Rugsėjo 22 d. ant Birutės kalno bus minima Baltų vienybės sąšauka

Rugsėjo 22 d. ant Birutės kalno bus minima Baltų vienybės sąšauka

Antradienį, rugsėjo 22 d., 20 val. Palangoje, ant Birutės kalno, sužibs vienybės laužas – bus minima Baltų vienybės sąšauka. Bendruomenė kviečiama aktyviai dalyvauti renginyje.

Valandą truksiantis renginys prasidės ugnies įžiebimu ir Tautiška giesme. „Ant Birutės kalno įžiebta ugnis suvienys mus su visais, susibūrusiais paminėti Baltų vienybės dieną ant piliakalnių ir alkakalnių ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje“, – sakė šio renginio organizatorė, Žemaičių regioninės etninės kultūros globos tarybos narė Diana Kanclerė.

D. Kanclerė pabrėžė, jog antradienį ant Birutės kalno bus paminėtos net trys svarbios datos – ne tik Baltų vienybės diena, bet ir Saulės mūšio pergalės diena bei rudens lygiadienis.

Kurorto gyventojai ir svečiai kviečiami atsinešti gėlių, pasidabinti tautiniais drabužiais ar turėti Žemaitijos, Lietuvos ar Palangos vėliavas. Turintieji, ypač – vaikai, raginami atsinešti ir liaudiškų muzikos instrumentų. Pasak D. Kanclerės, sąšaukos metu susirinkusieji bus raginami padainuoti, pagroti. „Tai bus natūralus pasibuvimas, pabendravimas, ne sceninis variantas“, – pabrėžė renginio organizatorė.

Kasmet Lietuvos ir Latvijoje minimos Baltų vienybės sąšaukos esmė – aplankyti, įprasminti baltams atmintinas vietas, uždegti ugnis ant piliakalnių ar kitose su baltų istorija susijusiose vietose ir sujungti baltų genčių palikuonis bei žemes. Kadaise ugnies sąšauka ant piliakalnių kvietė vienytis – ginti savo žemes, gyvastį, savastį. Vienybė padėjo išlikti ir išgyventi tūkstantmetę istoriją baltų tautoms. Nepaisant valstybes skiriančių ribų, po pasaulį pasklidusius baltų palikuonis vienija iš protėvių paveldėta pasaulėžiūra, gyvos tradicijos ir papročiai.

Tie, kas išvykę svetur ar neturi galimybės nuvykti į baltų atminties vietas, raginami užkurti ugnelę namuose. Lai Baltų vienybės ugnies ženklas keliauja per baltų kraštus ir pasaulį.

Palanga Birutės kalnas Baltų vienybės sąšauka
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,939