Trenerė pataria: kaip teisingai sportuoti lauke žiemą?

Trenerė pataria: kaip teisingai sportuoti lauke žiemą?

Ši žiema kol kas itin tinkama netgi tokiam sportui, prie kurio buvome pratę vasarą: galime važinėtis dviračiais, riedučiais, riedlentėmis. Treneriai įsitikinę: sportas gryname ore ne tik naudingas sveikatai, bet ir gali tapti aktyvia, socializuojančia veikla, o lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ pardavimai rodo, kad tautiečiai iš tiesų nevengia sporto ir šaltojo sezono metu.

Grupinių užsiėmimų trenerė Julija Beperščiūtė dalijasi, kad norintys sportuoti lauke žiemą turėtų pasiruošti lengvus, orui laidžius drabužius ir juos rengtis sluoksniais. Jei pasirodys per karšta, vienus bus galima bet kada nusirengti. „Juk perkaisti lygiai taip pat pavojinga, kaip ir peršalti“, – perspėja trenerė.

Jei sporto klube atliekame įprastus fizinius pratimus, tai lauke galime prisigalvoti įdomios, įkvepiančios, peno ne tik kūnui, bet ir sielai suteikiančios veiklos. „Labai naudinga išsikelti sau tikslą, – sako trenerė Julija. – Pavyzdžiui, išsiruošti į kelionę po pažintinius takus. Lietuvoje jų yra gausybė – skirtingo ilgio, sudėtingumo. Galite keliauti lygumomis, bet galite pasirinkti ir sudėtingesnę trasą – su kalneliais, įkalnėmis ir nuokalnėmis. Kasdien keliauti pažintiniais takais vargu ar išsiruošite, tačiau savas apylinkes apeiti tikrai galite“.

„Stebėdami pardavimus matome, kad lietuviai iš tiesų vis labiau pamėgsta sportą. Pernai sporto aprangos, avalynės, gertuvių bei kitų sportui lauke reikalingų atributų pardavėme virš 300 tūkst. vienetų. Lietuviai noriai perka sporto avalynę, ėjimo lazdas. 2019 m., palyginti su 2018 m., labiausiai, beveik 20 proc., išaugo gertuvių pardavimai. Įdomu tai, kad daugiausiai jų parduodame ne tik liepos, bet ir vasario mėnesiais“, – sako lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Svarbiausia – nepersistengti

Ankstyvą rytą išsiruošus pasivaikščioti gryname ore, gera nuotaika dienai – garantuota. Šiaurietiško ėjimo lazdos jūsų pasivaikščiojimą padarys sudėtingesniu ir intensyvesniu. Tačiau būtų gerai, jei tokio ėjimo jus pamokytų profesionalas.

Jeigu nusprendėte bėgioti, pradėkite taip pat nuo pasivaikščiojimo, vėliau bėkite ristele, o jau tada galite ruoštis iššūkiams – pusmaratoniui arba maratonui. „Labai svarbu nepersistengti“, - perspėja trenerė. Sportuodami turite sušilti, o ne uždusti, išrausti ar pabalti. Visi šie požymiai rodo, kad persistengėte. Pasivaikščiojimą ar lengvą bėgimą lauke paįvairinti galite fiziniais pratimais – įtūpstais, pritūpimais ir šuoliukais.

Smagiai laiką gryname ore judėdami praleisite ir su augintiniais. Lengvas bėgimas ristele paskui šunį atneš naudos ir jums, ir augintiniui. Be to, galite suburti bėgiojimo ar pasivaikščiojimų su augintiniais klubą. Ir pabendrausite, ir gryname ore pasportuosite.

Lietuviški miškai ir parkai mūsų sveikatai yra tikras lobis. „Mokslininkai įrodė, jei žmogus bent valandą praleidžia miške, jo organizmas naudos gauna mėnesiui“, – sako Julija ir priduria, kad sportuojant lauke nėra blogo oro, tinkamai apsirengęs, gali vaikščioti, bėgioti ar daryti pratimus net ir lietui dulksnojant.

Pasiimkite kuprinę ir iki artimiausios „Maximos“ parduotuvės važiuokite ne automobiliu, o nueikite pėsčiomis. Kelionė su pirkiniais atgal prilygs geram sportui.

Grupinių užsiėmimų trenerė Julija Beperščiūtė sportas sportas lauke
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,93