„Maisto bankas“ kviečia netradiciškai dalintis karantino metu sukauptomis atsargomis

„Maisto bankas“ kviečia netradiciškai dalintis karantino metu sukauptomis atsargomis

Startavo „Maisto banko“ projektas, kviečiantis žmones peržiūrėti savo maisto atsargų spinteles – „KAUPTI MAŽIAU DALINTIS. Kurioje vietoje dėsime kablelį?“  Maisto surinkimo dėžės jau įrengtos ir iki birželio 18 dienos geradarių Palangos gyventojų laukia Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriuje (Vytauto g. 112).  

Birželio 10 d. šios iniciatyvos autobusiukas lankysis Palangoje. Nuo 15 iki 16:30 val. maistu pasidalinti galinčių žmonių lauks Palangos miesto centrinėje aikštėje. Kviečiame sudalyvauti iniciatyvoje paaukojant maisto -  jį perduodant autobusiuku atvykusiems savanoriams ar paaukojant į maisto dėžę.

Dėl koronaviruso pandemijos ir paskelbto karantino, Lietuvoje neįvyko kasmetinė „Maisto banko“ akcija. Praradimas didžiulis – „Maisto bankas“ neteko galimybės surinkti apie 240 tonų (tiek buvo surinkta per praėjusias metais vykusią akciją) ilgo galiojimo maisto produktų. Apmaudu, jog dėl susiklosčiusios situacijos parama maistu nepasiekė daugiau nei 350 nevyriausybinių organizacijų, kurios bendrai globoja daugiau nei 53 tūkst. nepasiturinčių asmenų. Maisto atsargų socialiai remtiniems trūksta, o problemos mastas tik gilėja su kiekvienu nauju bedarbiu – vis daugiau pagalbos prašymų sulaukiama iš karantino metu darbą praradusių žmonių.  

Kokia galėtų būti išeitis?

„Spinter tyrimų“ atlikta apklausa parodė, kad 53 proc. lietuvių karantino metu kaupė maisto atsargas: 28 proc. pasirūpino didesnėmis maisto atsargomis nei įprastai, 16 proc. – įsigijo maisto atsargų, nors įprastai neturėdavo jokių, 9 proc. – pasirūpino dideliu kiekiu papildomų maisto atsargų. Daugiau kaip pusė kaupusiųjų šių atsargų neišnaudojo. Būtent ilgo galiojimo maisto produktai – tas maistas, kurio šiuo metu nepasiturintiems trūksta labiausiai. Todėl „Maisto bankas“ drauge su įmone „Malsena“ pradeda maisto surinkimo kampaniją „Kaupti mažiau dalintis. Kur dėsime kablelį?“, kuria ragina dalintis maistu su skurstančiais ir išspręsti didžiulę nelygybės ir skurdo problemą.

Kviečiame fizinius asmenis, ūkininkus ir verslus - jeigu turite ilgo galiojimo maisto produktų, kuriuos galite paaukoti, nekaupkite ir nesandėliuokite - padėkite tiems, kuriems šio maisto reikia, kad išgyventų.

Kaip?

Projektas vyks gegužės 20 d. – birželio 17 d. Aukoti ilgo galiojimo maisto produktų galite:

  • Atnešdami juos į specialiai tam įrengtas maisto surinkimo dėžes.

Jų buvimo vietą rasite čia - www.maistobankas.lt/deziu-ieskokite

  • Atnešdami juos savanoriams, keliaujantiems projekto autobusiuku per visa Lietuvą.

Autobusiuko maršrutą, kuris nuolat atnaujinamas, galite matyti čia - www.maistobankas.lt/autobusiuko-kelione

Nerandate jums patogaus aukojimo būdo?

Rašykite laišką el. paštu [email protected] arba skambinkite tel. 8 653 67224 ir mes surasime tinkamą sprendimo būdą.

Ką aukoti?

„Maisto bankas“ kviečia aukoti visus ilgiau galiojančius maisto produktus su nepraplėštomis ir kitaip nepažeistomis vidinėmis pakuotėmis.

Tinka: makaronai, kruopos, ryžiai, dribsiniai, greito paruošimo košės, mėsos, žuvies ar daržovių konservai, aliejus, miltai, cukrus, arbatos, sausi pusryčiai, saldėsiai ir t.t.

Projekto naujienas sekite socialiniame tinkle - https://www.facebook.com/events/304273593906704/

Širdingai dėkojame visiems, kurie renkasi DALINTIS!

Maisto bankas projektas „KAUPTI MAŽIAU DALINTIS. Kurioje vietoje dėsime kablelį?“ Palanga
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,862