Įsismarkavusi sėklų prekyba jau pranašauja pavasarį

Įsismarkavusi sėklų prekyba jau pranašauja pavasarį

Rekordiškai šilta žiema privertė sukrusti daržininkus ir anksčiau nei įprasta dairytis sėklų. Prekybininkai skaičiuoja, kad šiuo metu sėklų, svogūnų ir gėlių sėjinukų paklausa yra išaugusi beveik trečdaliu lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Masinė sėklų prekyba prasidėjo anksčiau

Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ komercijos vadovė Vilma Drulienė pastebi, kad šilta šiųmetė žiema gerokai paankstino prekybą sėklomis. „Jau kalėdiniu laikotarpiu pernai fiksavome neįprastai išaugusią sėklų ir sėjinukų paklausą. Šiemet per sausį jau parduota net 30 proc. daugiau sėklų nei pernai tuo pačiu metu. Didžiąją dalį šių pardavimų sudaro daržovių sėklos“, – teigia V. Drulienė.

„Maximos“ duomenimis, šįmet net kelis kartus yra išaugusi svogūnų sėjinukų ir gėlių svogūnėlių paklausa. Gėlių sėklų pardavimai šį sausį buvo 12 proc. didesni, lyginant su praėjusiais metais, o prieskoninių augalų sėklų parduota net 35 proc. daugiau.

V. Drulienė pripažįsta, kad sezoniškumas daro didelę įtaką sėklų pardavimams ir atkreipia dėmesį, kad daržovių sėklų pardavimų pikas pernai buvo pasiektas balandį – gegužę, daugiausia gėlių sėklų buvo parduota kovo ir balandžio mėnesiais, o gėlių tulpių, narcizų, hiacintų, krokų ir kitų gėlių svogūnėlių intensyviausia prekyba vyksta rugsėjį – lapkritį. Tuo tarpu vasario pabaigoje ir kovą gėlių mylėtojai pradeda domėtis jurginų, kardelių, lelijų svogūnėliais.

Vis dažniau ieško ekologiškų sėklų

Pasak „Maximos“ komercijos vadovės V. Drulienės, pastaraisiais metais pastebima tendencija, kad auga ekologiškų sėklų paklausa. Pernai ekologiškų sėklų pardavimai išaugo 16 proc. Šių metų sausį ekologiškų sėklų parduota 40 proc. daugiau negu pirmąjį 2019 metų mėnesį.

„Ekologiškos sėklos yra išgaunamos tik sertifikuotuose augalininkystės ūkiuose, o iš jų užaugintos daržovės pasižymi maistingumu, geru skoniu ir aromatu. Šiais metais asortimente turime 78 skirtingas rūšis ekologiškų sėklų“, – pažymi V. Drulienė, „Maximos“ komercijos vadovė.

Tarp „Maximos“ pirkėjų populiariausios yra žirnių, krapų, špinatų, cukinijų bei burokėlių ekologiškos sėklos.

Ekologiškų sėklų pakuotės yra žymimas specialiu ženklu.

Ką lietuviai dažniausiai sėja?

Prekybos tinklo „Maxima“ pardavimų statistika rodo, kad populiariausias daržovių augintojų pasirinkimas pernai buvo trumpavaisių agurkų „Rodničiok“ sėklos. Išskirtinio dėmesio taip pat sulaukė krapų „Mammoth“ ir salotų „Grand Rapids“ sėklos. Paklausiausių daržovių sėklų „penketuką“ užbaigia špinatai ir ridikėliai.

Iš prieskoninių augalų sėklų kategorijos dažniausiai perkamos levandos, laiškiniai česnakai, raudonėlis, čiobrelis. Šie žalumynai dažnai auginami tiesiog namuose ant palangių ar kitose vietose, kur pakanka natūralios šviesos ir šilumos.

Tuo tarpu populiariausios gėlių sėklos, kurių „Maximos“ parduotuvėse nuperkama daugiausiai: nasturtės, nužmirštuolės, gvazdikai, ramunės ir našlaitės.

„Taip pat pirkėjai noriai išbando ir naujoves, pavyzdžiui, afrikietiškų agurkų sėklas, kurių šį sausį parduoda net 3 kartus daugiau nei pernai. Tai – šilumą mėgstantys egzotiniai augalai, kurie veda smulkius, vos 5–10 gramų svorio vaisius, kurie puikiai tinka ir salotoms, ir rauginimui“, – priduria „Maximos“ komercijos vadovė V. Drulienė.

Šiemet „Maximos“ asortimente yra beveik 2 tūkst. įvairiausių daržovių, prieskoninių augalų ir gėlių sėklų.

sėklos prekyba pavasaris sėklų prekyba
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,93