Kviečiame į Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės parodą "Kalbuosi su žeme"

Kviečiame į Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės parodą "Kalbuosi su žeme"

Nuo 2020 m. birželio 3 d. Palangos kurorto muziejuje pradedama eksponuoti grafikės, kūrybinės grupės "Mostas" narės, Palangos miesto Garbės pilietės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės paroda "Kalbuosi su žeme".

"Gražina gimė Broniaus Oškinio, sklandytuvų konstruktoriaus, Lietuvos sklandymo pradininko ir Birutės Obelenytės, medicinos seselės šeimoje. Studijavo pas garsius lietuvių grafikus - Vytautą Jurkūną, Antaną Kučą Joną Kuzminskį, Juozą Galkų. Svarbiausia G. Oškinytės-Eimanavičienės kūrybos sritis buvo ir yra grynoji grafika – estampai ir piešiniai, pamažu greta jų įsitvirtino ir tapybiškoji pastelė. Būtent šiomis technikomis sukurti darbai tapo jos vizitine kortele, išgarsino dailininkę visoje šalyje ir už jos ribų.

Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės kūryba pasižymi lakoniška forma, atveriančia giliausius žmogaus egzistencijos klodus. Kūriniuose motyvų nėra daug, o ir tie patys labai paprasti: vandens telkinys, kopa, kalva, kalnas, žolė, augalas, medis, debesis, dangus, dangaus šviesuliai. Nors konkretus žmogus vaizduojamas retai, jo buvimas čia ir dabar jaučiamas kiekviename kūrinyje. Pajūrio krašto kultūros paveldas, baltų mitologijos paslaptys, lietuvių tautodailė yra grafikės kūrybos pagrindas. Praeities ženklai sujungiami su dabrtimi kaip nenutrūkstamos raidos metafora. Kuo taupesni formos ir minties prasme yra grafikės darbai, tuo daugiau juose vidinės ekspresijos ir jausmo. Suvaldytos emocijos, kurių atsivėrimas vyksta palaipsniui, kuria magišką kūrinių lauką. Sunku pasakyti, kas įtraukia labiau: materialusis motyvų sluoksnis (popieriaus paviršiaus faktūrų įvairovė, blėstantys pastelės, pieštuko pėdsakai) ar po juo slypinti paslaptis. Bet kokiu atveju tai skatina eiti gilyn, į dulksnas, sutemas, visatos ūkus, į šviesą, į save." Kristina Jokubavičienė

Paroda veiks iki 2020 m. rugpjūčio 16 d.

Liepos 3 d. 18 val. numatomas susitikimas su autore.

Įėjimo į muziejų kainos: suaugusiems - 3 eur, moksleiviams, studentams, senjorams - 1 eur, ikimokyklinio amžiaus vaikams, neįgaliesiems - nemokamai.

Gražina Oškinytė-Eimanavičienė paroda "Kalbuosi su žeme" Palangos kurorto muziejus
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,924