Kristupas Kerulis Lietuvai atstovaus „Slavianskij Bazar“

Kristupas Kerulis Lietuvai atstovaus „Slavianskij Bazar“

Keturiolikmetis palangiškis televizijos projekto „Lietuvos balsas“ finalininkas Kristupas Kerulis iškovojo galimybę Lietuvai atstovauti liepos viduryje įvyksiančiame tarptautiniame konkurse „Slavianskij Bazar“ Baltarusijos mieste Vitebske.

Nebuvo paprasta

„Neretai šis konkursas prilyginamas mažajai Eurovizijai, nes į jį patenka vienintelis savo šalies atstovas. Festivalis suskirstytas į amžiaus grupes: vaikų – 8–14 m. ir suaugusiųjų – 14–35 m. Taigi Kristupas Lietuvai atstovaus vaikų „Slavianskij Bazar“ konkurse“, – paaiškino jo mama Jurgita Kerulienė.

Vasario pradžioje Klaipėdos koncertų salėje K. Kerulis dalyvavo nacionalinėje atrankoje į Baltarusijoje vyksiantį konkursą. „Mano sūnus į festivalį patekti mėgino nuo 2014 m. Tai buvo jo 4-asis bandymas. Ir pagaliau pavyko“, – džiaugėsi J. Kerulienė. Tiesa, palangiškis dalyvauti konkurse galėjo tik dėl  šiemet įvestos naujovės – pakeista amžiaus grupė: ankščiau konkurse galėjo dalyvauti vaikai iki 12 m., šiemet – iki 14-os.

„Slavianskij Bazar“ – konkursas, turintis gilias tradicijas, skaičiuojantis jau 18-us, suaugusiųjų – 29-erius metus.

„Iš tikro, labai džiaugėmės, kad pasisekė būtent dabar, o ne tuomet, kai bandėme anksčiau. Dabar Kristupas scenoje jaučiasi tvirčiau, labiau supranta, ką joje daro, kokią žinutę nori perduoti auditorijai“, – tikino J. Kerulienė.

Ši pergalė Kristupui nebuvo lengva. Dėl kelialapio į Vitebską kovojo pirmąjį organizatorių atrankos etapą praėjusių 11 vaikų. Iš jų – 5 „Lietuvos Balsas. Vaikai” dalyviai, iš kurių 3 – pirmojo sezono „Lietuvos Balsas. Vaikai“ finalininkai, tarp kurių – ir nugalėtoja Milėja Stankevičiūtė.

„Atstovauti savo šaliai Vitebske ir dainuoti išskirtinai didelei žmonių auditorijai Kristupui bus ypač laukiama akimirka. Kaip pats sako, kuo daugiau žmonių, tuo labiau „veža“, – emocijomis dalijosi J. Kerulienė.

Kaip ir Nacionalinėje atrankoje, taip ir Baltarusijoje reikės atlikti dvi dainas. Pirmąją dieną vaikai dainuos savo šalies autorių parašytus kūrinius, antrąją – pasirodys su dainomis, kurios labiausiai patinka, atspindi vaiko charakterį. „Kol kas repertuaro nesame galutinai patvirtinę“, – atskleidė J. Kerulienė.

Toliau dalyvaus įvairiuose projektuose

Pasibaigus projektui „Lietuvos Balsas. Vaikai“ Kristupas nesustojo ir toliau pasirodo įvairiuose renginiuose, yra kviečiamas koncertuoti, skina pergales respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose.

2019 m. birželį Jūrmaloje įvykusiame tarptautiniame menų konkurse „Rudaga New star“ laimėjo Grand Prix ir kvietimą į šių metų vasarą vyksiantį menų čempionatą Los Andžele, Holivude. Praėjusių metų spalį iš Italijoje įvykusio konkurso „TOP Voice Italia“, kuriame pasirodė daug stiprių dalyvių iš įvairių Europos šalių, Kristupas parsivežė I vietą. Praėjusiais metais taip pat tapo „Lietuvos Maximalistu” ir buvo įvertintas skatinamąja stipendija muzikos srityje. 

„Šiuo metu Kristupas įnirtingai rengiasi „Dainų dainelės“ televizijos etapui ir netrukus LRT televizijoje pasirodysiančiam televizijos projektui „Dainuok su manimi“, – atskleidė J. Kerulienė.

Edita KALNIENĖ,

Kristupas Kerulis tarptautinis konkursas „Slavianskij Bazar“ Baltarusija Vitebskas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,93