Gimnazistai pabiro po Palangą

Gimnazistai pabiro po Palangą

Kaip ir visi šalies švietimo srities darbuotojai, taip ir palangiškiai, naujus mokslo metus pradėjo su nerimu: nežinia, kokių išbandymų moksleiviams ir mokytojams dar gali atnešti pandemija. O be šių iššūkių, Palangoje tenka įveikti dar vieną: Senojoje gimnazijoje vyksta kapitalinis remontas, tad gimnazistai ir pedagogai mokslo metus pradeda išskirstyti po kitas švietimo įstaigas.

Gimnazijai – iššūkis

„Ir Palangos senosios gimnazijos vadovams, ir mokiniams, ir mokytojams – visai mokyklai prasidėjusi pastato modernizacija didžiulis iššūkis: ilgą laiką su gimnazijos ir kitų mokyklų bendruomenėmis tarėmės, kaip teks organizuoti darbą, kaip derinti kontaktines pamokas ir nuotolinį mokymą“, – taip vasarą pradėtą Senosios gimnazijos kapitalinį remontą trumpai pakomentavo Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė.

„Palangoje nėra galimybės visą gimnazijos veiklą perkelti kitur į vieną pastatą, todėl pamokos, neformaliojo ugdymo užsiėmimai nuo rugsėjo vyksta Palangos sanatorinėje mokykloje, Švietimo pagalbos centre, kur anksčiau buvo įsikūręs Moksleivių klubas, Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje, Palangos sporto centre ir Pradinėje mokykloje, – paklaustas, kaip prasideda šie mokslo metai, sakė Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas. – Dėl galimybės rengti biotechnologijų užsiėmimus ir atlikti fizikos, chemijos, biologijos laboratorinius darbus kalbėtasi su Klaipėdos universiteto vadovybe – mes esame pasirašę bendradarbiavimo sutartį, ir universiteto laboratorijose planuojami gimnazistų užsiėmimai“.

Dėl patalpų stokos nuo rugsėjo gimnazijoje ugdymas organizuojamas mišriu būdu: vyks ir vadinamosios kontaktinės pamokos nurodytose patalpose, ir pamokos bei savarankiškas darbas nuotoliniu būdu.

„Mokymas bus organizuojamas taip, kad vienos klasės mokiniams ugdymo veiklos visą dieną organizuojamos toje pačioje mokymo patalpoje – skirtingi mokytojai turės atvykti į klasei priskirtą patalpą, o ne mokiniai eiti pas mokytojus, išskyrus specifines sritis, kai mokiniai turės eiti pas mokytoją. Mažiausiai vieną dieną per savaitę mokiniai bus mokomi nuotoliniu būdu arba turės savarankiškus darbus. Atsižvelgiant į nuotolinio mokymo patirtis ir tvarką, dalies mokomųjų dalykų bus užduodami tik ilgalaikiai darbai. Mokiniai bus maitinami Vlado Jurgučio progimnazijoje, kūno kultūros pamokos vyks Sporto centro salėje. Esame numatę, kad muzikos ir dailės pamokos vyks Vlado Jurgučio progimnazijos patalpose“, – vardijo direktorius.

Tikisi grįžti dar šiemet

Šiuos mokslo metus pradėję 15–19 metų amžiaus 459 gimnazistai pasiskirstę 18-oje klasių. Kaip ir visoje Palangoje, ir gimnazijoje moksleivių skaičius kasmet auga: pernai mokėsi 431, užpernai – 420 mokinių.

Kalbėdamas apie gimnaziją ir jos ugdytinių pasiekimus, direktorius pasidžiaugė, kad šiais metais Palangos senosios gimnazijos abiturientai puikiai išlaikė valstybinius brandos egzaminus – iš viso pelnyti 24 šimto balų įvertinimai. Senosios gimnazijos matematikos valstybinio brandos egzamino rezultatai Palangos miesto savivaldybei pelnė pirmą vietą tarp Lietuvos savivaldybių – Palangoje daugiausiai išlaikiusių matematikos valstybinį egzaminą mokinių. Praėjusiais mokslo metais net 10 gimnazijos mokinių tapo respublikinių, nacionalinių konkursų laureatais arba prizininkais.

„Palangos senoji gimnazija išsiskiria aukšta ugdymo kultūra ir išskirtiniais mokinių pasiekimais, todėl pasikeitusios sąlygos kelia nemažai naujų iššūkių“, – pripažino L. Šidlauskas, pridūręs, kad pastato atnaujinimo kapitalinio remonto darbai pradėti vasarą. Pagal modernizacijos projektą pastatas turi būti apšiltintas, sumontuota nauja šildymo sistema, rekonstruota valgykla, pakeisti langai, durys, visų patalpų grindys, numatyta ir kitų darbų.

„Į gimnazijos patalpas tikimės sugrįžti po Kalėdų. Deja, turint omeny, kad mūsų pastatas didžiulis, o lėšų skirta tik 2,6 milijono eurų, šiuo etapu nebus rekonstruojama didžioji 550 vietų aktų salė ir ūkinis pastatas“, – sakė L. Šidlauskas.

Livija GRAJAUSKIENĖ,

Palangos senoji gimnazija renovacija kapitalinis remontas gimnazistai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,919