Per vakarykščią parą patvirtinti šeši nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai

Scanpix nuotr.
Scanpix nuotr.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakar parą šalyje patvirtinti šeši nauji koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Po du atvejus nustatyta Marijampolės ir Kauno apskrityse, po vieną COVID-19 atvejį diagnozuota Utenos ir Vilniaus apskrityse. Vienas iš šešių atvejų – įvežtinis.

Pirmasis atvejis nustatytas asmeniui, kuris liepos 10 d. kartu su kitais trimis asmenimis į Lietuvą atvyko iš Afganistano. Nustatyti 8 sąlytį turėję Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai ir Ignalinos rajono savivaldybės atstovai, visi jie izoliuoti. Tuo metu kartu su užsikrėtusiuoju atvykusiems 3 kitiems asmenims atlikti tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti. Jų rezultatai neigiami, t. y. infekcija jiems nepatvirtinta, tačiau jie ir toliau bus izoliuoti.

Antrasis atvejis patvirtintas Vilniaus apskrityje (Širvintų rajone). Asmuo liepos 14 d. ryte pasijuto blogai. Iškvietus greitosios medicinos pagalbos (GMP) medikus, asmuo pristatytas į VUL Santaros klinikas. Turimais duomenimis, žmogus niekur nesilankė, kontakto su karščiuojančiais, sergančiais ar grįžusiais iš užsienio neturėjo, nebuvo jokiuose renginiuose, gydymo įstaigose. Nustatyti 4 kontaktiniai asmenys, visi jie – šeimos nariai. Jiems visiems bus atliekamas tyrimas koronavirusinei infekcijai nustatyti. Tęsiama atvejo epidemiologinė diagnostika.

Trečiasis atvejis patvirtintas Marijampolės apskrityje (Šakių rajone). Infekcija nustatyta asmeniui, kurio šeimos nariui jau anksčiau patvirtinta COVID-19 diagnozė. Asmuo koronaviruso infekcijai būdingų simptomų nejaučia, tirtas kaip sąlytį su sergančiuoju turėjusysis. Tęsiama atvejo epidemiologinė diagnostika.

Ketvirtasis atvejis patvirtintas Marijampolės apskrityje. Asmuo blogai pasijuto liepos 15 d., buvo hospitalizuotas Šakių ligoninėje, kur ir paimtas tepinėlis koronaviruso infekcijai nustatyti. Patvirtinus diagnozę, asmuo pervežtas į Kauno klinikinę ligoninę. Kontaktiniai asmenys nustatinėjami, užsikrėtimo aplinkybės aiškinamosis.

Penktasis atvejis nustatytas Kauno apskrityje gyvenančiam asmeniui. Žmogus blogai pasijuto liepos 13 d., slogavo, buvo pakilusi kūno temperatūra. Nustatyta, kad asmuo liepos 10 d. turėjo sąlytį su patvirtintais COVID-19 atvejais. Šiuo atveju nustatyta, jog didelės rizikos sąlytį turėjo 12 asmenų. Tęsiama atvejo epidemiologinė diagnostika.

Šeštasis atvejis patvirtintas taip pat Kauno apskrityje (Kėdainių rajone). Koronaviruso infekcija nustatyta asmeniui, kuris šiai infekcijai būdingus simptomus – galvos, akių skausmą – pajuto liepos 8 d., o liepos 13 d., kaip nurodė asmuo, dingo uoslė. Nustatyta, kad žmogus liepos 10 d. turėjo sąlytį su patvirtintais COVID-19 atvejais. Nustatyti 3 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys.

NVSC informuoja, kad Kaune veikiančioje transporto įmonėje „Hegelmann Transporte“ naujų koronaviruso infekcijos atvejų per vakar parą nebuvo patvirtinta. Tai reiškia, kad iš viso iki šiol šioje įmonėje yra registruota 19 užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro inf.
koronavirusas infekcijos COVID-19
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,983