VRK atveria daugiau politinės kampanijos dalyvių finansinių duomenų

VRK atveria daugiau politinės kampanijos dalyvių finansinių duomenų, Aurimas

Artėjant Seimo rinkimams Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) publikuoja politinės kampanijos finansavimo apskaitos žiniaraščių duomenis.

Elektroninių paslaugų portale www.rinkejopuslapis.lt nuo šiol skelbiami Politinės kampanijos finansavimo apskaitos žiniaraščių duomenys (apie pajamas nuo 2008 m. ir išlaidas nuo 2020 m.). Iki šiol buvo skelbiami detalūs duomenys apie gautas pajamas, o apie išlaidas – tik pagal išlaidų grupes.

Išskirtinis duomenų rinkinio „Politinės kampanijos finansavimo apskaitos žiniaraščių duomenys (apie pajamas nuo 2008 m. ir išlaidas nuo 2020 m.)" bruožas yra tai, kad duomenys apie pajamas ir išlaidas yra skelbiami realiu laiku. Publikuojami duomenys yra detalūs, o ne suminiai, kas leidžia matyti kiekvieną patirtų išlaidų sumą: kam buvo sumokėta ir kokiu tikslu. Galima peržiūrėti iš karto kelių ar visų dalyvių duomenis. 

Taip pat nuo šiol realiuoju laiku skelbiami duomenys apie registruotus partijos nario mokesčius (duomenų rinkinys „Politinių partijų narių, per kalendorinius metus sumokėjusių daugiau negu 360 eurų nario mokestį, sąrašai (nuo 2020 m.)"). Šie duomenys skelbiami nuo 2020 m. sausio 1 d. Iki šiol jie buvo atnaujinami kas keletą dienų. Partijų narių, sumokėjusių mažesnius partijos nario mokesčius, sąrašai vadovaujantis įstatymais viešai nėra skelbiami. 

Abu duomenų rinkiniai yra skirti užtikrinti politinių kampanijų ir partijų finansavimo skaidrumą ir viešumą, o tai yra esminė sąlyga užtikrinant laisvus, sąžiningus ir demokratiškus rinkimus. 

Duomenų rinkinius galite rasti adresu www.rinkejopuslapis.lt/ataskaitu-formavimas skiltyje „Politinių kampanijų finansavimas". 

Šie duomenų rinkiniai buvo sukurti vykdant projektą „Skaidrūs rinkimai" (projekto kodas Nr. 10.1.2-ESFA-V-916-01-0017) pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 10 prioriteto „Visuomenės poreikius atitinkantis ir pažangus viešasis valdymas" 10.1.2-ESFA-V-916 priemonę „Nacionalinių kovos su korupcija priemonių įgyvendinimas". 

VRK inf.
Vyriausioji rinkimų komisija Politinės kampanijos finansavimo apskaitos žiniaraščių duomenys Politinių kampanijų finansavimas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.