Kavinėms nurodyta riboti lankytojų srautus, reikės dėvėti kaukes

Kavinėms nurodyta riboti lankytojų srautus, reikės dėvėti kaukes, Aurimas

Viešojo maitinimo įstaigos ir vėl turi riboti lankytojų srautus, išlaikyti 2 metrų atstumą tarp skirtingų stalų, vieno metro atstumą – lankytojų eilėse prie kasų ir sėdint prie baro. Restoranams ir kavinėms uždrausta tiekti maitinimą savitarnos principu, kai maistą įsideda patys lankytojai.

Tokia tvarka patvirtinta sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio nepaprastosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu.

Sugriežtinus infekcijų kontrolės priemones, lankytojai į viešojo maitinimo įstaigas, tiek uždaras, tiek atviras erdves, turi būti įleidžiami tik su nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis. Kaukes leidžiama nusiimti tik valgant ir geriant.

Kaip ir karantino metu, barų ir kavinių administracijos įpareigojamos sudaryti sąlygas matuoti darbuotojų temperatūrą tik atvykus į darbą, stebėti darbuotojų sveikatą, dezinfekuoti liečiamus paviršius, vėdinti patalpas.

Prievolė dėvėti apsaugines veido kaukes nuo penktadienio taip pat galioja uždarose ir atvirose erdvėse esančiose prekybos, paslaugų, laisvalaikio ir pramogų vietose, sporto varžybų metu.

koronavirusas infekcijos COVID-19 reikalavimai barai kavinės kaukės
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.