Planas ateičiai: mokyklų skaitmenizacijai numatyta skirti 14 mln. eurų

 Planas ateičiai: mokyklų skaitmenizacijai numatyta skirti 14 mln. eurų , Aurimas

Lietuvos ateities ekonomikos DNR plane numatyta 14 mln. Eur. mokyklų skaitmenizacijai. Vieno mokinio krepšelyje tam bus skiriama 40 EUR, iki šiol ši suma siekė tik 5,9 Eur per metus. Tokiam Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui pritarta Vyriausybės posėdyje.

Šios lėšos bus skiriamos aprūpinti vaikus reikalingomis skaitmeniniu turiniu, priemonėms, mokymosi platformomis.

„Šios lėšos – tai didelis įnašas į mokymo turinio ir priemonių skaitmenizavimą, palyginimui – iki šiol tam buvo skiriama keleriopai mažiau. Tikimės, kad ši investicija leis bendrąjį ugdymą paversti šiuolaikiniu ir lanksčiu tiek turinio, tiek formos prasme“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Įgyvendinant Lietuvos ateities ekonomikos DNR planą, savivaldybėms bus paskirstoma po 40 EUR kiekvienam mokiniui: iš jų 2020 m. 4 mėnesiams bus skiriama po 10 EUR mokiniui, 2021 metams – po 30 EUR mokiniui.

Šios lėšos bus įdėtos į klasės krepšelį ir naudojamos švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatytus reikalavimus atitinkantiems skaitmeniniams mokymo(si) ištekliams, priemonėms ir informacinių ir komunikacinių technologijų įrangai įsigyti, taip pat mokytojų skaitmeninio raštingumo kompetencijai tobulinti pagal skaitmeninio raštingumo programas, atitinkančias švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatytus reikalavimus. Informacinių ir komunikacinių technologijų įrangai įsigyti gali būti skiriama iki 30 procentų lėšų.

Bendrojo ugdymo mokyklų turinio ir priemonių skaitmenizavimui numatoma sukurti bendrą katalogą, iš kurio kiekviena mokykla galės išsirinkti, ko jai labiausiai reikia.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inf.
Mokyklų skaitmenizacija Lietuvos ateities ekonomikos DNR
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.