Apklausa: ar skiepytumėtės nuo koronaviruso?

Apklausa: ar skiepytumėtės nuo koronaviruso?, Aurimas

Pasaulyje augant nerimui dėl antros koronaviruso susirgimų bangos, Rusija paskelbė sukūrusi pirmąją vakciną, suteikiančią „tvarų imunitetą“ nuo naujojo viruso. Vakar Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas viešai pareiškė, kad skiepai yra saugūs ir buvo išbandyti su viena iš jo dukterų. Reaguojant į drąsų Rusijos pareiškimą, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovas Ženevoje Tarikas Jašarevičius akcentuoja, kad dar gerokai per anksti reikšti savo poziciją dėl minėtos vakcinos.

Siekiant sukurti ją, dideles pastangas iki šiol deda tiek vakarų, tiek europos šalių mokslininkai. Tačiau Europos Sąjungos valstybės dar liepą sutarė, kad nekonkuruos tarpusavyje dėl vakcinos nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19 ligos). Deryboms su potencialiais gamintojais yra sukurta speciali tarpvalstybinė darbo grupė, kur savo atstovą yra delegavusi ir Lietuva.

Kol vyksta derybos su vakcinų kūrėjais, Lietuvos institucijos analizuoja, kiek vakcinų gali prireikti mūsų šaliai ir kaip valstybė jas galės kompensuoti. Šiuo metu Sveikatos apsaugos ministerija kartu su ekspertais kuria mechanizmą, kokiu būdu kaip įmanoma greičiau būtų galima vykdyti gyventojų skiepijimą.

Netylant kalboms dėl minėtos vakcinos, klausiame palangiškių, ar šie skiepytųsi nuo koronaviruso, jei vakcina iš tiesų būtų pradėta tiekti ir pasiektų Lietuvą?

apklausa vakcina skiepai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.