Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu

Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu

Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu, organizuos bei įgyvendins bendrus tiriamuosius darbus, projektus ir edukacines veiklas – tokia dviejų švietimo įstaigų sutartis pasirašyta pirmadienį, sausio 27 d., Palangos miesto savivaldybėje. Ją parašais patvirtino Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas ir Senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas.

Klaipėdos universitetas sutartimi įsipareigojo teikti gimnazijai dominančią informaciją apie mokslininkų ir tyrėjų atliekamus mokslinius tyrimus universitete, kviesti gimnazijos bendruomenės narius dalyvauti universiteto projektuose bei renginiuose, taip pat – sudaryti sąlygas gimnazijos mokiniams ir mokytojams atlikti tiriamuosius darbus ir edukacines veiklas bendradarbiavimo tikslais universitete.

Gimnazijos mokytojams Klaipėdos universitetas teiks dalykinę bei metodinę paramą, kartu su mokytojais rengs bendras metodines priemones, skaitys mokytojams ir mokiniams paskaitas, ves mokomuosius renginius ir kt., bendradarbiaus gimnazijos organizuojamuose tiriamuosiuose projektuose.

Pagal šią bendradarbiavimo sutartį gimnazijos mokiniams bus leidžiama sutartomis sąlygomis naudotis turima Universiteto moksline ir mokomąja įranga, kitais materialiniais ištekliais, taip pat bus sudaromos sąlygos Senosios gimnazijos mokiniams dalyvauti universiteto rengiamose veiklose, konferencijose ir kt. Gimnazistams taip pat bus teikiama informacija apie Klaipėdos universitete vykdomas studijų programas, priėmimo ir studijų sąlygas.

Palangos senoji gimnazija sutartimi įsipareigojo teikti universitetui dominančią informaciją apie gimnazijos mokinių atliktus tiriamuosius darbus ir edukacines veiklas, tobulinti ugdymo procesą kviečiant bendradarbiauti universiteto dėstytojus su gimnazijos mokytojais, universiteto mokslininkus ir tyrėjus kviesti dalyvauti gimnazijos vykdomuose projektuose bei renginiuose.

Klaipėdos universiteto atstovams taip pat bus sudaromos sąlygos rengti susitikimus su Senosios gimnazijos mokiniais, pristatant studijų programas bei studijų sąlygas. Universiteto darbuotojai bus kviečiami konsultuoti profesinio orientavimo, karjeros planavimo klausimais. Gimnazija taip pat įsipareigojo pagal galimybes priimti universiteto studentus atlikti praktiką.

Pasak Palangos senosios gimnazijos direktoriaus L. Šidlausko, gimnazijos ir Klaipėdos universiteto susitarimas yra neabejotinai svarus ir prasmingas sprendimas, plačiai atidarantis duris Palangos senosios gimnazijos mokiniams ir mokytojams į naujų galimybių pasaulį. „Tai yra susitarimas dėl jauno žmogaus lavinimosi galimybių plėtros, mokinio asmenybės turtinimo, prasmingų studijų ir profesinės veiklos atradimo. Palangos senoji gimnazija garsėja savo mokinių kūrybiškumu, aukštais pasiekimais mokinių olimpiadose ir konkursuose, svariais abiturientų studijų pasirinkimais. Bendradarbiavimas su Klaipėdos universitetu gimnazijos mokiniams ir mokytojams atvers Klaipėdos universiteto Jūros tyrimo instituto laboratorijas tyrimams ekperimentams, solidžiai mokinių gamtamokslinių veiklų analizei. Su tokiomis galimybėmis mokinių gamtamokslinių tyrimų spektras bus daug įvairesnis ir gilesnis. Universiteto istorijos mokslo žmonės padės mokiniams geriau pažinti Klaipėdos krašto, Lietuvos ir Palangos miesto, kuriame gyvename istoriją. Tokios žinios naudingos ne tik asmens kultūrai, bet ir rengiantis brandos egzaminams“, – teigė L. Šidlauskas.

Gimnazijos vadovo teigimu, planuojama, kad mokiniams mokslo metų pabaigoje bus sudarytos galimybės dalyvauti universiteto mokslininkų vykdomuose archeologiniuose kasinėjimuose, ir tai būtų vertinga mokslo pažintinė veikla. „Planuose yra galimybė mokiniams dalyvauti povandeninės archeologijos ekspedicijoje. Mums reikia mokslininkų pagalbos mokiniams rengiant brandos darbus, reikia kalbotyros specialistų konsultacijų. Žinome, kad Klaipėdos universitete dirba aukščiausios klasės kalbotyros profesoriai. Planuose yra STEAM programos įgyvendinimo galimybių paieškos, universiteto mokslininkų pamokos-paskaitos gimnazistams, mokytojų, mokinių dalyvavimas universiteto renginiuose, konferencijose“, – kalbėjo L. Šidlauskas.  

Klaipėdos universiteto rektorius A. Razbadauskas pabrėžė, jog universiteto galimybės yra didžiulės, juo labiau kad Klaipėdos universitetas jūriniuose moksluose yra lyderiai – patenka į pasaulio geriausiųjų 200-tuką. „Šis sutarties pasirašymas rodo pasitikėjimą bei teikia naujas galimybes, ačiū už tai. Sieksime, kad bendradarbiavimo sutartis neštų naudą ne tik Klaipėdos universitetui bei Palangos senajai gimnazijai, bet ir visam Klaipėdos regionui“, – kalbėjo rektorius.

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus atkreipė dėmesį, kad Palangos pedagogų ir moksleivių pasiekimai švietimo srityje yra džiuginantys – pagal baigiamųjų egzaminų rezultatus šalyje palangiškiai patenka į geriausiųjų trejetuką. „Tai patvirtina, kad mūsų mieste mokslo šaknys yra tvirtos, tačiau norime, kad Senoji gimnazija stiprėtų dar labiau“, – sakė Š. Vaitkus.

Palangos senoji gimnazija bendradarbiavimas Klaipėdos universitetas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,915