Palangos kultūros ir jaunimo centras naujų iššūkių ir bendradarbiavimo galimybių erdvėje

Palangos kultūros ir jaunimo centras  naujų iššūkių ir bendradarbiavimo galimybių erdvėje

Besitęsiantis karantinas pakoregavo ir Palangos kultūros ir jaunimo centro veiklos planus, suteikdamas ne tik naujas komunikavimo, pažinimo, kūrybos ir bendradarbiavimo galimybes, bet ir keldamas naujus iššūkius. Dabarties situacija pakeitė kultūros centro darbuotojų darbo aplinką, meno kolektyvų repeticijų procesus, renginių koncepcijas, bet tuo pačiu suteikė galimybes kurti ir stiprinti virtualius bendradarbiavimo tinklus, vaizdo konferencijų pagalba kelti kvalifikaciją, dalintis žiniomis. 

Internetinė erdvė ir renginių dienoraščiai su (be) datų. 

Dėl susidariusios karantino padėties dalis Palangos kultūros ir jaunimo centro organizuojamų renginių persikėlė į internetinę erdvę, o planuotas forumas „Kultūros jūra“ ir profesionalių teatrų festivalis vaikams „Kurhauzo nykštukas“ vyks rudenį. Balandžio mėnesį turėję vykti didieji miesto renginiai: Palangos dienos, Velykiniai renginiai su įspūdinga margučių alėja, folkloro festivalis „Jurgi, paimk raktus“ nukelti į kitus, 2021 metus. Šių renginių gerbėjai nebuvo pamiršti. Socialiniuose tinkluose ir dabar galima pamatyti foto parodą „Palangos dienos iš paukščio skrydžio“, gražiausias akimirkas ir filmuotą medžiagą iš 2019 metų folkloro festivalio „Jurgi, paimk raktus“. Margučių alėjos projektą „Gražiausios legendos ir pasakos apie Palangą ir jūrą“ kurią kultūros centras parengė kartu su jaunaisiais Palangos ir Šventosios dailininikais, vainikavo virtuali piešinių paroda ir autorių pristatymas. Mokinių piešiniais padabinti įspūdingo dydžio margučiai „saugiai įsikūrė“ ir lauks savo pasirodymo 2021 metais. 

Gegužės pabaigoje, virtualioje erdvėje, muzikinius linkėjus visiems siųs Palangos Kamerinis choras, chorinės muzikos šventės „Cantate Palangai“ (Dainuoju Palangai) sumanytojas ir primins, kad šventė vyks kitais metais. Kitaip nei įprasta, birželį, bus paminėta mums visiems labai svarbi Gedulo ir vilties diena. Jau tradicija tapusi Joninių šventė Šventojoje šiais metais kvies į virtualias Jonines, kurių kulminacines akimirkas bus galima pamatyti internetinėje erdvėje. O iki šventės datos vyks nuotolinis kūrybinis darbas su bendruomene ir šeimomis kuriant baltiškų ženklų, stilizuotas, šiaudines skulptūras, kurios taps pagrindiniu šventės akcentu.

Šiuo metu, darbas su bendruomenėmis vyksta socialiniuose tinkluose, kultūros centras organizuoja įvarius žaidimus-konkursus, kuriuose aktyviai dalyvauja palangiškiai, šventojiškiai ir kiti Lietuvos gyventojai. Visi kviečiami dalintis nuotraukomis, vaizdo įrašais, atspindinčiais, kaip karantino metu jie švenčia kalendorines šventes ir kitus svarbius įvykius. 

Virtualus bendravimas niekada neatstos gyvo bendravimo, todėl viltingai ruošiamės susitikimams su mūsų gerbėjais. Į visus suplanuotus ir nukeltus vasaros renginius, kurie numatyti kurhauzo koncertų salėje ar atvirose Palangos miesto erdvėse lankytojai bus kviečiami atsižvelgiant į visas rekomendacijas. 

Nauji projektinės veiklos partnerystės tinklai.

Palangos kultūros ir jaunimo centras kartu su įvairiomis bendruomeninėmis organizacijomis plėtoja ir įgyvendina įvairius projektus. Šiuo karantino laikotarpiu tęsiami pradėti darbai bei sukurtos naujos idėjos. Kartu su neformalia jaunimo grupe „Saulė“ toliau plėtojamas jau penktus metus vyksiančio kūrybiškumo ir sveikatingumo festivalio „1000 saulių“ projektas. Šis projektas pateiktas Palangos miesto savivaldybės  jaunimo iniciatyvų skatinimo konkursui bei Lietuvos kultūros tarybai. Taip pat tęsiamas bendradarbiavimas su verslo ir lyderystės akademija „Incorpore“ vystant projektą  „Kartų dialogas: išgirsk, pamatyk, atrask“. Šio visiškai naujo projekto tikslas kviesti dviejų kartų atstovus į moderuojamus susitikimus, kurių metu būtų pasidalinta istorijomis, mintimis apie dabarties ir praeities Palangą. Šie susitikimai būtų įprasminti lauko parodos formatu, kurią, inspiruoti įdomiausių pasakojimų, sukurtu jaunesnieji projekto dalyviai. Taip pat bendradarbiaujama su verslo ir lyderystės akademija pildant paraiškas tarptautiniams Erasmus plius konkursams, siekiant įgyvendinti jaunimo darbuotojų mokymus ir jaunimo mainus Palangoje. 

