Izoliacija specialiems atvejams: tinkamų patalpų neturinčios savivaldybės, raginamos bendradarbiauti su kitomis savivaldybėmis

Izoliacija specialiems atvejams: tinkamų patalpų neturinčios savivaldybės, raginamos bendradarbiauti su kitomis savivaldybėmis, Aurimas

Atsižvelgiant į koronaviruso (COVID-19) keliamas grėsmes, visos šalies savivaldybės privalo pasirūpinti specialiomis izoliavimo patalpomis jos teritorijoje gyvenantiems žmonėms, jeigu dėl tam tikrų aplinkybių jie negali izoliuotis namuose. Savivaldybės, neturinčios resursų užtikrinti tinkamų patalpų izoliacijai, turėtų bendradarbiauti su kitomis savivaldybėmis. 

Tai numatyta Valstybės ekstremalių situacijų operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos priimtame sprendime.

Dokumente nurodoma, kad jeigu savivaldybės administracija neturi resursų ir negali įrengti visų reikalavimų atitinkančių izoliacijos patalpų, tuomet ji gali kreiptis į kitą savivaldybę dėl izoliavimo patalpų panaudojimo kartu su maitinimo ir kitų būtinų paslaugų organizavimu.

Izoliavimas taip pat gali būti organizuojamas viešbučių paskirties pastatuose, jeigu izoliuojamas žmogus sutinka už tai sumokėti.

Izoliuotiems asmenims savivaldybės administracija organizuoja maitinimą, kitų būtiniausių priemonių (vaistų, higienos prekių, drabužių) pristatymą ir perdavimą iš artimųjų.

Savivaldybių numatytose izoliavimo patalpose izoliuojami tik asmenys, turėję sąlytį su koronavirusu sergančiu asmeniu, sukėlėjo nešiotoju arba grįžę ar atvykę iš užsienio valstybės, tuo atveju, jeigu jų gyvenamosios patalpos neatitinka higienos sąlygų ir nėra galimybės izoliuotis nuo kitų kartu gyvenančių žmonių.

SAM
savivaldybės specialios izoliavimo patalpos Izoliacija koronavirusas COVID-19
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.