Supykdė vaizdelis Palangos kapinėse: gal jau laikas imtis rimtesnių veiksmų?

Supykdė vaizdelis Palangos kapinėse: gal jau laikas imtis rimtesnių veiksmų?

Po apsilankymo Palangos miesto kapinėse norisi visų paklausti garsiai – ar dar mums liko kas nors sakralaus? Kokios pagarbos žmonių amžinojo poilsio vietos nusipelno mūsų sielos kertelėse? Kodėl net žengdami į ten, mes absoliučiai nepaisome ne tik moralinių priedermių, bet ir žemiškųjų įstatymų?

Rašau ir klausiu ne šiaip – pridedu ir Palangos miesto kapinių vartų ansamblio nuotrauką, kuri aiškiai byloja, kad keturkojai kapinėse nelaukiami.

Palangos kapines prižiūrinti bendrovė „Palangos komunalinis ūkis“ yra pasirūpinusi net kelias draudžiamaisiais ženklais, kurie nebyliai įspėja, kad pro tuos vartus su šunimis eiti nevalia.

Deja, daugumai tai nė motais. Kaskart, kai apsilankau toje sielų ramovėje, išvystu praktiškai tą patį vaizdą.

Žmonės nesibodi draudžiamųjų ženklų ir bogina savo amsius pro paskutinės kelionės ir tuos pačius paskutiniausius vartus.

Tik niekaip nesumoju kam ir vardan ko? Kartais stebint iš šalies susidaro regimybė, kad lankytojams tai net teikia savotišką malonumą.

Kaip tuomet elgtis kitiems, kuriems šventa vieta yra daugiau nei koks nors eilinis rūtų darželis, kuriame galima ir žemės lopinėlį aptvarkyti, ir dar tuo pačiu šunį paganyti?

Ką daryti tiems, kurie gerbia savo žemišką kelionę baigusiuosius? Šuniui joks verteiva šeimininkas juk nepasakys, ką ir kur negalima atlikti, kur ir kaip negalima lipti!

Anokia čia paslaptis, kad Palangoje net į paplūdimį nevalia su savo keturkojais, išskyrus tam specialiai numatytą paplūdimio ruožą.

Kiek man teko skaityti vietinėje Palangos spaudoje, atitinkamos tarnybos viską kontroliuoja ir rengia net specialius reidus, skiria pažeidėjams realias baudas.

Tad šiame kontekste man ir maga paklausti, kodėl ant kapinių yra apsiribota tiktai draudžiamų ženklų pakabinimu?

Nejau paplūdimys – vieša poilsio ir pasilinksminimo vieta – yra švenčiau ir pagarbiau už kapines?

Galima apeliuoti ir į žmonių sąmoningumą, bet iškart būtina pripažinti, kad įspėjamieji ženklai dažniau suteikia tik simbolinę naudą, o piktybiniams pažeidėjams jie visiškai nei motais.

Gal miesto tarnyboms jau laikas imtis ir rimtesnių veiksmų? Noriu akcentuoti, kad aš tikrai nesu prieš gyvūnus – aš už tvarką ir pagarbą.

Jei Palangos miesto savivaldybė nutartų leisti šunis į bendruosius paplūdimius, reaguočiau į tai neutraliai ir neprieštaraučiau, bet niekuomet neleisiu niekinti poilsio vietos tų, kurie jau nekalba patys už save.

Telefonu pasitaręs su Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriumi, nutariau vykdyti pilietinę pareigą. Nuo šiol visus piktybinius pažeidėjus įamžinsiu, o nuotraukas perduosiu skyriui.

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį musupalanga.lt neatsako.

PALANGA VIEŠOJI TVARKA PALANGOS KOMUNALINIS ŪKIS Palangos kapinės keturkojai augintiniai kapinėse
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,923