Šiandien, balandžio 28 d., Klaipėdos regiono merai vaizdo konferencijoje pusantros valandos bendravo su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda. Šio virtualaus susitikimo metu aptartos biudžeto surinkimo tendencijos, skolinimosi poreikis, kėlėme bendras regiono problemas, Prezidentas domėjosi, kaip rengiamasi artėjančiam vasaros sezonui, aptarti kiti regionui aktualūs klausimai.
Pokalbio su Prezidentu metu regionas kėlė klausimą dėl pajūrio krantų erozijos. „Kaip žinia, smėlis migruoja į šiaurę, į Latvijos pusę. Akcentavome, kad, siekiant išsaugoti plačius mūsų pajūrio paplūdimius, vien momentinio paplūdimių papildymo smėliu nepakanka – reikia ilgalaikių sprendimų, pavyzdžiui, pastatant molus. Ideali vieta tam – Šventosios uosto molo statyba, kuri pasitarnautų ne tik uosto infrastruktūrai, bet ir kaip aplinkosauginė priemonė, sulaikanti smėlio migraciją į Latvijos pusę. Ties molu susikaupusiu smėliu būtų galima pildyti paplūdimius“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.
Kita susitikimo su Prezidentu metu iškelta problema – turizmas kaip prioritetinė sritis. Šiuo metu turizmas kaip atskira ekonomikos šaka valstybės prioritetuose nėra išskiriama, o vien Klaipėdos regione jis generuoja 3 proc. šalies BVP. Pagal apgyvendinamų turistų skaičių Klaipėdos regionas užima antrą vietą šalyje. „Rodikliai kalba patys už save – turizmo sektorius yra auganti ūkio šaka, kurios produktyvumas per praėjusius metus išaugo 32 proc. Klaipėdos regionas pritraukė didžiausius šalyje vietinio turizmo srautus, labai sparčiai auga ir užsienio turistų skaičius. Atkreipėme Prezidento ir jo komandos dėmesį, kad turizmas turi būti vienas iš šalies prioritetų, nes tai aktualu ne vien pajūriui, bet ir kitiems šalies miestams, kurortams, kaimo turizmo sodyboms. Todėl siūlėme naujuose valstybės planavimo dokumentuose (Regioninės plėtros įstatymo projekte, LR teritorijos bendrajame plane, Nacionaliniame pažangos plane 2021-2030 metais) turizmą išskirti kaip prioritetinę ūkio šaką, o rengiamame Lietuvos regioninės politikos įstatyme (kurį Seimas ketina priimti dar šiais metais) įtvirtinti sąvoką „kurortas ir kurortinė teritorija“. Idealu būtų, jei būtų priimtas atskiras Kurortų plėtros įstatymas“, – kalbėjo Š. Vaitkus.