Rikiuojasi kandidatai į Seimą

Kandidatai į Seimą: (iš kairės) Tomas Abelkis, Alina Adomaitytė, Svetlana Grigorian, Juozas Mažeika, Antanas Vinkus.
Kandidatai į Seimą: (iš kairės) Tomas Abelkis, Alina Adomaitytė, Svetlana Grigorian, Juozas Mažeika, Antanas Vinkus.

Iki Lietuvos Respublikos Seimo (LRS) rinkimų – spalio 11 d. – likus keturiems pilniems mėnesiams aiškėja kandidatai į Seimą Kuršo ir Mėguvos vienmandatėse rinkimų apygardose.

Vyriausiajai rinkimų komisijai pakeitus vienmandačių apygardų ribas nebeliko Kretingos-Palangos rinkimų apygardos. Pagal naują Lietuvos valstybės vienmandačių rinkimų apygardų žemėlapį, Kretingos rajono savivaldybės rinkėjai išskirti į dvi vienmandates apygardas – Kuršo ir Mėguvos.

Kuršo vienmandatę rinkimų apygardą sudaro 45 Kretingos miesto ir dalies Kretingos bei Skuodo rajonų rinkimų apylinkės, turinčios per 37 tūkst. rinkėjų. Mėguvos apygardoje yra 21 apylinkė, kuriose balsuoti turėtų per 31 tūkst. rinkėjų, tarp jų ir iš Kretingos rajono Piliakalnio, Laukžemės, Lazdininkų, Rūdaičių ir Vydmantų apylinkių (visose jose – per 3 tūkst. 700 žmonių). Kuršo vienmandatinėje rinkimų apygardoje didžiumą rinkėjų sudaro Kretingos rajono savivaldybės, Mėguvos – Palangos miesto gyventojai.

„Pajūrio naujienų“ turimomis žiniomis, Mėguvos vienmandatėje apygardoje kol kas skelbiama viena kandidatė į LRS – Svetlana Grigorian. Ją iškėlė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP).

S. Grigorian palangiškė, dalyvavo Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose. Kovojant dėl mero posto, ilgamečio Palangos mero konservatoriaus-krikščionio demokrato Šarūno Vaitkaus neįveikė, liko antra. Politikė vadovauja LSDP Palangos skyriui, aktyvi Palangos miesto savivaldybės tarybos narė, tarybos opozicijos lyderė. Dirba vienoje privačioje kompanijoje, užsiimančioje investicijų pritraukimu į Lietuvą, kompanijos vadovo pavaduotoja, yra atsakinga už pagalbą investuotojams tvarkant reikalus Lietuvos Respublikos valdžios institucijose, už investuotojų motyvavimą.

Kuršo vienmandatėje rinkimų apygardoje aiškūs keturi kandidatai į Lietuvos Parlamentą ateinančiai ketverių metų kadencijai.

Pirmas savo sprendimą kandidatuoti į Seimą dar vienai kadencijai yra pareiškęs dabartinis LRS narys (prieš 4 metus į Seimą jį išrinko Kretingos–Palangos vienmandatės rinkimų apygardos rinkėjai), gydytojas, diplomatas Antanas Vinkus. A. Vinkų kandidatu į Seimą Kuršo vienmandatėje rinkimų apygardoje yra iškėlę dviejų politinių partijų – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos Kretingos skyriai. A. Vinkus nepartinis, nedalyvaus rinkimuose pagal minėtų dviejų partijų kandidatų sąrašus. „Šioje kadencijoje A. Vinkus vieningai dirbo su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovais Seime Lietuvos žmonėms. Per Nepriklausomybės laikotarpį A. Vinkus yra vienas aktyviausių, kuriuos buvo išrinkę kretingiškiai, parlamentarų – prie jo priimamojo Kretingoje durų nuolatos būna interesantų eilė. Mums garbė, kad toks brandus politikas patikėjo mūsų skyriui deleguoti jį į Seimą naujai kadencijai. Jo sėkmės atveju būtų užtikrinta ir pradėtų darbų tąsa“, – kodėl pasirinko kandidatu nepartinį A. Vinkų, aiškino LVŽS Kretingos skyriaus pirmininkė Dalia Martišauskienė.

