Informuoja emigrantus: jūs galite atgauti tūkstantines sumas

Informuoja emigrantus: jūs galite atgauti tūkstantines sumas

Nuo sausio 1 d. galima pradėti pildyti mokesčių deklaracijas ir susigrąžinti permokėtus mokesčius daugelyje užsienio valstybių, visgi mokesčių grąžinimo kompanija „RT TAX“ pastebi, jog didelė dalis užsienyje dirbusių lietuvaičių kartais dėl nežinomybės, o kartais ir dėl klaidinančių mitų nepasinaudoja galimybėmis legaliai atgauti savo sumokėtus mokesčius.

Kartu su naujais kalendoriniais metais, daugelyje užsienio valstybių prasideda ir nauji mokestiniai metai. Tai reiškia, kad nuo sausio 1d. galima pradėti pildyti mokesčių deklaracijas ir susigrąžinti permokėtus pajamų mokesčius. Nuo užsienyje gautų pajamų yra atskaičiuojami mokesčiai, kurių dydis priklauso nuo įvairių faktorių: gautų pajamų, išdirbto laikotarpio, užsienio valstybės mokestinės sistemos ir kitų. „Mūsų skaičiavimais vidutiniškai 42% nuo užsienyje gaunamų pajamų yra atskaičiuojami kaip mokesčiai. Visus arba dalį permokėtų pajamų mokesčių galima susigrąžinti.“, – teigė mokesčių grąžinimo kompanijos „RT Tax“ direktorius Žydrūnas Janušauskas.

Tačiau, kaip pastebi specialistas, nemaža dalis užsienyje dirbusių lietuvaičių kartais dėl nežinomybės, o kartais ir dėl klaidinančių mitų nepasinaudoja galimybėmis susigrąžinti net ir tūkstantines sumas. „Didžiausia bėda ta, kad emigrantus vis dar baugina mitai apie mokesčių deklaracijos teikimą ir pajamų mokesčių susigrąžinimą - neva susigrąžinus mokesčius nebebus galima pretenduoti į užsienio valstybės senatvės pensiją, nukentės kitos socialinės garantijos ar ateities galimybės įsidarbinti užsienyje dar kartą. Bet, kaip ir didžioji dalis mitų, taip ir šie visiškai neatitinka tikrovės. „Visi, kurie yra dirbę užsienyje turi suprasti, jog mokesčių grąžinimas tėra deklaracijos pateikimo proceso dalis, neturinti nieko bendro su socialinėmis garantijomis, dėl to, kad grąžinami tik pajamų mokesčiai, o tuo tarpu socialinio draudimo mokesčiai lieka neliečiami. „Susigrąžinus dalį ar net visus pajamų mokesčius, nekils jokia grėsmė nei senatvės pensijai, nei darbo stažui, nei galimybei dirbti užsienyje ateityje. Tai yra legalus asmeniui priklausančių pinigų atsiėmimas iš užsienio valstybės. “ – teigė Ž .Janušauskas.

Bendrovės skaičiavimais apie 40-45 proc. visų dirbusiųjų užsienyje Lietuvos piliečių nesusigrąžina ten sumokėtų mokesčių, o bendrai lietuviai per 2019 metus nesusigrąžino per 3,2 mln. eurų.

Kiekvienas asmuo gali asmeniškai kreiptis į užsienio valstybės mokesčių institucijas ir teikti dokumentus. Tačiau, kaip rodo patirtis, pačius dokumentus pateikti nėra sudėtinga, bet tolesniame procese žmonės susiduria su problemomis, dėl kurių jiems nepavyksta susigrąžinti mokesčių. Todėl patartina kreiptis į mokesčių susigrąžinimo specialistus.

Emigracija Mokesčiai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,938