„Kuršių“ šokėjų vadovės: apie įtemptą pasiruošimą, bemieges naktis ir merginų laisvalaikį kartu

„Kuršių“ šokėjų vadovės: apie įtemptą pasiruošimą, bemieges naktis ir merginų laisvalaikį kartu

Palangos arenoje vykstančių „Kuršių“ rungtynių metu dėmesys krypsta ne tik krepšininkų link. Savo miesto komandą palaikyti susirinkusius sirgalius džiugina šį sezoną per itin trumpą laiką iš pagrindų susibūrusi „Palangos Kuršių“ šokėjų komanda. 

„Per dvi savaites padarėme šokėjų atranką, sustatėme penkis šokius, paruošėme šokėjas ir nieko nelaukdamos startavome. Dar dabar nesitiki, jog per tokį trumpą laiką sugebėjom visą tai padaryti“, – sakė viena iš šokėjų grupės vadovių Samanta. 

Jau keturis mėnesius kartu „Palangos Kuršių“ šokėjų komandai vadovaujančios Samanta ir Ernesta nuo pat pradžių spėjo susidurti su įvairiais iššūkiais. Įtemptos treniruotės, nauja choreografija ir kruopštus jos atidirbimas tik dar kartą įrodė, kad vadovauti šokėjų grupei – sunkus, tačiau daug pasitenkinimo teikiantis darbas. Darbas, kuriame galima atrasti ir panašumų su „Kuršių“ krepšininkų kasdienybe. 

„Prieš kiekvienerias rungtynes krepšininkai su treneriais analizuoja varžovus, jų derinius, pagrindinius žaidėjus. Rungtynių metu mes filmuojame choreografijas ir su Samanta analizuojame. Video medžiagą peržiūrime ne kartą, kol pamatome klaidas“, – teigė vadovė Ernesta. 

Šiuo metu šokėjų grupę sudaro net 15 narių, tačiau komanda ketina plėstis dar labiau ir suteikti galimybę atsiskleisti visoms norinčioms merginoms. 

– Papasakokite, kaip šį sezoną susiformavo „Palangos Kuršių“ šokėjos?

– Samanta: „Aš pati Palangos arenoje šoku jau trečią sezoną, todėl, kai sužinojau, jog nebebus šį sezoną šokėjų komandos, turėjau pasirinkimą šokti kitoje komandoje, tačiau nenorėjau palikti Palangos arenos, todėl kilo mintis suburti naują komandą. Kadangi su Ernesta pernai labai susibendravome, susisiekiau su ja ir pasiūliau bendradarbiauti, nes man vienai nebūtų pavykę, ir ji sutiko.“

– Ernesta: „Gerai sutarėme su Samanta, o vasaros gale gavau pasiūlymą padėti jai suburti naują Palangos Kuršių šokėjų komandą. Susitikome, aptarėme svarbiausius klausimus ir supratome, jog nėra lengva vadovauti komandai, tad pirmiausia pasiskirstėme, kas už ką bus atsakinga. Manau, kad mums puikiai sekasi dirbti kartu, viena kitą papildome, palaikome, išklausome ir svarbiausia esame nusprendusios, kad visus klausimus aptariame dviese. “

– Kiek nustebino tai, kad per visai trumpą laiką pavyko praktiškai iš pagrindų suburti šokėjų komandą?

– Ernesta: „Su Samanta nerimavome, kiek merginų ateis į pirmą treniruotę, kaip reikės jas motyvuoti ir pritraukti dar naujų merginų. Žinojome, jog Palangoje yra labai daug talentingų šokėjų, tad tikėjome, kad mums pavyks. Labai apsidžiaugėme, kai pirmoje treniruotėje susirinko 10 merginų. Žinoma, ne visos pasiliko mūsų kolektyve, bet su kiekvienu mėnesiu šokėjų sąrašas vis didėja. Dabar eina 4 mėnuo, o mūsų komandą sudaro 15 nuostabių šokėjų. “

– Samanta: „Per dvi savaites padarėme šokėjų atranką, sustatėme penkis šokius, paruošėme šokėjas ir nieko nelaukdamos startavome. Dar dabar nesitiki, jog per tokį trumpą laiką sugebėjom visą tai padaryti.“

– Ar teko susidurti su tam tikrais sunkumais pirmųjų treniruočių metu?

– Ernesta: „Manau sunkiausia buvo per labai trumpą laiką sukurti visiškai naujas choreografijas ir išmokinti merginas. Mums pavyko per tokį trumpą laiką sukurti net 5 choreografijas ir pirmosiose rungtynėse merginos stulbinančiai pasirodė. Taip pat reikėjo susipažinti su kiekviena šokėja individualiai: jos šokių galimybėmis, lankstumu, energija, ištverme ir motyvacija. Vienos merginos šoka virš 10 metų, kitos nėra šokusios, tas buvo sunkiausia. Kai pažinome šokėjas, tapo kur kas lengviau su jomis dirbti, jos suprato ko mes reikalaujame iš jų.“

– Samanta: „Taip pat man, asmeniškai, pradžioje buvo sunku ignoruoti apkalbas apie mus. Labai imdavau į širdį, kai išgirsdavau, jog kažkas negražiai apkalba mūsų šokėjų komandą, Ernesta visada stengdavosi nuraminti mane ir dabar jau išmokau tų apkalbų nebegirdėti.“

– Koks dabar yra Jūsų pasiruošimas rungtynėms? Kiek kartų per savaitę treniruojatės ir kaip atrodo visas šis procesas?

