Ekstremalių situacijų komisija priėmė sprendimus bei rekomendacijas dėl būtinų veiksmų, įtarus galimus koronaviruso atvejus

Aurimas Dov nuotr.
Aurimas Dov nuotr.

Trečiadienį Palangos miesto savivaldybėje posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija dar kartą aptarė situaciją, susijusią su koronaviruso plitimu pasaulyje, bei priemones, kurias būtina numatyti, siekiant tinkamai pasirengti galimiems susirgimo atvejams Palangoje.

Koronavirusui pasaulyje plintant, Lietuvoje taip pat atsakingai rengiamasi galimoms grėsmėms bei imamasi priemonių, kad, esant šios ligos protrūkiui, situacija būtų tinkamai suvaldyta.

Šalių sąrašas, iš kurių 14 dienų laikotarpiu besilankiusiems asmenims būtina 14 dienų likti namuose (izoliuotis), išplėstas – šių saugumo priemonių turi laikytis asmenys, atvykę iš Kinijos (visos provincijos), Šiaurės Italijos regionų (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionai), Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos bei Singapūro. Tokiems asmenims nedarbingumo pažymėjimai išduodami nuotoliniu būdu.

Palangos oro uoste, kaip ir kituose šalies oro uostuose, budi sveikatos priežiūros specialistai, o nuo antradienio, kovo 3 d., identifikuoti iš padidintos rizikos šalių atvykstančius keleivius jiems padeda ir kariškiai.

Ekstremalių situacijų komisijoje buvo nutarta, kad, esant poreikiui, namuose karantinuojamiems vienišiems asmenims būtiną pagalbą (tiek socialinę pagalbą, tiek aprūpinant maisto produktais ar kitomis būtinomis priemonėmis) teiks Palangos miesto socialinių paslaugų centras. Apie tokį poreikį šį centrą informuos su karantinuojamu asmeniu bendravusių miesto sveikatos priežiūros įstaigų atstovai.

Taip pat patvirtinta sveikatos priežiūros įstaiga – Palangos asmens sveikatos priežiūros centras, kuri, esant poreikiui, visą parą organizuos mėginių dėl koronaviruso paėmimą asmenų, įtariančių galimą susirgimą, gyvenamojoje vietoje. Jei tokios priemonės poreikis ženkliai išaugtų, Palangos asmens sveikatos priežiūros centrui padės ir kitos miesto sveikatos priežiūros įstaigos.

Komisijos posėdyje dar kartą konstatuota, kad Švietimo įstaigos, taip pat – ir kitos įstaigos, kuriose lankosi interesantai, privalo ypatingą dėmesį skirti higienai bei pasirūpinti dezinfekuojančiomis priemonėmis. Palangos miesto savivaldybė dar praėjusią savaitę susisiekė su Savivaldybės įmonėmis (mokyklomis, vaikų darželiais, Globos namais, kitomis įstaigomis) ir išsiaiškino dezinfekuojančių priemonių poreikį. Paaiškėjo, kad mokyklos ir darželiai, kitos įstaigos jomis yra apsirūpinę. Vis dėlto Palangos miesto savivaldybė papildomai užsakė dezinfekuojančių priemonių, skirtų rankos bei įvairiems paviršiams valyti, ir pagal poreikį jomis dalinasi su miesto įstaigomis.

Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio metu svarstytas klausimas ir dėl masinių renginių (kuriuose vienu metu lankosi per 500 žmonių) ribojimo ar jų laiko perkėlimo būtinybės. Kadangi šiuo metu Palangoje nėra fiksuota nė vieno koronaviruso atvejo, apsispręsta kol kas masinių renginių neuždrausti, tačiau sprendimą dėl renginio organizavimo jo organizatoriai turi priimti, tinkamai įvertinę renginio riziką. Be to, sprendimą, ar lankytis renginiuose, turi priimti kiekvienas gyventojas, įvertinęs savo sveikatos būklę. Rekomenduojama, esant galimybei, masinių renginių neorganizuoti ar jų datą perkelti į vėlesnį laiką. visų vykstančių renginių metu būtina užtikrinti dezinfekavimo priemonių prieinamumą lankytojams.

Jei koronaviruso epidemijos atvejis būtų užfiksuotas Palangoje, visi masiniai renginiai būtų nedelsiant uždrausti.

Palangos miesto savivaldybė Ekstremalių situacijų komisija Koronavirusas palanga
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,932