LŠMPS toliau spaudžia savivaldybes dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų

Asociatyvi nuotr.

Didžiausia šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS)  pakartotinai kreipėsi į Lietuvos Respublikos Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų darbo sąlygų. Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir valstybės operacijų vadovo priimtus sprendimus, LŠMPS pakartotinai atkreipia dėmesį į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų problemas.

„LŠMPS atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad šalies savivaldybės tik iš dalies prisideda ar visai neprisideda prie ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo finansavimo iš savo biudžeto, o finansavimui panaudoja iš valstybės biudžeto skiriamas mokymo lėšas. Įstatymų ir įsipareigojimų nesilaikymas lemia sisteminius įstatymų ir kitų teisės aktų pažeidimus. Siekiame, kad susidariusios problemos būtų išspręstos kuo skubiau, o ne apsimetama, jog viskas gerai. Tikimės, jog Vyriausybė padarys tai, kas jos galioje“, – pabrėžia LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.

E. Milešinas atkreipia dėmesį, jog ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojai dirba daugiau nei 36 valandas per savaitę, nors vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodeksu, jiems nustatoma ne ilgesnė nei 36 valandų darbo laiko norma per savaitę.

Be to, mokytojai negauna apmokėjimo už Darbo kodekso reglamentuotą viršvalandinį darbą, nes nustatoma suminė darbo laiko apskaita ir viršvalandžiai yra išdėliojami per nustatytą apskaitinį laikotarpį, nors kaip minėta aukščiau, mokytojams teisės aktais nustatyta sutrumpinta darbo savaitė.

„Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojai yra labiausiai skriaudžiami, nes dirbdami po vieną, negali visa apimtimi pasinaudoti teise į kasmetines atostogas. Ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo, mokytojai turi dirbti tik su viena ugdytinių grupe, o grupės negali būti jungiamos. Maža to, mokytojai neturi galimybės pasinaudoti Darbo kodekso numatytomis fiziologinėmis pertraukomis ir pietų pertrauka, kadangi su ugdytiniais dirba tik vienas mokytojas ir negali net trumpam palikti jų vienų“, – sako E. Milešinas.

Neturi mokytojai galimybės ir pasinaudoti įstatymo nustatyta teise 3 valandas naudoti netiesioginiam darbui su mokiniais – darbams planuoti, dokumentams, susijusiems su ugdymu, rengti, bendradarbiauti su mokytojais, tėvais (globėjais) ugdymo klausimais.

LŠMPS pabrėžia, kad visos aukščiau išvardintos problemos kyla dėl ydingo teisinio reglamentavimo. Teisės aktai numato, kad su grupe, kurioje ugdomi 1 metų amžiaus ar vyresni vaikai, turi dirbti ne mažiau kaip 2 darbuotojai, iš jų – ne mažiau kaip 1 pedagogas.

LŠMPS siūlo, kad su ugdytiniais dirbtų du pedagogai ir vienas mokytojo padėjėjas, taip užtikrinant mokinių ugdymo kokybę bei saugumą ir pilną darbuotojų teisių įgyvendinimą.

