Palangos ugniagesių gelbėtojų veiklos ataskaita už 2019 metus

Palangos PGT nuotr.
Palangos PGT nuotr.

Palangos miesto savivaldybėje per 2019 metus kilo 46 gaisrai, 2018 metais – taip pat 46. Palangoje kilo 30 gaisrų (36), Šventosios seniūnijoje (Šventojoje ir Būtingėje) – 16 gaisrų (10). Palangos m. savivaldybėje 2019 m. gaisruose nežuvo nei vienas žmogus, taip pat nebuvo ir traumuotų (2).

Palangos ugniagesių gelbėtojų veiklos ataskaita už 2019 metus, nuotrauka-1, Palangos PGT nuotr.
Palangos PGT nuotr.

2019 metais gaisrai kilo: 13 gaisrų gyvenamosios paskirties pastatuose, 2 gaisrai transporto priemonėse, 15 gaisrų atviroje teritorijoje (miško paklotė, pieva ir kt.), kituose objektuose kilo 16 gaisrų (šiukšlių konteineriai, šiukšlės ir kt.).

Palangos ugniagesių gelbėtojų veiklos ataskaita už 2019 metus, nuotrauka-2, Palangos PGT nuotr.
Palangos PGT nuotr.

Daugiausia gaisrų kilo dėl pašalinio ugnies šaltinio – 27, dėl neatsargaus rūkymo – 1, elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų – 7. Dėl transporto priemonių elektros instaliacijos gedimų kilo 1 gaisras. Dėl krosnių, židinių, bei dūmtraukių gedimų 6, dėl savaiminio medžiagų užsidegimo kilo 2 gaisrai. Dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų –2.

Palangos ugniagesių gelbėtojų veiklos ataskaita už 2019 metus, nuotrauka-3, Palangos PGT nuotr.
Palangos PGT nuotr.

Be gaisrų gesinimo, Palangos ugniagesiai gelbėtojai atliko 117 gelbėjimo darbų (2018 m. – 103).Daugiausiai teikta techninė pagalba (užgriuvus medžiams ir pan.) – 20,  taip pat darbai po transporto avarijos – 20. Durų atidarymas – 11, pagalba GMP – 17,  darbai vandenyje – 1, pagalba buityje – 4, demerkurizacija (gyvsidabrio surinkimas) – 3, kiti gelbėjimo darbai – 3, budėjimas sprogmenų nukenksminimo metu – 1, pagalba policijai – 15, naftos produktų surinkimas – 2, gyvūnų gelbėjimas – 2, pagalba įmonėms ir organizacijoms – 15, pagalba aukštyje – 2, darbai ant ledo – 1,  gelbėjimas nuo gyvūnų, vabzdžių – 1.

Palangos ugniagesių gelbėtojų veiklos ataskaita už 2019 metus, nuotrauka-4, Palangos PGT nuotr.
Palangos PGT nuotr.

2019 m. Palangos PGT aktyviai dalyvavo įvairiose pratybose, organizavo susitikimus su Palangos miesto bendruomene bei susitikimo metu aptardavo temas susijusias su gaisrine sauga. Vasario mėn. dalyvavo Palangos miesto savivaldybės renginyje „Palangos stinta 2019“ .Renginio metu Palangos gyventojai ir miesto svečiai buvo supažindinami su ugniagesio profesija, taip pat buvo konsultuojami gaisrinės saugos klausimais.

Palangos ugniagesių gelbėtojų veiklos ataskaita už 2019 metus, nuotrauka-5, Palangos PGT nuotr.
Palangos PGT nuotr.

Balandžio mėnesį dalyvauta Palangos policijos komisariato organizuotame renginyje „2019 metų saugiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga“. Renginio metu vaikai turėjo atlikti įvairias užduotis, kurios buvo vertinamos, o suskaičiavus balus buvo paskelbti bei apdovanoti nugalėtojai.

Palangos ugniagesių gelbėtojų veiklos ataskaita už 2019 metus, nuotrauka-6, Palangos PGT nuotr.
Palangos PGT nuotr.

Kovo ir gegužės mėn. Palangos moksleiviai aktyviai lankėsi Palangos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Vaikams buvo rodoma vaizdinė medžiaga apie gaisro pavojus namuose, taip pat aptariami juos dominantys klausimai gaisrinės saugos srityje, bei ekskursijos pabaigoje ugniagesiai gelbėtojai parodė turimą įrangą gaisrams gesinti ir atlikti įvairius gelbėjimo darbus.

Palangos ugniagesių gelbėtojų veiklos ataskaita už 2019 metus, nuotrauka-7, Palangos PGT nuotr.
Palangos PGT nuotr.

Gegužės mėn. Palangoje buvo minima Šv. Florijono diena. Šventės metu ugniagesiai gelbėtojai demonstravo savo turimą techniką ir įrangą gaisrams gesinti ir atlikti įvairius gelbėjimo darbus, taip pat konsultavo bei atsakinėjo į klausimus, kurie buvo susiję su gaisrinės sauga.

Palangos ugniagesių gelbėtojų veiklos ataskaita už 2019 metus, nuotrauka-8, Palangos PGT nuotr.
Palangos PGT nuotr.

