Palangoje atsiras progimnazija

Palangoje atsiras progimnazija

Nuo naujų mokslo metų Palangoje atsiras progimnazija: miesto Savivaldybės tarybos sprendimu vykdant bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarką nuo 1938-ųjų savo darbo metus skaičiuojanti buvusi Palangos antroji vidurinė mokykla, 1997 m. gavusi ekonomikos mokslų profesoriaus, Lietuvos banko organizatoriaus, „lito tėvu“ vadinamo Vlado Jurgučio (1885–1966) vardą, iš pagrindinės mokyklos bus reorganizuota į progimnaziją.

Palangoje – šešios mokyklos

Šiuo metu Palangos miesto savivaldybėje yra 6 bendrojo ugdymo mokyklos: 2 gimnazijos – Senoji gimnazija ir regioninė Sanatorinė mokykla, trys pagrindinės mokyklos – „Baltijos“, Vlado Jurgučio ir Šventosios – bei viena pradinė mokykla.

Kaip „Pajūrio naujienoms“ sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė, mokiniai, baigę pagrindinio ugdymo programos pirmąją dalį (VIII kl.), toliau tęsia mokymąsi Senojoje gimnazijoje pagal pagrindinio ugdymo antrąją dalį (IX–X kl.), todėl mokinių, kurie pasilieka mokytis Vlado Jurgučio ir „Baltijos“ pagrindinių mokyklų devintose klasėse, kasmet mažėjo. „Baltijos“ pagrindinė mokykla vykdo pradinio ugdymo (I–IV kl.), pagrindinio ugdymo (V–X kl.) programas ir specialiojo ugdymo programą, kuri skirta 7–20 metų mokiniams mokytis pagal pritaikytas pradinio, pagrindinio ugdymo programas, o baigusiems pagrindinio ugdymo programą, sudaromos sąlygos mokytis pagal socialinių įgūdžių ugdymo programą iki 21-erių metų. Į „Baltijos“ pagrindinės mokyklos specialiąsias lavinamąsias I–X klases be jokių apribojimų priimami asmenys, turintys įgimtų ar įgytų didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių iš Palangos ir kitų miestų savivaldybių teritorijų, todėl šios mokyklos pertvarkyti neplanuojama.

Šventosios pagrindinė mokykla yra vienintelė mokykla Šventosios seniūnijoje, todėl ir šios mokyklos pertvarka kol kas nėra numatoma.

Nebeliko IX–X klasių

„Nuo 2017–2018 m. m. Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje nebekomplektuojamos devintos klasės, nes neliko norinčių mokytis šios mokyklos devintoje klasėje, todėl Palangos mieto savivaldybės taryba priėmė sprendimą nuo 2020-ųjų rugpjūčio 31 dienos pakeisti Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos tipą į progimnaziją. Mokykla vykdys pradinio ugdymo (I–IV kl.) ir pagrindinio ugdymo pirmosios dalies (V–VIII klasės) programas“, – paaiškino L. Valuženė, pridūrusi, jog Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos keitimas į progimnaziją neturės įtakos pedagogų ir aptarnaujančio personalo darbo krūviui.

Paklausta, kaip keitėsi mokinių skaičius ir klasių komplektai Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje per paskutinius metus, Švietimo skyriaus vedėja sakė, jog nuo 2009-ųjų, kai Vlado Jurgučio vidurinė mokykla buvo reorganizuota į pagrindinę mokyklą, kasmet joje buvo komplektuojamas vis didesnis pradinio ugdymo klasių skaičius. Pavyzdžiui, 2009–2010 m. m. mokykloje mokėsi 445 mokiniai, buvo 19 klasių komplektų, iš jų – nė vieno pradinės, IX–X – keturios; 2015–2016 m. m. mokėsi 473 moksleiviai, buvo 20 klasių komplektų, iš jų 9 pradinės ir 2 IX–X kl. Šiais, 2019–2020, m. m. Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje mokosi 549 mokiniai, IX–X kl. nėra, o pradinių klasių sukomplektuota 11.

Siekė reorganizacijos

Pasiteiravus, ar Vlado Jurgučio mokyklos bendruomenė neprieštarauja sprendimui dėl vidaus struktūros pertvarkos, L. Valužienė patikino, kad mokyklos bendruomenė aptarė siūlomus mokyklų tinklo pertvarkos pakeitimus ir sutiko iš pagrindinės mokyklos jos tipą pakeisti į progimnaziją.

Švietimo skyriaus vedėjai paantrino mokyklos direktorė Laimutė Benetienė.

„Tokia pertvarka buvo mūsų mokyklos siekiamybė, – sakė L. Benetienė. – Pagrindinio ugdymo pirmosios dalies programą – aštuonias klases – baigę mūsų mokiniai jaučiasi esą gerai parengti ir renkasi tęsti mokslą gimnazijoje. Tad jau ne pirmi metai mes orientavomės į tai, jog tapsime progimnazija.“

Pasak direktorės, siekdama tapti progimnazija mokykla jau kelerius metus dalyvauja respublikiniuose projektuose, atitinkamai savo kvalifikaciją kelia pedagogai, dalyvaujantys tiek respublikiniuose, tiek užsienyje rengiamuose mokymuose.

Palangoje atsiras progimnazija, nuotrauka-1
Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla reorganizacija progimnazija
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,918