Palangos Birutės parko paplūdimiui – Mėlynoji vėliava

Palangos Birutės parko paplūdimiui – Mėlynoji vėliava

Palangos Birutės parko paplūdimys vasarą ir vėl pasitiks su plevėsuojančia Mėlynąja vėliava, liudijančia, kad paplūdimys atitinka aukščiausius aplinkosauginės kokybės reikalavimus – tokį sprendimą priėmė Mėlynosios vėliavos programos Tarptautinė taryba.

Birutės paplūdimio ilgis – 500 metrų, jį kasdien kruopščiai prižiūri „Palangos botanikos parko“ darbuotojai.

Tarptautinę Mėlynosios vėliavos programą, kuri skirta savivaldybėms, plėtojančioms turizmo paslaugas, koordinuoja nevyriausybinė organizacija – Aplinkosauginio švietimo fondas. Šio fondo nustatyti reikalavimai paplūdimiams ir prieplaukoms skirstomi į keturias grupes: vandens kokybės, aplinkosauginio švietimo ir informavimo, aplinkosauginio valdymo, paslaugų ir saugumo.

Apie Mėlynosios vėliavos programą labai gerai žino tiek turistai, tiek ir turizmo įmonės, o informacija apie Mėlynosios vėliavos paplūdimius skelbiama ir specialiuose kataloguose.

Palangos Birutės parko paplūdimiui – Mėlynoji vėliava, nuotrauka-1

Mėlynosios vėliavos programa pradėta įgyvendinti 1985 metais Prancūzijoje, o Lietuvoje – 2000 m. Nuo pat šios programos pradžios kiekvienais metais ji sparčiai populiarėjo, nuolat augo joje dalyvaujančių šalių bei apdovanotųjų paplūdimių ir prieplaukų skaičius. Šiandien Mėlynoji vėliava yra turistų ir kelionių organizatorių itin vertinamas aplinkosauginis ženklas.

Palangos Birutės parko paplūdimys Mėlynoji vėliava Palangos botanikos parkas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,924