Palanga rengiasi Stintų šventei – žvejai mėgėjai raginami suskubti

Palanga rengiasi Stintų šventei – žvejai mėgėjai raginami suskubti

Palangoje juntamas sujudimas – iki garsiosios Stintų šventės likus mažiau nei mėnesiui, ne tik šventės organizatoriai intensyviai rengiasi artėjančiai bene didžiausiai žiemos laikotarpio šventei kurorte. Ypač sujudę yra žvejai mėgėjai, kadangi registracija į tradicines Stintų meškeriojimo varžybas jau įpusėjo, ir vietos, numatytos varžybų dalyviams, sparčiai tirpsta.

Garsioji „Palangos stinta“ į didžiausią šalies kurortą pramogautojus sukvies vasario 7-9 dienomis. Kaip ir kasmet, J. Basanavičius gatvėje pakvips tiesiog lauke kepama, verdama ar kitaip gaminama stinta, be abejonės, bus galima įsigyti ir šviežios, ką tik pagautos šios agurkais kvepiančios žuvies, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Nestigs šventės metu Palangoje ir žvejiškų atrakcijų, skambės muzika, o norintieji įsigyti lauktuvių, bus kviečiami pasivaikščioti po kermošių, kuris šiais metais yra skirtas Tautodailės metams. Tad kermošiuje bus galima įsigyti originalių tautodailininkų dirbinių, taip pat ir kulinarinio paveldo atstovų siūlomų gardėsių.

Tačiau karaliaus šventėje, be abejo, stinta. Tradiciškai Stintų šventės metu populiariausia ji būna apviliota miltuose ir iškepta, bet stintų mėgėjai žino – šios žuvies paruošimo būdų yra įvairių, ir palangiškiai tikrai moka nustebinti savo išmone bei išradingumu. Nuo vietinių kavinių bei restoranų virtuvių šefų tikrai neatsiliks ir jų kolegos iš kitų miestų – Stintų šventės metu Palangoje vyks ir tradiciniu jau tapęs Lietuvos žuvies barbekiu čempionatas, kurio metu geriausi grilio meistrai kurs naujus, originalius patiekalus iš žuvies.

Agurkais kvepiančios žuvies, panašu, šiemet nepristigs – vietos žvejai jau pastebėjo, kad „stinta eina“, tad jūros tiltas jau apgultas stintautojų. O kol palangiškiai mėgaujasi šia pramoga, registracija į Stintų meškeriojimo varžybas įgauna vis didesnį į pagreitį. Stintų šventę tradiciškai pradedančiose Stintų meškeriojimo nuo jūros tilto varžybose dalyvauti gali visi norintieji, jei tik suburia dviejų žmonių komandą, pasirūpina tinkamomis meškerėmis bei užsiregistruoja. Kaip ir kasmet varžybos – komandinės, komandą sudaro du asmenys. Komanda žvejoja su dviem meškerėmis iki 5 kabliukų sistema (atsarginių meškerių skaičius neribojamas), masalą žvejai pasirenka savo nuožiūra. Varžybų startinio mokesčio nėra.

Už kiekvieną pagautos stintos gramą komanda gaus 10 taškų, kitos žuvies gramas bus vertinamas 1 tašku. Tad stinta antrąjį vasario savaitgalį Palangoje taps vertingesnė netgi už lašišą. Varžybų nugalėtoja bus skelbiama komanda, surinkusi daugiausiai taškų.

Beje, apdovanojimų šiais metais sulauks ne tik pirmų trijų vietų laimėtojai, jauniausias bei vyriausias stintų meškeriojimo varžybų dalyvis, bet ir stilingiausia komanda – organizatoriai, pastebėję, kad kasmet vis daugiau varžybų dalyvių specialiai šiam įvykiui ypatingai rūpinasi komandos apranga, nusprendė šias pastangas įvertinti.

Organizatoriai taip pat džiaugiasi, kad Stintų meškeriojimo varžybos sulaukia vis daugiau dailiosios lyties atstovių dėmesio. Moterys bei merginos ne tik pačios noriai dalyvauja šiose varžybose, bet ir paragina tai daryti savo sutuoktinius. „Pastebėjome, kad šeimyninės komandos dalyvavimas Stintų meškeriojimo tampa netgi moterų dovana savo sutuoktiniams gimimo dienos proga – moterys savo iniciatyva registruoja save bei vyrą varžyboms. Tai džiugina“, – sakė vienas iš Stintų šventės organizatorių Nerijus Stasiulis.

Norintieji dalyvauti vasario 8 d. vyksiančiose Stintų meškeriojimo varžybose raginami neatidėlioti registracijos vėlesniam laikui. Registracijai internetu rašoma: komandos pavadinimas, komandos narių vardai, pavardės, amžius, miestas iš kur atvykstate. Registracijos duomenis siųsti el. paštu [email protected]. Registracija taip pat vyks ir varžybų dieną, nuo 8 val. iki 8.45 val. Jūratės ir Kastyčio skvere. Varžybos vyks nuo 9 val. iki 12 val., nugalėtojų apdovanojimai vyks 12.30 val. Jūratės ir Kastyčio skvere įrengtoje scenoje.

Visi žino, jog Palangos tiltas – ne guminis, tad komandų kiekis yra ribotas – jų ant tilto sutilps ne daugiau kaip 35. Skubėkite registruotis.

Palangos stinta Stintų šventė Palangos tiltas šventės organizatorius Nerijus Stasiulis
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,917