruktūrą: 2020 metų pradžioje atsirado papildomas autobuso maršrutas, planuojama tiesti dviračių takus, tvarkyti lankytinas vietas. Tikimasi, kad šios investicijos palengvins vietinių gyventojų susisiekimo galimybes ir praturtins jų laisvalaikį, gerins sveikatą.

Dalyvauti labdaringame bėgime į Kretingą atvyko net ministras, nuotrauka-2

Bėgimą organizavo Kretingos rajono savivaldybė, Kretingos Viešpaties apreiškimo Švč. M. Marijai Parapija, Kretingos Viešpaties Apreiškimo vienuolynas, Kretingos rajono visuomeninė labdaros organizacija ,,Rūpestėliai“, VšĮ Klaipėdos valstybinė kolegija. Generalinis renginio rėmėjas – didžiausias Vakarų Lietuvoje poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“.

Rasa Fedijienė,

Exchange Rates
USD 0,922