Iki Naujųjų atgaukite bent dalį pinigų, kuriuos šiaip prarastumėte

Iki Naujųjų atgaukite bent dalį pinigų, kuriuos šiaip prarastumėte

Jums reikia strategijos

Kokios kalėdos be dosnių vaišių? Ne paslaptis, kad šventiniu laikotarpiu, kai valgome gerokai daugiau, išauga išmetamo maisto kalnai. Ar tai neišvengiama?

Dar ir kaip išvengiama. Štai nemokama strategija „Kaip atšvęsti be nuostolių, sutaupyti pinigų ir sumažinti žalą gamtai“.

Neleiskite šventėms užklupti netikėtai

„Vietos rezervaciją“ šaldytuve ir spintelėse pradėkite gerokai prieš šventadienius. Pasidomėkite, kas ten poška šaldymo kameroje, čia visuomet galima aptikti NSO – nebeatpažįstamų sušaldytų objektų… Beje, jei maistą laikysite perregimuose indeliuose ir maišeliuose, situacijos kontrolė neišslys jums iš rankų, nes visada matysite, koks maistas laukia savo eilės.  

Dabar pats laikas suvartoti visas senųjų metų atsargas, paskutinius kąsnelius bei lašelius. Perkratykite ne tik šaldytuvą – visuomet kas nors slepiasi ir spintelėse bei lentynose. Ar verta pridurti, kad taip sutaupysite ir pinigų, nes išvengsite perteklingų pirkinių?

Nepanikuokite

Ar jau žinote, kiek alkanų burnų reikės pamaitinti – ir kuo? Meskite sau valgiaraščio planavimo iššūkį.

Kuo paprastesnis meniu, tuo mažesnė rizika, kad liks nesuvartotų produktų. Be to, paprasčiau viską sužiūrėti.

Susiplanuoti valgius savaitei atrodo neįveikiamas iššūkis? Pamėginkite pasiplanuoti porai ar kelioms šventinėms dienoms. Kūčių vakarui užteks ir poros ypatingų patiekalų. Per Kalėdas galima suvartoti tai, kas liko nesuvalgyta per Kūčias.

Likus porai dienų, peržvelkite receptus, patikrinkite, kokių ingredientų jau turite namie. Pirkinių sąrašas susidėlios tarsi pats savaime.

 Ar tinkamai laikote savo turtą?

O šis patarimas privers nusišypsoti, bet jis – labai gyvenimiškas: neleiskite gėrimams išstumti maisto iš šaldytuvo! Tiesa, šaldytuve visada galima aptikti produktų, kurių ten visai nereikia laikyti – pavyzdžiui, nepraimtų padažų butelių.

Šventiniu laikotarpiu mūsų šaldytuvams tenka pakelti didžiulius krūvius. Įsitikinkite, kad jūsų šaldytuve – rekomenduojama temperatūra: nuo 0 iki +4 °C.

Po truputį

Susirinkus svečiams, nekraukite ant stalo visko iškart. Kai lėkštės ištuštės, patiekite dar.

Vaišių įkarščiui nuslūgus, skirkite laiko stalui nukraustyti ir pasirūpinti likučiais. Greičiau gendančių produktų likučius sudėkite į šaldytuvą. Pasiūlykite svečiams pasiimti maisto namo.  

Atrodo, kas čia ypatingo, bet ... Ir maistas išgelbėtas, ir pinigų sutaupyta.

Kitą dieną gaminkite iš šventinių likučių. Ryžių likučius paverskite desertu. Jei visko liko tiek, kad negalite apžioti vienu prisėdimu – užšaldykite šaldymo kameroje.

pinigai maistas patarimai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,949