Su teatro studija „Lulu“ teikiamas projektas teatro edukacijų ciklui šeimoms Šventojoje. Tai tęstinis projektas, kurio pilotinis bandymas jau vyko prieš metus. Šios veiklos tikslas supažindinti šeimas su naujais vaikų literatūros autoriais panaudojant teatro metodus, taip skatinant jaunas šeimas, vaikus skaityti, pažinti teatro meną, kultūrą.

200 apsauginių kaukių: dovana mėgėjų meno kolektyvų dalyviams. 

Su optimistinėmis mintimis laukiame karantino pabaigos, nors data lieka neaiški. Pasiilgome kiekvieno mūsų meno kolektyvo nario ir rūpindamiesi jų saugumu visiems dalyviams padovanojome po apsauginę kaukę. Ši kaukė tai simbolis, kad kiekvienas iš jų mums yra labai brangus ir vertingas. Galbūt tai atrodo tik susiūtas lino gabalėlis, visgi jis reiškia žymiai daugiau - tradicijų išsaugojimą, pagarbą, savo bendruomenės narių palaikymą. Tikimės, kad  visi kartu galėsime pasidalinti tekstais, dainomis ir šokiais jau vasarą, o gal tik rudenį. Palangos kultūros ir jaunimo centro 8 mėgėjų meno kolektyvų veikloje dalyvauja arti 200 dalyvių. Didelė dalis dalyvių yra rizikos grupėje, todėl karantino metu visi turime išlikti vieningi ir akylūs. Mėgėjų meno kolektyvų vadovai balandžio mėnesį atostogavo, o iki vasaros jiems siūloma dirbti nuotoliniu būdu, tvarkyti kolektyvų veiklos metraštį, susisteminti visą medžiagą, kuri pravers ir bus panaudota tolimesniuose veiklos etapuose. Dalis kolektyvų atnaujins repeticijų procesą, tačiau su apribojimais ir laikantis visų saugumo ir higienos reikalavimų.  

Nauji iššūkiai: Lietuvos rekordas ir pagalba  Covid-19 ligos mobiliajai brigadai.

Skaičiuojame jau 8-ąją karantino savaitę Lietuvoje. Per šį laikotarpį pasikeitė daugelio gyvenimo ir darbo įpročiai.  Tačiau nenorime pamiršti ir gražių šio laikotarpio įvykių.  Pasiekėme rekordą, kuris užfiksuotas Lietuvos rekordų knygoje: „Ilgiausia iš juostelių vėliava – 206,6 m ilgio, 3 m pločio – sudaryta iš plazdančių geltonos, žalios ir raudonos spalvų 15 tūkst. juostelių tautinė vėliava pirmą kartą pagal Palangos kultūros ir jaunimo centro sumanymą ir šūkį „Išsirink ką myli“ pakabinta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga virš Grafų Tiškevičių alėjos Palangoje 2020 m. kovo 4 d.“ Ši vėliava plevens ilgiau nei buvo numatyta, nes jos nenuplėšė net siautėjusi audra, išvertusi ne vieną medį Palangoje. Savotiškai tai tapo mūsų visų vilties simboliu ir tegul ši trispalvė Palangoje plevena dar ilgai, tiek, kiek jai laiko duos gamta.   

Palangos kultūros ir jaunimo centras didžiuojasi galėjęs kukliai, bet prisidėti ir prie mobilios brigados punkto COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti Palangoje įrengimo. Mėlyna kultūros centro renginių palapinė dabar tarnauja kilniems tikslams, o du kultūros centro darbuotojai padeda medikams, esant būtinybei, automobiliu veža mėginius į Klaipėdą. 

Gyvenimo tempą pakeitęs karantinas kėlė ir dar kels visiems mums naujus iššūkius su kuriais susitvarkėme ir to paties linkime atetyje. Per karantino laikotarpį daugiau laiko skyrėme mokymams, atradome įvairių būdų dirbti, atlikome apklausas kultūros vartotojų poreikiams nustatyti, pristatėme savo darbą ir pasiekimus internetinėje erdvėje. Karantino sąlygos šalyje pamažu švelninamos, jos po truputį tampa laisvesnės ir kultūros paslaugų sektoriui. Nekantriai laukiame jo pabaigos. Tikėkimės, kad pasibaigus karantinui būsime dar labiau stipresni ir atviresni pokyčiams.

Vita Petrauskienė,

Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė

Palangos kultūros ir jaunimo centras veiklos planai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,924