Palangos miesto gelbėtojai kitą turistinį sezoną pradės su modernia gelbėjimo įranga

Palangos miesto gelbėtojai kitą turistinį sezoną pradės su modernia gelbėjimo įranga

Žmonių saugumo užtikrinimo vandenyje ir jų gelbėjimo efektyvumas priklauso nuo gelbėjimo tarnybų aprūpinimo modernia įranga bei gelbėjimo operacijas vykdančių žmonių gebėjimo ja naudotis.

Vakarų Lietuva ir Kuržemės regionas yra populiari ne tik regioninės svarbos turistinė vieta, pritraukianti daug poilsiautojų. Pagrindinis traukos objektas – Baltijos jūra – yra ne tik įvairių pramogų, bet ir padidėjusios rizikos žmonių saugumui objektas. Regiono savivaldybės ir gelbėjimo tarnybos nuolat susiduria su nemaloniais įvykiais, kai dėl neatsakingo žmonių elgesio, neįvertintų aplinkos sąlygų kasmet tenka gelbėti nemažai jūroje skęstančių žmonių. Ta problema aktuali ne tik vasaros sezonu, bet ir žiemą, kai ant nestabilaus ledo įlūžta žvejai mėgėjai. Tad veiksmingas žmonių gelbėjimas ir jų saugumo užtikrinimas tampa svarbiu iššūkiu.

Kad įveiktų šį iššūkį, Palangos miesto savivaldybės administracija kartu su penkiais partneriais iš Lietuvos ir Latvijos – Liepojos miesto savivaldybės komunalinių paslaugų įmone, Liepojos miesto savivaldybės policija, Latvijos Respublikos valstybine policija, Neringos savivaldybe bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu – 2020 m. rugpjūčio 1d. – 2022 m. liepos 31 d. įgyvendina tarptautinį projektą „Žmonių saugumą užtikrinančių paslaugų gerinimas Baltijos jūros pakrantėje per tarpvalstybinį bendradarbiavimą tarp Vakarų Lietuvos regiono ir Kuržemės regiono Latvijoje“ (ONLY-SAFE!), LLI-441, finansuojamą 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos lėšomis. Bendra projekto vertė – 529 192 Eur, iš jų 449 813 Eur – Europos regioninės plėtros fondo bendrasis finansavimas.

Projekto šūkis „Tik saugumas!” (angl. ONLY SAFE!) puikiai atspindi projekto tikslą – užtikrinti gyventojų ir poilsiautojų saugumą Baltijos jūros priekrantėje ir pakrantėje, vykdant tarpvalstybinį bendradarbiavimą, institucinių gebėjimų stiprinimą, tobulinant darbuotojų įgūdžius ir darbo sąlygas.

Palangos miesto savivaldybės atstovai, gelbėjimo operacijas organizuojantys darbuotojai kartu su projekto partneriais dalyvaus Lietuvoje (Neringoje) ir Latvijoje (Liepojoje) organizuojamose informacinėse - švietimo veiklose bei pratybose, kurių metu bus mokoma, kaip pasitelkiant modernias gelbėjimo priemones ir techniką efektyviau užtikrinti žmonių saugumą vasaros sezono ir kitu metu.

Palangos miesto savivaldybė projekto įgyvendinimo metu gelbėjimo darbams vykdyti įsigis specializuotą automobilį, keturratį motociklą su priekaba bei du vandens motociklus.

Baigiamojo projekto seminaro, kuris vyks Klaipėdoje 2022 metų birželio mėnesį, metu bus pristatyti mokymų rezultatai bei įsigyta įranga demonstruojama visuomenei.

Platesnės informacijos apie projektą ir programą ieškokite: www.latlit.eu; www.europa.eu.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Palangos miesto savivaldybė. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę

Palangos miesto savivaldybė gelbėjimo darbai specializuotas automobilis keturratis motociklas su priekaba du vandens motociklai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,939