Birželio mėn. tarnybos ugniagesiai gelbėtojai ir inspektoriai dalyvavo vaikų gynimo dienos organizuotame renginyje. Kuriame mažiesiems bei jų tėveliams demonstravo savo techniką bei pasakojo apie gaisrų prevenciją.

Palangos ugniagesių gelbėtojų veiklos ataskaita už 2019 metus, nuotrauka-9, Palangos PGT nuotr. Palangos ugniagesių gelbėtojų veiklos ataskaita už 2019 metus, nuotrauka-10, Palangos PGT nuotr.

Liepos ir rugpjūčio mėn. lankėsi „Raganės” stovykloje, kurioje ugniagesiai gelbėtojai ir inspektoriai pasakojo apie savo darbo specifiką, gaisrų prevenciją, bei aptarė kaip saugiai elgtis vandenyje.

Palangos ugniagesių gelbėtojų veiklos ataskaita už 2019 metus, nuotrauka-11, Palangos PGT nuotr.
Palangos PGT nuotr.

Gruodžio mėn. buvo surengti Palangos savivaldybės seniūnaičių mokymai. Mokymų metu buvo skaitoma paskaita apie gaisrinės saugos reikalavimus daugiabučiuose. Atkreiptas dėmesys į renovuojamų daugiabučių apsaugos nuo žaibo įrenginių atstatymo būtinybę. Buvo priminta ir apie daugiabučių kiemų užstatymo automobiliais problemą – paaiškinta, kad būtina palikti privažiavimą prie pastatų gaisrinei technikai, siekiant išvengti didelių nelaimių ir nuostolių. Susirinkę buvo supažindinti su autonominiais dūmų detektoriais, kur juos įrengti, kaip juos prižiūrėti.

Palangos ugniagesių gelbėtojų veiklos ataskaita už 2019 metus, nuotrauka-12, Palangos PGT nuotr.
Palangos PGT nuotr.

2019 m. buvo organizuotos ir įvykdytos 11 priešgaisrinių - evakavimo pratybų: Palangos senojoje gimnazijoje, „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje, lopšeliuose-darželiuose „Ąžuoliukas“, „Pasaka“ „Gintarėlis“, „Žilvinas“, „Nykštukas“, „Sigutė“, Šventosios pagrindinėje mokykloje, Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje, Palangos pradinėje mokykloje. Pratybų metu objektų darbuotojai praktiškai apmokyti naudotis pirminėmis gesinimo priemonėmis, aptartos dažniausiai pasitaikančios klaidos evakuojantis ar gesinant gaisrus. Vaikams primintos saugaus elgesio taisyklės. Taip pat dalyvauta orlaivio avarijos likvidavimo pratybose Palangos oro uoste.

Palangos ugniagesių gelbėtojų veiklos ataskaita už 2019 metus, nuotrauka-13, Palangos PGT nuotr.
Palangos PGT nuotr.

Visus metus Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai vykdė akciją „Gyvenkime saugiai“. Akcijos metu pareigūnai lankėsi Palangos miesto ir Šventosios gyventojų daugiabučiuose, gyvenamuosiuose būstuose ir individualiuose gyvenamuosiuose namuose, gyventojams buvo teikiama reikiama informacija, susijusi su priešgaisrine sauga. Apsilankę pareigūnai įvertina lankomų patalpų gaisrinę būklę, ragina gyventojus laiku susiremontuoti krosnis, išsivalyti dūmtraukius, sutvarkyti elektros instaliaciją, įsirengti dūmų signalizatorius ir be abejo, atsargiau elgtis su ugnimi: nerūkyti lovose, neleisti vaikams žaisti su degtukais. Primenama, kad kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei, nedelsiant kviesti ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112, aplankyti 859 būstai.

Palangos ugniagesių gelbėtojų veiklos ataskaita už 2019 metus, nuotrauka-14, Palangos PGT nuotr.
Palangos PGT nuotr.

Bendradarbiaujant su Palangos miesto savivaldybe nupirkta 20 autonominių detektorių, kuriuos ugniagesiai gelbėtojai kartu su Palangos miesto savivaldybės socialinių paslaugų centro darbuotojomis  įrengė socialinės rizikos šeimų būstuose, taip pat būstuose, kuriuose gyvena senyvo amžiaus arba negalią turintys asmenys ar daugiavaikės šeimos.

Palangos PGT pareigūnai glaudžiai palaikė ryšius su medikais, policijos, pasienio pareigūnais, Palangos miesto savivaldybės darbuotojais, bendradarbiavo su viešosios tvarkos skyriumi, savivaldybės civilinės saugos, socialinės rūpybos skyriaus, švietimo skyriaus, kultūros skyriaus darbuotojais. Palangos miesto savivaldybės internetiniame puslapyje buvo talpinama informacija gyventojams priešgaisrinės saugos klausimais.

2019 m. Palangos PGT inspektoriai patikrino 108 visuomeninės paskirties objektus, taip pat dalyvavo statybų užbaigimo komisijose. Buvo pripažinti 19 tinkamų naudoti statinių.

Palangos PGT informacija
Palangos ugniagesiai statistika Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba darbuotojai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,917