„Nerimą kelia atsainus valstybės institucijų ir savivaldybių požiūris į vaikų ugdymo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose kokybę ir mokytojų darbo sąlygas, paskutinėje vietoje paliekant mokytojų sveikatą ir saugą darbo vietoje“, – teigia E. Milešinas.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) vienija daugiau nei 10 tūkst. narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) priklausanti profesinė sąjunga.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos inf.
Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga LŠMPS savivaldybės Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas mokytojai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Kultūra
2020 metai visam pasauliui sukėlė virtinę iššūkių dėl pasaulinės pandemijos. Palangos kultūros ir jaunimo centras – ne išimtis, tačiau nenumatyti projektai ir renginiai išmokė į pokyčius žiūrėti lanksčiai bei ieškoti kūrybiškų sprendimų, mokymosi ir naujų atradimų galimybių. Nuo rekordo iki Aukso paukštės Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga Palangos kultūros ir jaunimo centras (PKJC) papuošė Palangą pulsuojančia vėliava iš juostelių su šūkiu...
Sveikata
Per vakar parą Lietuvoje buvo patvirtinti 202 atvejai koronavirusinės infekcijos atvejai. 65 atvejai buvo patvirtinti Vilniaus apskrityje, 58 Kauno, 22 Klaipėdos, 15 Marijampolės, 8 Panevėžio, 28 Šiaulių, po 3 Telšių ir Utenos apskrityse. Taip pat per praėjusią parą šalyje buvo užfiksuoti 6 įvežtiniai atvejai, iš jų po 2 iš Jungtinės Karalystės ir Baltarusijos ir po 1 iš Vokietijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų. Iš 202 atvejų 60 asmenų užsikrėtimo aplinky...
Įvykiai
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino izoliavimosi namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisykles. Izoliacijoje esantiems asmenims numatytos išimtys tais atvejais, kai norima vykti balsuoti Seimo rinkimuose bei lankant artimųjų kapus. Tam tikros išimtys taikomos ir sportininkams, jūrininkams bei Lenkijos piliečiams. Nauja tvarka numatyta sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu. Da...
Įvykiai
Pirmadienį, spalio 19 d., prasideda išankstinis balsavimas Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų antrajame ture. Kaip prieš dvi savaites, taip ir dabar, balsuoti iš anksto bus galima net keturias dienas – spalio 19-22 dienomis nuo 7 iki 20 valandos. Rinkėjai, dėl įvairių priežasčių negalintys balsuoti spalio 25 d., turi galimybę balsuoti iš anksto bet kurioje šalies savivaldybėje. Balsavimas iš anksto bus organizuojamas Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių...
Įvykiai
Informuojame, kad nuo spalio 20 d. 12 val. iki spalio 21 d. 10 val. Būtingės, Kalgraužių, Mažučių, Šventosios miškuose Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono kariai vykdys orientacinį žygį. Žygio metu nebus naudojamos mūšio imitacinės priemonės (mokomieji šoviniai ir pirotechnika), nebus vykdomi kasimo darbai.
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 205 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 70 iš jų registruota Vilniaus, 44 Šiaulių, 27 Kauno, 22 Klaipėdos, 21 Telšių, po 7 – Marijampolės ir Panevėžio, 6 Tauragės bei 1 Alytaus apskrityse.  Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, pagal šiuo metu turimus duomenis, praėjusią parą užsikrėtė 146 asme...
Įvykiai
„Šiandien Palangoje – istorinė diena“, – tokiais žodžiais į gausiai susirinkusius kurorto gyventojus ir svečius šeštadienį kreipėsi Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Ir iš tiesų kurortas turi priežastį džiaugtis – duris visuomenei atvėrė restauruota medinė Kurhauzo dalis. Šiuo svarbiu įvykiu padėtas taškas ne vienerius metus trukusioje kurorto simbolio – Kurhauzo – atgimimo po 2002-ųjų gaisro istorijoje. Gausus būrys palangiškių ir kurorto svečių šešt...
Kriminalai
Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukose užfiksuotą asmenį, galintį suteikti tyrimui vertingos informacijos. Pažinusius asmenį, prašome informuoti telefonu 8 700 64716, arba el. paštu: [email protected] Dėkojame už bendradarbiavimą.
Įvairios
Degtukas židinio liepsnos pradžia rudens šaltam ryte *** Mintis naujos dienos nata dainos likimo mano *** Kava juoda stipri karšta vienintelė iš vakar *** Šviesa ugnies aušros manęs nubalina su meile dvasią *** Malda prabudusiems dangaus dievams bebaimiai apkabinus mirtį *** Gyvenimas kasryt naujai mane ugnim kava palepina *** Šypsaus man atgalios mirtis tad švęskime gyvenima