Palangos kurorto muziejuje atidaroma jaunosios kartos dailininko Nikitos Černorickij paroda „Stebuklingas miškas“

Palangos kurorto muziejuje atidaroma jaunosios kartos dailininko Nikitos Černorickij paroda „Stebuklingas miškas“

STEBUKLINGAS MIŠKAS – tai fantasmagorija, vaikiškų prisiminimų klodai, savotiškas kitoniškumas erdvėje ir laike „kai medžiai buvo dideli“.

Menininkas savo kūryboje išlaisvina latentinę tikrovę, prieš žiūrovą atskleisdamas pasąmonės pasaulį, paslėptą paprastuose vaizduose, likusiuose jo atmintyje iš vaikystės.

Režisierius Andrejus Tarkovskis rašė: "Vaikystė lemia visą žmogaus gyvenimą, ypač jei jis vėliau susijęs su menu, su vidinėmis, psichologinėmis problemomis". Vaikystė yra savotiškas sakralus etapas, jame glūdi laimingiausi ir liūdniausi mūsų egzistavimo momentai. Būtent vaikystėje mąstymas, charakteris ir psichologinis tipas įgauna savo formas. Tai lyg paveikslo gruntas, pagrindas kuris padaro mus tokiais, kokie esame. 

Projekte „Stebuklingas miškas“  pristatoma serija grafinių ir vaizdinių darbų, nukeliančių žiūrovą į pasaulį, kuriame menininkas užaugo. Šis pasaulis kupinas paslaptingų šešėlių ir saulės blyksnių, galingų medžių vainikų ir persipynusių šakų, panašių į daiktų linijų struktūras po mikroskopu. Vaizdų rakursas pasakoja apie tą laikiną laikotarpį, kai šis miškas atrodė magiškas, kai vis dar skaidri mažo vaiko sąmonė, nepaisydama aštrios tikrovės pojūčio, aplinką suvokė kaip kažką stebuklingą. Ši vaikų suvokimo magija, artumo jausmas su tuo, kas dabar atrodo taip tolima, šviesus ilgesys - tai priminimas, iš kur mes visi esame kilę, kas mus subrandino. Priminimas kiekvienam apie mūsų šviesųjį periodą.

Mano vaikystė prabėgo vietoje, kurią suaugusieji kažkodėl vadino Palanga, nors aš žinojau, kad tai vadinama Stebuklinguoju mišku. Būtent ši vieta su savo parku, milžiniškomis pušimis ir švelnia saule suformavo mane kaip asmenybę, menininką, žmogų. 

Nikita Chernoritskij - menininkas, režisierius. Maskvos V. I. Surikovo valstybinio akademinio meno instituto, dailininkės ir skulptorės Aidan Salakhovos studentas. 

Rusijos Federacijos prezidento stipendijos laureatas. 

Rusijos menų akademijos aukso medalio ir Rusijos menininkų sąjungos bronzos medalio laimėtojas „Už indėlį į nacionalinį vaizduojamąjį meną“.

Paroda veiks iki rugsėjo 20 d. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Palangos kurorto muziejuje atidaroma jaunosios kartos dailininko Nikitos Černorickij paroda „Stebuklingas miškas“, nuotrauka-1
Palangos kurorto muziejus dailininkas Nikita Chernoritskij paroda Stebuklingas miškas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,939