Kviečia Prancūzų kino festivalis "Žiemos ekranai"

Kviečia Prancūzų kino festivalis "Žiemos ekranai"

Apsisuko laiko ratas ir vėl Palangos kurorto muziejus ir Prancūzų institutas Lietuvoje kviečia į jau 15-tąjį Prancūzų kino festivalį "ŽIEMOS EKRANAI". Palangos kurorto muziejuje bus rodomi trys filmai. Visi seansai nemokami.

Sausio 30 d. 17 val. rodysime 1943 m. filmą. Reta proga pamatyti! VASAROS ŠVIESA LUMIÈRE D’ÉTÉ

Režisierius: Jean Grémillon Vaidina: Madeleine Renaud, Pierre Brasseur Žanras: Drama Originalo kalba: Prancūzų k. Subtitrai: Lietuvių ir anglų kalbomis 1943, 112 min. Prancūzija N-13

Michèle’ė atvyksta į nuošalius „Angelo sargo“ nakvynės namus kalnuose. Jos mylimasis, nevykęs dailininkas Roland’as, turėtų netrukus prisijungti. Jo belaukdama, ji susipažįsta su kaimyninio dvaro savininku Patrice’ijumi ir į užtvankos statybas atvykusiu inžinieriumi Julien’u. Šios netikėtos pažintys juos visus įtrauks į aistros, pavydo ir intrigų ratą, pareikalausiantį aukų.

Vieno svarbiausių XXa. 4-ojo ir 5-ojo dešimtmečio režisierių Jean’o Grémillon’o (1901 – 1959) filmai šiandien vis dar mažai žinomi už gimtosios Prancūzijos ribų. Talentingas muzikantas kurti filmus pradėjo nebyliojo kino laikotarpiu, tačiau pirmi jo bandymai įsitvirtinti garsinio kino industrijoje nebuvo sėkmingi. Poetinio realizmo atstovas dirbo su scenaristu ir poetu Jacques’u Prévert’u, legendiniais aktoriais Jean’u Gabin’u ir Madeleine’a Renaud. Brandžiausiuose ir kino klasika tapusiuose filmuose Buksyrai (1941), Vasaros šviesa (1943) ir Dangus priklauso jums (1944) režisierius vaizduoja paprastų žmonių gyvenimus, kuria stiprius ir modernius moterų portretus.

Sausio 31 d. 17 val. Į PASAULIO KRAŠTĄ LES CONFINS DU MONDE

Režisierius: Guillaume Nicloux Vaidina: Gaspard Ulliel, Guillaume Gouix, Lang-Khê Tran, Gérard Depardieu Žanras: Drama Originalo kalba: Prancūzų k. Subtitrai: Lietuvių ir anglų kalbomis 2018, 103min. Prancūzija N-16

Prancūzijos Indokinija, 1945-ieji metai. Jaunas prancūzų kareivis Robert’as Tassen’as - vienintelis, išgyvenęs brutualias žudynes, kurių metu jis neteko brolio. Apakintas keršto troškimo, kareivis leidžiasi į nuožmias brolio žmogžudžių paieškas, tačiau bundantys jausmai jaunai indonezietei Maï’ai jį privers sulėtinti tempą ir permąstyti tikslą.

Vienišos talentingo aktoriaus Gaspard’o Ulliel’io klajonės po Vietnamo džiungles – tai egzistencinis labirintas, intymi kelionė po tamsiausius pasąmonės užkaborius. Guillaume’as Nicloux (1966) karjeros pradžioje dirbo teatre, parašė kelias pjeses savo įkurtai teatro trupei. Kiek vėliau ėmėsi režisuoti kino filmus ir pripažinimo sulaukė su Kanų kino festivalyje rodytu filmu Nesijuok iš laimės (1995). Michelio Houellebecqo pagrobimas (2013) Traibekos kino festivalyje laimėjo geriausio scenarijaus apdovanojimą. Nicloux taip pat yra parašęs devynis romanus ir yra ilgametis La Fémis kino ir televizijos mokyklos dėstytojas.

Vasario 1 d. GRAŽUOLĖ IR GRAŽUOLĖ LA BELLE ET LA BELLE

Režisierius: Sophie Fillières Vaidina: Sandrine Kiberlain, Agathe Bonitzer, Melvil Poupaud Žanras: Komiška drama Originalo kalba: Prancūzų k. Subtitrai: Lietuvių ir anglų kalbomis 2018, 96 min. Prancūzija N-13

Nuobodžiame vakarėlyje dvidešimtmetė studentė Margaux susiduria su keturiasdešimtmete mokytoja Margaux. Sutapimas po sutapimo, ir moterims ima aiškėti akivaizdi, bet neįmanoma tiesa – jos abi tai viena ir ta pati Margaux! Susitikimas su praeities ir ateities savimi – intriguojanti avantiūra.

Talentingų aktorių duetui pavyksta banaliausias kasdienybės situacijas paversti egzistencinius klausimus provokuojančiais įvykiais. Režisierė ir scenaristė Sophie Fillières (1964) priklauso pirmajai La Fémis kino ir televizijos mokyklos diplomuotų režisierių laidai.

Gražuolė ir gražuolė (2018) – tai septintas Fillières filmas, kurio dėka režisierė įsitvirtino kino pasaulyje kaip kūrėja, sugebanti išlaikyti nepriekaištingą balansą tarp rimtų temų ir subtilaus humoro. Filmas buvo apdovanotas Londono Raindance’o kino festivalyje už geriausią scenarijų.

Kviečia Prancūzų kino festivalis "Žiemos ekranai", nuotrauka-1
Palangos kurorto muziejus Prancūzų institutas Lietuvoje Prancūzų kino festivalis "ŽIEMOS EKRANAI" trys filmai nemokamai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,917