Nuostabi katė Ocelotas

Nuostabi katė Ocelotas

Ocelotas yra nedidelio dydžio laukinė katė, kurią kai kurie žmonės laiko ir namuose. Ji turi didelę galvą, visoje galvoje yra juodos juostelės, užapvalintos ausys ir didelė rožinė nosis, kuri atrodo labai mielai. Ši katė turi skirtingą kailį ir spalvą, kuri priklauso nuo to, kur ji gyvena. Gyvūnai, gyvenantys miške, turi auksinę spalvą. O tie, kurie gyvena krūmuose, yra pilki. Tačiau visi Ocelotai turi vieną juos vienijantį požymį - dėmeles ant kūno, panašias į leopardo kailį. Iš čia kilo jo vardas, kuris lotyniškai reiškia „kaip leopardas“. Taip pat actekų pavadinimas „ocelot“ yra verčiamas kaip „lauko tigras“.

Kaip sutramdyti ocelotą namuose

Tarp laukinių kačių Ocelotas yra mažesnis nei puma ir jaguaras, o sveria maždaug 15-20 kg ir yra  apie 1,5 metro ilgio.

Ši katė yra išranki maistui. Ją reikia šerti tik mėsą (ne kiaulieną) ir kiaušiniais. Prie oceloto maisto reikia pridėti kalcio ir vitaminų. Ocelotui namuose reikia savo vietos , kur jis galėtų ilsėsis.

Su Ocelotu reikia daug žaisti, nes tai aktyvios katės! Taip pat ši katė negali išsiversti be žaislų, kuriuos galima nusipirkti bet kurioje naminių gyvūnėlių parduotuvėje. Žaislo dydis turėtų būti toks, kad katė jo neprarytų.

Norint suprasti, kaip sutramdyti Ocelotą namuose, svarbu žinoti jo psichologines savybes gamtoje.

Nuostabi katė Ocelotas, nuotrauka-1

Ocelotas yra nuostabi katė

Ocelotai yra naktiniai gyvūnai, kurie maitinasi tik naktį. Šie gyvūnai yra labai atsargūs ir retai eina į apšviestas zonas. Po maitinimosi Ocelotai miega ant medžių. Šios rūšies katės gerai plaukia ir nebijo vandens, tačiau sušlampa tik prireikus.

Ocelotai yra puikūs medžiotojai, pasirengę keletą valandų sėdėti pasaloje, laukdami, kol grobis bus pakankamai arti, kad jį pagautų.

Jų išskirtinė ypatybė yra tai, kad Ocelotas gali vaikščioti visiškai tyliai net ant sausų lapų ar šakų. Puikus laipiojimas medžiais suteikia jiems galimybę medžioti paukščius.

Nuostabi katė Ocelotas, nuotrauka-2

Medžiotojai pastebėjo, kad Ocelotai dažnai gaudo beždžiones. Pagrindinis "lauko tigrų" maistas yra graužikai, gyvatės, varlės ir triušiai.

Gyvendami netoli žmonių gyvenamųjų vietų, Ocelotai gali medžioti naminius paukščius ar mažas kiaules. Yra duomenų, kad dideli Ocelotai netgi medžiojo asilus.

Kiekvienas Ocelotas turi savo teritoriją, kuri užima nuo 15 iki 30 kvadratinių metrų. Kiekvieną dieną jie apeina savo teritoriją ieškodami grobio, be to, labai uoliai saugo savo teritoriją. Mūšiai tarp 2 Ocelotų dėl teritorijos yra nuožmūs. Kartais tokios kautynės baigiasi vieno iš gyvūnų mirtimi.

Ocelotai yra vieniši gyvūnai. Tik kai poruojasi, jie būna kartu. Oceloto patelė paprastai atsiveda du jauniklius. Pirmus porą mėnesių tėvas padeda šeimos motinai su vaikais. Žinoma, jis prižiūri juos, kol mama medžioja. Mažyliai motinos pienu maitinasi septynias savaites. Vėliau į jų racioną įeina Ocelotės sumedžiotas grobis. Jauni Ocelotai bręsta iki 2 metų amžiaus. Tuomet palieka gimtąjį arealą ir keliauja ieškoti savų medžioklės plotų.

Nuostabi katė Ocelotas, nuotrauka-3

Ant Oceloto ausų yra baltos apvalios dėmės, padedančios jam apgauti priešus. Jie vadinami „melagingomis akimis“. Šios akys taip pat padeda kačiukams nepasiklysti, kai bėga paskui savo motiną.

Įdomūs faktai

Kai kurios Peru gentys garbino šią katę kaip dievybę, o actekų tarpe ji simbolizavo kilmingumą ir dosnumą. Kai kurie miestai ir net departamentas yra pavadinti šios katės vardu, kuris reiškia „ocelotų miestas“.

Ocelotai yra ties išnykimo riba, tačiau kai kuriose šalyse jie ir toliau medžiojami dėl nuostabaus kailio. Nelaisvėje tokie "lauko tigrai" gyvena apie 20 metų, bet gamtoje mažiau. Ocelotas Babou buvo mėgstamiausias Salvadoras Dali katinas. Roko muzikantas Grahamas Parsonsas namuose taip pat laikė Ocelotą! Tačiau šios katės laikymą namuose apsunkina tai, kad Ocelotas turi nemalonų kvapą.

Laikyti namuose Ocelotą yra labai sunku! Reiktų gerai pagalvoti, ar galėtumėte susitvarkyti su tokiu nuostabiu gyvūnu kaip Ocelotas!

Nuostabi katė Ocelotas, nuotrauka-4 Nuostabi katė Ocelotas, nuotrauka-5 Nuostabi katė Ocelotas, nuotrauka-6 Nuostabi katė Ocelotas, nuotrauka-7 Nuostabi katė Ocelotas, nuotrauka-8 Nuostabi katė Ocelotas, nuotrauka-9 Nuostabi katė Ocelotas, nuotrauka-10 Nuostabi katė Ocelotas, nuotrauka-11 Nuostabi katė Ocelotas, nuotrauka-12 Nuostabi katė Ocelotas, nuotrauka-13 Nuostabi katė Ocelotas, nuotrauka-14 Nuostabi katė Ocelotas, nuotrauka-15 Nuostabi katė Ocelotas, nuotrauka-16 Nuostabi katė Ocelotas, nuotrauka-17 Nuostabi katė Ocelotas, nuotrauka-18

Pasitikrinti kačių sveikatą dar niekada nebuvo taip paprasta - kačių sveikatos indikatorius Health Indicator jau prieinamas ir Lietuvos kačių augintojams.

ocelotas katė kačių veislės sveikatos indikatorius papildai gyvūnams
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,917