Egzaminų perlaikyme – privalomos kaukės

E. Blaževič/LRT nuotr.
E. Blaževič/LRT nuotr.

Nuo rugpjūčio 1 d. Lietuvoje sugriežtinus asmens apsaugos priemonių dėvėjimo sąlygas uždarose patalpose – kaukes privaloma dėvėti ir brandos egzaminų pakartotinės sesijos metu. 

Jau nuo šiandien atvykdami į brandos egzaminą mokiniai privalo ne tik turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę, pasą arba leidimą gyventi Lietuvoje) ar vairuotojo pažymėjimą, bet ir dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), nes privalomą apsaugos priemonių dėvėjimą viešoje vietoje numato ekstremalią situaciją reglamentuojantys teisės aktai.

Atvykdami į brandos egzamino centrus, kandidatai turi būti sveiki, neturėti pareigos izoliuotis ar laikytis kitų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nustatytų, neleidžiančių dalyvauti egzamine įpareigojimų.

Tų, kuriems pasireikš viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų infekcinių susirgimų požymiai (karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.), prašome į egzaminų centrus nevykti.

Jeigu minimi požymiai pasireikš egzamino metu, būtina  nedelsiant iš jo pasišalinti ir skambinti  karštąja koronaviruso linija tel. 1808.  

Pasikonsultuoti galima kasdien 8.00–23.00 valandomis nemokamai skambinant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro karštąja linija  tel. +370 618 79984 ir +370 616 94562 (I-V  8.00–17.00; V 8.00–15.45) arba rašyti  elektroniniu paštu [email protected]

Nacionalinė švietimo agentūros inf.
egzaminų perlaikymas kaukės egzamine
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.