Atrask Palangą pozityviai

Atrask Palangą pozityviai

„Nors šalyje karantinas atšauktas, kol kas artimos kontaktinės veiklos su lankytojais ir didelių masinių renginių nevykdome. Įvairiais būdais stengiamės palaikyti socialinį ryšį su žiūrovais virtualiojoje erdvėje ir tai, kad žmonėms to labai reikėjo pademonstravo internetinių svetainių lankomumas ir peržiūrų skaičiai. Kultūrinės veiklos organizatoriai ir visuomenė yra labai išsiilgusi kultūrinių renginių, tačiau vis dar išlieka tam tikri apribojimai ir draudimai dėl didesnių susibūrimų ir masinių renginių. Todėl visų besidominčių kultūriniais renginiais labai prašome supratingumo“, teigė Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.

Valstybės dieną – instaliacija minčių takais „ Atrask Palangą pozityviai“

Valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dieną visus kviečiame leistis Palangos ir Šventosios pažintais ir nepažintais takais. Tokius atradimų kupinus nuotykius siūlo Palangos kultūros ir jaunimo centras, viešose erdvėse kviesdamas stabtelti ir netikėtai atrasti  išsidėsčiusius objektus, o tiksliau spalvotas lenteles, kurių turinį kūrė Palangos ir Šventosios bendruomenės. “Vietos bendruomenei ir atvykusiems kurorto svečiams norime pasiūlyti tokius interaktyvius dalykus, kurie ne įpareigotų, o nustebintų ir pradžiugintų. Ar keliaudami pėsčiomis ar su dviračiu kiekvienas įvairiose kurorto vietose galės atrasti spalvotą lentelę ir perskaityti ten užrašytą tekstą. Tikimės, kad tai dovanos netikėtumo pojūtį ir nuteiks pozityviai. Ne veltui šią interaktyvią instaliaciją minčių takais pavadinome „Atrask Palangą pozityviai“, sako Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.

Atrask Palangą pozityviai, nuotrauka-1

Jau nuo liepos 4 d. Palangoje ir Šventojoje atsiras 60 mėlynos, geltonos ir žalios spalvos lentelių, kurios išskirs tris pagrindines lokacijų vietas: miestą, paplūdimį ir mišką. 

Džiaugiamės, kad prie šio sumanymo mielai sutiko prisjungti Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka, pasiūliusi keletą žymių rašytojų ir kūrėjų citatų. Palangos kurorto muziejaus paprašėme gražiausių poezijos konkurso „Haiku Palangai 2020“ eilių, kurias kūrė palangiškiai ir šventojiškiai ir kurios sudaro didžiąją lentelių turinio dalį.  Jono Šliūpo muziejus parinko kelias aušrininko ir Palangos burmistro Dr. Jonas Šliūpo citatas. Dėkojame partneriams už bendradarbiavimą ir prisidėjimą originaliai paminėti liepo 6 –ąją, Valstybės dieną Palangoje ir Šventojoje.

Atrask Palangą pozityviai, nuotrauka-2

Liepos 6 d. 21 val. visus kviečiame ant Birutės kalno, į Grafų Tiškevičių alėją, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, Šventosios g. 1, Šventojoje giedoti Tautišką giesmę.

Atrask Palangą pozityviai, nuotrauka-3

Atsižvelgiant į karantino sąlygas ir numatomus žmonių susibūrimo ribojimus, bei atliepiant šių metų „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ žinutę („... vienybės tiltai globaliame pasaulyje...“) kviečiame visus Tautišką giesmę giedoti įvairiose atvirose erdvėse Lietuvoje ir visame pasaulyje, kur galima laikytis saugaus atstumo ir tuo pačiu jausti bendrystę bei būti drauge.

Palangos kultūros ir jaunimo centro informacija
Palangos kultūros ir jaunimo centras direktorė Vita Petrauskienė Valstybės diena „Atrask Palangą pozityviai“ Tautiškos giesmės diena
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,862