Palangos savivaldybė apgynė gyventojų interesus – neleido pušimis apaugusiame sklype statyti daugiabučių namų

Palangos savivaldybė apgynė gyventojų interesus – neleido pušimis apaugusiame sklype statyti daugiabučių namų

Lietuvos vyriausiais administracinis teismas neskundžiamu sprendimu konstatavo, kad Palangos miesto savivaldybė buvo teisi ginče su privataus sklypo savininku, atsisakydama keisti Klaipėdos pl. esančio sklypo žemės naudojimo paskirtį į daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritoriją. Taip buvo užkirstas kelias daugiabučių namų statybai bei išsaugoti šiame sklype augantys medžiai.

Ginčas dėl maždaug 0,5 hektaro žemės sklypo, esančio Klaipėdos plente, tarp degalinės ir daugiabučių gyvenamųjų namų, paskirties keitimo užvirė dar 2018 m. Sklypo savininkas siekė pakeisti žemės paskirtį iš bendrojo naudojimo teritorijos į daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritoriją. Tačiau tokiam sumanymui nepritarė Palangos miesto savivaldybė, kadangi minėtas sklypas yra apaugęs saugotinais medžiais – pušimis.

Savivaldybės nuomone, pakeitus žemės naudojimo būdą iš bendrojo naudojimo teritorijos į daugiabučių gyvenamųjų namų teritorijos, vietiniai gyventojai ne tik netektų galimybės naudotis bendrojo naudojimo teritorija, kurioje faktiškai yra pušimis apaugęs skveras, bet ir būtų pradėti naikinti medžiai.

2018 m. vasario 6 d. Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorei sklypo savininkas pateikė prašymą pakeisti minėto žemės sklypo naudojimo būdą iš bendro naudojimo teritorijos į daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritoriją. Administracija tai daryti atsisakė bei nurodė ir toliau rengti šios teritorijos detalųjį planą.

Savininkas kreipėsi su skundu į Lietuvos administracinių ginčų komisijos Klaipėdos apygardos skyrių. 2018 m. gegužės 21 d. komisija įpareigojo Administraciją ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo sprendimo įsiteisėjimo dienos pakeisti pareiškėjui priklausančio žemės sklypo naudojimo būdą iš bendrojo naudojimo teritorijos į daugiabučių pastatų ir bendrabučių teritoriją. Administracija apskundė šį Komisijos sprendimą Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmams, tačiau 2018 spalio 19 d. teismas Administracijos skundą atmetė. Šį teismo sprendimą Administracija apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui apeliacine tvarka.

Šių metų kovo 4 dieną Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas panaikino ankstesnius teismo ir ginčų komisijos sprendimus ir konstatavo, kad Administracija pagrįstai atsisakė pakeisti žemės sklypo naudojimo būdą į daugiabučių pastatų ir bendrabučių teritoriją. Šis sprendimas yra neskundžiamas.

Palangos miesto savivaldybė ginčas teismas gyventojų interesai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,926