Po straipsnio – valdininkų atsitraukimas: švelnina situaciją dėl sklypo Palangoje

Po straipsnio – valdininkų atsitraukimas: švelnina situaciją dėl sklypo Palangoje

Po dienraščio "Klaipėda" publikacijos "Dėl sklypo Palangoje – mūšis" (2020 02 11) Nacionalinė žemės tarnyba jau švelnina situaciją dėl ketinimo nutraukti žemės nuomos sutartį su įmone "Klaipėdos viešbutis".

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) pateiktame atsakyme dienraščiui aiškinama, jog teritorinio tarnybos padalinio raštas verslininkams neturės teisinių pasekmių.

"Informuojame, kad Nacionalinėje žemės tarnyboje yra išnagrinėtas įmonės "Klaipėdos viešbutis" skundas dėl NŽT Palangos skyriaus rašto. Išnagrinėjus skundą daroma išvada, kad minėtas NŽT Palangos skyriaus raštas yra laikomas tarpiniu sprendimu, savaime nenustatančiu, nekeičiančiu ir nepanaikinančiu pareiškėjo teisių ar pareigų, ir kuriuo įmonė "Klaipėdos viešbutis" informuojama apie atlikto žemės sklypo naudojimo patikrinimo metu nustatytas aplinkybes", – rašoma atsakyme į užklausą.

Verslininkai NŽT Palangos skyriaus raštą gavo sausio 9 d. Jame aiškinama, kad NŽT Palangos skyriaus pareigūnai atliko žemės naudojimo valstybinę kontrolę.

Sklype valdininkai apsilankė 2019 m. gruodžio 11 d. Po sklypo apžiūros buvo surašytas žemės naudojimosi patikrinimo aktas.

"Patikrinimo metu nustatyta, kad žemės sklypas yra nenušienautas, auga savaiminiai krūmai ir medžiai", – rašte konstatuoja valdininkai.

NŽT pareiškė, kad inicijuos žemės nuomos sutarties nutraukimą.

Tokia žinia šokiravo verslininkus, nes sklypą nuomojanti įmonė "Klaipėdos viešbutis" ne tik yra parengusi projektą naujam viešbučiui statyti, bet ir gavusi statybos leidimą.

Šį leidimą NŽT valdininkai įvardijo kaip netekusį galios. Tačiau priešingai teigiama Palangos savivaldybės pateiktame rašte, kur konstatuota, kad statybos leidimas yra išduotas teisėtai, o jo galiojimo laikas yra neterminuotas.

Verslininkai viešbučio statybos darbus ketino pradėti šį pavasarį, tačiau viduržiemį, sužinoję, jog žemės nuomos sutartis gali būti nutraukta dėl nešienautos žolės, viešai valdininkams pagrasino teismais.

NŽT žurnalistams siųstame rašte pažymi, jog Civiliniame kodekse nustatyta, kad apie žemės nuomos sutarties nutraukimą nuomotojas privalo raštu pranešti kitos paskirties žemės nuomininkams – prieš du mėnesius iki nuomos sutarties nutraukimo.

"Taigi NŽT Palangos skyriaus raštas "Dėl žemės naudojimo valstybinės kontrolės atlikimo" neatitinka Civilinio kodekso 6.564 straipsnio 2 dalyje nustatytiems reikalavimams. Su atsakymu į įmonės "Klaipėdos viešbutis" skundą bus supažindintas ir NŽT Palangos skyrius, kuris įvertinęs visas įmonės "Klaipėdos viešbutis" pateiktas objektyvias aplinkybes spręs klausimą dėl nuomos sutarties", – pripažino NŽT.

Asta Aleksėjūnaitė,

DIENRAŠTIS "KLAIPĖDA"
Nacionalinė žemės tarnyba viešbutis viešbutis Palangoje viešbučio statyba Klaipėdos viešbutis sklypo nuoma
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,939