Palangos miesto savivaldybės teritorijoje skelbiama gripo epidemija

Palangos miesto savivaldybės teritorijoje skelbiama gripo epidemija

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras, atsižvelgdamas į COVID-19 ligos epidemiologinę situaciją ir į Pasaulio sveikatos organizacijos bei Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijas dėl COVID-19 ligos plitimo prevencijos, pavedė visoms Lietuvos savivaldybių administracijoms paskelbti gripo epidemiją savivaldybės teritorijoje. Palangos miesto savivaldybės teritorijoje gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos epidemijos pradžia skelbiama nuo kovo 6 d.

Apie ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų ir gripo profilaktiką bei būtiną elgesį gripo epidemijos metu savivaldybės gyventojams informaciją teiks Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras.

Palangos miesto savivaldybės teritorijoje esančių įstaigų, įmonių ir organizacijų vadovams rekomenduojama:

  • sprendimus dėl masinių renginių ribojimo kiekvienu atveju priimti, atsižvelgiant į konkretaus renginio riziką,
  • nutraukti pamokas švietimo įstaigose ir užsiėmimus organizuotuose kolektyvuose, susirgus 20 proc. ir daugiau juos lankančių vaikų,
  • įmonėse, organizacijose, vaikų kolektyvuose išskirtinį dėmesį skirti patalpų vėdinimui, drėgnam valymui bei dezinfekcijai,
  • riboti Globos namuose esančių asmenų lankymą.

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, jog dėl sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu paskelbtos gripo epidemijos šeimos gydytojai galės greičiau, nuotoliniu būdu, pacientams išduoti nedarbingumo pažymėjimus, o savivaldybėms, esant reikalui, bus lengviau riboti ugdymo įstaigų darbą, taikyti kitas infekcijos prevencijos priemones.

„Sprendimas paskelbti savivaldybėse gripo epidemiją įjungia kai kuriuos prevencinius mechanizmus. Tai reiškia, kad galime lanksčiau teikti sveikatos priežiūros paslaugas, organizuoti sveikatos priežiūros ir ugdymo įstaigų darbą. Kalbant apie gyventojus – galioja tos pačios rekomendacijos, tai yra, plauti rankas, vengti masinių susibūrimų, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo“, – sako ministras A. Veryga.

Esant poreikiui, gripo epidemijos metu savivaldybės turėtų užtikrinti asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais, pagal poreikį ilginti savo darbo laiką, kuo daugiau karščiuojančių pacientų turi būti lankomi namuose, o nedarbingumo pažymėjimai gripo simptomais besiskundžiantiems pacientams turi būti išduodami nuotoliniu būdu, t. y., šiems pacientams nereikia vykti pas šeimos gydytojus.

Siekiant apsaugoti ligoninėse gydomus pacientus, paskelbus gripo epidemiją gali būti ribojamas pacientų lankymas, taip pat, prireikus – atšaukiamos planinės operacijos, perskirstomi gydymo įstaigų veiklos prioritetai.

Paskelbus gripo epidemiją savivaldybėse, esant reikalui, taip pat gali būti uždaromos ugdymo įstaigos. Tokiu atveju tėvams, kurie neturi su kuo palikti vaikų, gali būti išduodami nedarbingumo pažymėjimai.

Gripo epidemijos paskelbimą, siekiant pasitelkti papildomas priemones naujojo koronaviruso (COVID-19) prevencijai, rekomenduoja ir Pasaulio sveikatos organizacija bei Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Palangos miesto savivaldybė teritorija Palanga gripo epidemija gripas epidemija
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,917