Virtualios Joninės Palangoje ir Šventojoje

Virtualios Joninės Palangoje ir Šventojoje

Joninės (dar vadinamos Rasos, Kupolės) – viena linksmiausių ir populiariausių vasaros švenčių. Tai trumpiausia metų naktis ir ilgiausia metų diena.

Ši šventė švenčiama nuo senų laikų ir turi daugybę papročių - vainikų pynimas, meilės bei vestuvių burtai, žoliavimas, paparčio žiedo ieškojimas, laužų kūrenimas, šokinėjimas per ugnį.

Šiemet Joninės (dėl dalyvių skaičiaus apribojimo) vyks kiek kitaip: mažuose būreliuose kursime šventės atributus, mokysimės vieni iš kitų, dalinsimės žiniomis ir kartu sukursime puikią šventę.

Svarbiausias akimirkas įamžinsime ir kviesime prisiliesti prie šventės dvasios nuotoliniu būdu.

  • Pirmiausia, kviečiame į šiaudinių skulptūrų gamybą „Baltų ženklai“. Šventosios ir Palangos bendruomenių gyventojus kviečiame užsiregistruoti ir prisijungti prie šventės kūrimo, gaminant šiaudines skulptūras su šeima (medžiagomis, formomis ir kūrybos proceso edukacija pasirūpinsime).
  • Edukacija „Tradicijos ir burtai“ vyks nuotoliniu būdu. Sužinosite apie šventės papročius, išmoksite nusipinti vainiką. Taip pat papasakosime apie burtus, žoliavimą ir kitas Joninių paslaptis.
  • Ritualinės Joninių šventės metu susijungs visos gamtos stichijos – vanduo, oras, žemė ir ugnis. Šventės metu deginsime laužą, rankų darbo skulptūras kaip atsinaujinimo ir istorinės atminties ženklą bei plukdysime vainikėlius. Senovės Lietuvoje laužai degdavo visą Joninių naktį.

Visus renginius įamžinsime nuotraukose ir video medžiagoje, kurią rasite Palangos kultūros ir jaunimo centro „Facebook“ paskyroje. 

VIRTUALIOS JONINĖS 

Palanga – Šventoji

2020

Birželio 1 - 7 d. Bendruomeninė akcija 

Su šeima sukurkime šiaudinę skulptūrą

BALTŲ ŽENKLAI

REGISTRACIJA ir informacija iki gegužės 29 d.

tel.nr.: 8 683 42 504 el. p. [email protected]

Birželio 19 d. nuo 13 val.

Edukacija 

TRADICIJOS IR BURTAI 

PKJC „Facebook“ paskyroje

Birželio 23 d. nuo 21 val. 

Ritualinė šventė

JONINĖS 

PKJC „Facebook“ paskyroje

Virtualios Joninės Palanga Šventoji šiaudinių skulptūrų gamyba Baltų ženklai Edukacija „Tradicijos ir burtai“
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,923