SAM informuoja keliautojus: šiais atvejais vykstant į Latviją teks atlikti COVID-19 testą

SAM informuoja keliautojus: šiais atvejais vykstant į Latviją teks atlikti COVID-19 testą

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad tam tikroms asmenų grupėms vykstant į Latviją, privaloma turėti ne anksčiau nei prieš 3 dienas iki atvykimo atliktą koronaviruso testą bei gautą neigiamą atsakymą.

Tokį tyrimą ir jo neigiamą atsakymą įrodantį dokumentą turi turėti asmenys, atvykstantys į Latviją sveikatos priežiūros (terapija ir diagnostika) paslaugoms gauti.

Taip pat neigiamas testas reikalingas sportininkams ir sporto srities darbuotojams bei tarptautinių sporto organizacijų atstovams, kurie atvyksta į Latviją kaip akredituoti asmenys dalyvauti tarptautiniuose sporto renginiuose, kuriuos organizuoja Latvijos teisės aktais pripažintos sporto federacijos.

Pažymėtina, kad atvykstantys sportininkai ir medicinos paslaugų gavėjai, visų pirma, turi kontaktuoti atitinkamai su renginių organizatoriais ar medicinos paslaugų teikėjais ir iš jų sulaukti atvykimo sąlygų (pvz., išankstinis COVID-19 testas bei neigiamas jo rezultatas, pakartotinis testas, kelios izoliacijos dienos prieš įvykį ir pan.)

SAM primena, kad Lietuvoje 14 dienų sergamumo rodikliui perkopus 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų, į Latviją nuvykusiems lietuviams taikoma 10 dienų izoliacija, išskyrus numatytąsias išimtis.

10 dienų izoliacija netaikoma kasdien kertantiems Latvijos sieną darbo reikalais, kai sienos kirtimas būtinas darbo ar pareigų atlikimui bei asmuo turi darbo santykius įrodančius dokumentus. Taip pat izoliuotis nereikia, jei kasdien vykstama dėl vaiko priežiūros ar formaliojo ikimokyklinio ugdymo paslaugų gavimo (reikalingas paslaugų teikėjo ar švietimo įstaigos išduotas dokumentas).

Izoliuotis nereikia kiekvieną dieną vykstant į formaliojo ugdymo (pagrindinio, vidurinio ar aukštojo išsilavinimo) įstaigas, mokymo programas meno ir kultūros srityje (reikalingas ugdymo įstaigos išduotas dokumentas).

Taip pat izoliacija netaikoma asmenims, kasdien lydintiems į aukščiau nurodytas ugdymo įstaigas nepilnametį asmenį ar specialiųjų poreikių turintį pilnametį asmenį (reikalingas paslaugų teikėjo ar ugdymo įstaigos išduotas dokumentas).

Latvijos specialistai pabrėžia, kad kasdien kertant sieną, izoliacija neprivaloma tuo atveju, jei asmenys kasdien grįžę iš darbo, mokslo, būrelio laikosi papildomų saugumo principų, t.y. nepriima svečių, nerengia susitikimų, nesilanko viešose vietose, kur yra daug žmonių, viešose vietose dėvi asmens apsaugos priemones (kaukes, respiratorius), pasirodžius simptomams iš karto izoliuojasi ir kreipiasi į gydytoją.

Pagal bendrą tvarką, 10 dienų izoliacija netaikoma asmenims, vykstantiems tranzitu per Latvijos teritoriją, įskaitant atvykimą pavežant arba išvežant keleivį atvykusį į Latvijos oro uostus, uostus, stotis iš užsienio. Tokiais atvejais rekomenduojama turėti vykstančiojo tranzitu per Latviją kelionės bilieto kopiją.

Taip pat izoliuotis nereikia asmenims, kurie į Latviją atvyksta prižiūrėti artimųjų arba organizuoti ar dalyvauti laidotuvėse.

Izoliacijos išimtis galioja ir asmenims, atvykstantiems į Latviją sveikatos priežiūros (terapija ir diagnostika) paslaugoms gauti. Šiuo atveju taip pat reikalingas tai įrodantis dokumentas.

SAM
Sveikatos apsaugos ministerija Latvija COVID-19 testas 10 dienų izoliacija
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,922