Praėjusį ketvirtadienį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) taryba kandidatu į Seimą Kuršo vienmandatėje rinkimų apygardoje patvirtino Juozą Mažeiką – buvusį ilgametį Kretingos rajono savivaldybės merą, dabartinės tarybos narį. Daugelis tikėjosi, kad J. Mažeika praėjusiuose savivaldos rinkimuose vėl sieks būti Kretingos rajono savivaldybės meru, prognozavo ir pergalę, tačiau politikas pareiškė, kad iš aktyvios politinės veiklos traukiasi. „Pajūrio naujienose“ buvo patikinęs, kad nesieks ir Seimo nario mandato. „Nuo rudens agitavome Juozą ryžtis kandidatuoti į Seimą, kito kandidato skyriuje net nesvarstėme, mums pritarė ir partijos vadovybė“, – teigė TS-LKD Kretingos skyriaus ir Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys Dovydas Bajoras.

Paklaustas apie sugrįžimą į aktyvią politiką, J. Mažeika nedaugžodžiavo. „Praėjo vieneri metai, kai į politinį šalies, Savivaldybės gyvenimą žvelgiau daugiau iš šalies, turėjau galimybę objektyviau vertinti viską, kas vyksta. Supratau, kad turiu patirties, jėgų, galiu ir turiu dar nemažai ką padaryti dėl visuomenės gerovės, kad galiu būti naudingas valstybei, šio krašto žmonėms. Ar aš turiu būti Seime – pasakys rinkėjai“, – tarė J. Mažeika.

Praėjusią savaitę kandidatu į LRS Kuršo vienmandatėje rinkimų apygardoje LSDP patvirtino Tomą Abelkį. Kandidatui šiemet sueis 42-eji. Augęs Kūlupėnuose, kur įsikūrę jo tėvai Česlova ir Juozas Abelkiai, T. Abelkis jau 17 metų gyvena Kretingoje. Yra vedęs, šeimoje du vaikai. Daugiau kaip 13 metų vadovauja įmonei privačiame sektoriuje. Nuo 2018 metų rudens T. Abelkis yra LSDP Kretingos skyriaus pirmininko pirmasis pavaduotojas. „Kovoti su pripažintais autoritetais Antanu Vinkumi ir Juozu Mažeika dėl Seimo nario mandato Kuršo vienmandatėje rinkimų apygardoje man yra iššūkis ir didelė garbė“, – sakė T. Abelkis.

Apie kandidatavimą į LRS Kuršo vienmandatėje rinkimų apygardoje yra pareiškusi Alina Adomaitytė. Ji nepartinė ir kandidatuoja savarankiškai, be jokios politinės partijos paramos. Daugelį metų A. Adomaitytė rūpinasi investicijų pritraukimu ir darbo vietų sukūrimu šalyje. „Turėjau progą pažvelgti į šalies, regionų problemas. Mažėjantis gyventojų skaičius, didmiesčių prioretizavimas, liberalėjančios šeimos vertybės, mažas senjorų užimtumas. Tai tik pradžia to, ką sužinojau bendraudama ir bendradarbiaudama su regionų gyventojais. Supratau, kad pokyčiai prasidės tik tada, kai kažkam užteks drąsos ir ryžto jų imtis“, – teigė A. Adomaitytė, akcentavusi, kad jos suburta kompetentinga komanda yra parengusi programą, paliečiančią svarbiausias Kuršo apygardos gyventojų problemas. A. Adomaitytei svarbi buvo pažintis su vienuoliais pranciškonais. „Jie man perteikė vienybės, visuomenės artumo ir asketiškumo vertybes“, – sakė kandidatė.

Rikiuojasi kandidatai į Seimą, nuotrauka-1
Seimo rinkimai Kandidatai Tomas Abelkis Alina Adomaitytė Svetlana Grigorian Juozas Mažeika Antanas Vinkus
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,859