Valstybiniam asmens apsaugos priemonių rezervui nupirkta dar 888 tūkst. respiratorių

BNS nuotr.
BNS nuotr.

Valstybės medicinos atsargų rezervą per artimiausius mėnesius papildys dar 888 tūkst. respiratorių, kuriuos pristatys farmacijos produktų tiekėjas „Essmedi“.

1,5 mln. eurų vertės sutartį su UAB „Essmedi“ rugpjūčio 19 d. pasirašė Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centras. Per du mėnesius nuo sutarties įsigaliojimo bendrovė valstybės rezervui pristatys 888 tūkst. respiratorių FFP2.

Ruošiantis rudens sezonui ir galimai antrajai koronaviruso (COVID-19) bangai, valstybės medicinos atsargų rezervas yra nuolat pildomas ir atnaujinamas. 

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad rugpjūčio 31 d. buvo įvykdyta su Lietuvos gamintoju „Intersurgical“ sudaryta sutartis dėl milijono respiratorių. Paskutinė jų siunta pirmadienį buvo pristatyta į valstybės rezervo sandėlius.

Liepos viduryje į Lietuvą baigtos gabenti asmens apsaugos priemonės, nupirktos Kinijoje kovo pradžioje. Paskutinę siuntą sudarė vienas konteineris su apsauginiais kombinezonais.

Iš viso per pastarąjį pusmetį į Lietuvą pristatyta beveik 900 tonų asmens apsaugos priemonių: 600 tonų oro transportu ir 300 tonų geležinkeliais.

SAM
Medikai Apsaugos priemonės COVID-19
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,939