– Samanta: „Treniruojamės du kartus savaitėje. Vieną treniruotę skiriame fiziniam pasiruošimui, darome įvairius pratimus, ypač tokius, kurie stiprina rankas, mokomės įvairių elementu, Ernesta pasako, kokias klaidas darėme rungtynių metu, o tada tas vietas atidirbinėjam, kad nedarytumėm tų pačių klaidų. O kitą treniruotę statome šokių brėžinius ateinančioms rungtynėms ir repetuojame šokius.“

– Ar visa tai kažkiek primena krepšinio rungtynes ir pasiruošimą joms?

– Samanta: „Kartais juokaujame, jog labiau jaudinamės dėl jų nei patys krepšininkai. Rungtynių dieną šokėjos pradeda gerokai iš anksto ruoštis, ateina į areną likus dviem valandom iki rungtynių pradžios, jog, esant laisvai salei, spėtų pasirepetuoti, tada eina ruoštis ir apšilinėti. O prieš tai dar kiekviena šokėja namie skiria apie valandą laiko makiažui ir šukuosenai. Dažniausiai, naujos šokėjos kelias dienas prieš jų pirmąsias rungtynes labai stresuoja, kartais net naktim nemiega.“

– Ernesta: „Prieš kiekvienas rungtynes krepšininkai su treneriais analizuoja varžovus, jų derinius, pagrindinius žaidėjus. Rungtynių metu mes filmuojame choreografijas ir su Samanta analizuojame. Video medžiagą peržiūrime ne kartą, kol pamatome klaidas. Treniruočių metu visoms šokėjoms susakome, ką reikia tobulinti, kur atkreipti dėmesį, žinoma, nepamirštame ir pagirti merginų, joms tai labai svarbu.“

– Kaip įvardintumėte savo šokių stilių ir kodėl jis yra būtent toks?

– Ernesta: „Palaikymo komandos šokėjų choreografijos ir muzika turi būti energinga, užvedanti. Mes ieškome muzikos, kuri patiktų sirgaliui, kad jis ar ji jaustųsi gerai. Šiais metais mūsų choreografijos yra pop stiliaus. Energingos, greitos, turime kelis šokius, kur labai svarbus judesio fiksavimas.“

– Kas yra smagiausia būnant krepšinio šokėja ar vadovaujant jų grupei?

– Samanta: „Vadovaujant šokėjų komandai, smagu yra savo kūrybos realizavimas. Išgirdus gerą dainą iškart mintyse pradedamas kurti šokis, tai ir yra smagiausia, kad tas mintis galima realizuoti ir jos yra vertinamos kitų. Būnant šokėja yra smagu sulaukti gerbėjų dėmesio. Dažniausiai merginos laukia kokios šventės ar progos, kad gražiai pasidažytų, pasidarytų šukuoseną, o šokėjoms nereikia laukti specialių progų tam, jos kiekvieną savaitę mažiausiai po kartą taip gražinasi (šypsosi, – aut. pastaba). Apskritai, būnant komandoje, galima susirasti naujų draugių.“

– Atrodo, kad esate draugiškas kolektyvas – kaip leidžiate laisvalaikį kartu?

– Ernesta: „Mums labai svarbu, kad kiekviena šokėja gerai jaustųsi komandoje. Akcentuojame, kad gali mums visada pasakyti savo nuomonę, pastebėjimą. Šokėjos palaiko viena kitą, padeda, pataria. Atėjusios naujokės visada akcentuoja, kad Kuršių šokėjos yra labai draugiškos. Viena naujokė pasakė, jog jai čia antri namai. Mums su Samanta labai gera tai girdėti. Žinoma, visada akcentuojame, kad mes vieningas, draugiškas kolektyvas, tik svarbiausiuose momentuose, kai reikia susikaupimo ir atsidavimo, griežtai išsakome savo mintis ir pastebėjimus. Kadangi pas kiekvieną šokėją ir taip yra įtemptos dienos šiais metais nusprendėme kalėdinį laikotarpį atšvęsti drauge. Keitėmės dovanėlėm, smagiai praleidome laiką.“

– Vadovauti šokėjų grupei – sudėtingas darbas? Kokias savybes reikia turėti norint pilnavertiškai paruošti merginas tokiai veiklai?

– Samanta: „Labai sudėtingas. Niekada nemaniau, kad tai yra toks sunkus darbas. Norint gerai paruošti merginas, manau, reikia turėti tokias pagrindines savybes, kaip griežtumą, atsakomybę, supratingumą, taip pat yra svarbi patirtis.“

– Ar ieškote naujų „Palangos Kuršių“ šokėjų grupės narių?

– Samanta: „Kadangi sulaukiame nemažai žinučių iš merginų, norinčių prisijungti prie mūsų komandos, sausio gale planuojame daryti naujokių atranką. Visą informaciją paskelbsime šiek tiek vėliau, tad raginame sekti mus ir artimiausiu metu sužinosite atrankos datą.“

– Kur galima būtų daugiau sužinoti apie Jūsų komandą?

– Ernesta: „Mūsų komandą galite sekti socialinėje erdvėje: Facebook ir Instagram. Savo sekėjams stengiamės parodyti treniruočių bei krepšinio rungtynių akimirkas, pasiruošimą, mielai atsakome į gerbėjų klausimus. (@bc_palangos_kursiu_sokejos).“

– Ko palinkėtumėte „Kuršių“ komandai ir ją palaikantiems sirgaliams?

– Samanta: „Linkime daug pergalių, kuo mažiau traumų, o sirgaliams – gero laiko praleidimo!“

– Ernesta: „Komandai palinkėsime vienybės, ryžto, susikaupimo ir agresijos. Tikime savo miesto komanda ir jos sėkme.“

„Kuršių“ šokėjos „Palangos Kuršių“ šokėjų komanda
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,917