Per parą patvirtinti penki nauji koronaviruso atvejai iš kurių trys – įvežtiniai

Per parą patvirtinti penki nauji koronaviruso atvejai iš kurių trys – įvežtiniai

Per praėjusią parą užregistruoti 5 koronaviruso atvejai: 3 Vilniaus ir po vieną Klaipėdos ir Utenos apskrityse. 3 iš 5 atvejų yra įvežtiniai iš Jungtinės Karalystės, Baltarusijos ir Švedijos.

Atvejis Klaipėdos apskrityje įvežtas iš Švedijos. Asmuo kartu su dviem kolegomis birželio 28 d. grįžo keltu į Klaipėdą iš Švedijos ir iškart su šeima izoliavosi. Šiuo metu asmuo jaučiasi gerai.

Kitas įvežtinis atvejis iš Jungtinės Karalystės nustatytas Vilniaus apskrityje. Asmuo liepos 2 d. grįžo iš šios šalies lėktuvu Doncaster – Vilnius. Liepos 3 d. apie 9-10 val. asmuo lankėsi Inmedica, vėliau nuvyko į Panoramos Rimi ir Žirmūnų Rimi, tačiau negalėjo patikslinti laiko. Apie 16-17 val. lankėsi Express Market, Paribio g. 30B, Vilniuje, o nuo 19:00 iki 19:20 Pomodoro kavinėje, Vilniaus g. Asmuo sėdėjo lauke. Nuo 20 iki 21 val. Biliardo klube Fuksas, Gedimino pr. 28. Šiuo metu nustatyti 3 sąlytį turėję asmenys. Epidemiologinė diagnostika tęsiama.

Užsikrėtimas koronavirusu nustatytas asmeniui, kuris birželio 23 d. su kitais šeimos nariais grįžo iš Baltarusijos nuosavu automobiliu ir iškart izoliavosi. Vienam šeimos nariui koronavirusas buvo patvirtintas anksčiau, todėl birželio 26 d. kitiems šeimos nariams buvo paskirta izoliacija dėl sąlyčio su susirgusiu šeimos nariu. Pirmuosius simptomus pajuto birželio 29 d. Kiti sąlytį turėję asmenys – tai 3 šeimos nariai.

Koronavirusas patvirtintas Visagino socialinės globos namų darbuotojui. Atvejis išaiškintas atliekant periodinius profilaktinius tyrimus dėl COVID-19 socialinės globos namų darbuotojams. Asmuo išvykęs į užsienį nebuvo, kontaktą su sergančiu COVID-19 asmeniu neigia, jokių ligos simptomų nejaučia. Šeimoje nustatyti 4 kontaktiniai asmenys, kitų kontaktinių asmenų sąrašas tikslinamas, užkrečiamosios ligos epidemiologinė diagnostika tęsiama.

Koronavirusu užsikrėtė vienos Vilniaus ligoninės pacientas. Jis nebuvo identifikuotas kaip sąlytį su anksčiau patvirtintais atvejais turėjęs asmuo. Šiuo metu yra vykdoma epidemiologinė diagnostika, bendraujama su ligoninės personalu, NVSC Vilniaus departamento specialistai dirba pačioje ligoninėje.

Per praėjusią parą koronavirusas iš viso nustatytas 1836 žmonėms, iki šiol tebeserga 201 asmuo, 1545 – pasveiko, 71 žmogus yra izoliacijoje. Nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, dar 11 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 37 įvežtiniai atvejai. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos liepos 5 d. 10.00 val. duomenimis: per vakar dieną ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 1789. Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 442242 (iš jų – 128041 iš mobilių punktų).

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija
koronavirusas infekcijos COVID-19
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,983