Šiandien – Kalėdų eglės įžiebimo fiesta Palangoje, rytoj – „Gintarinė snaigė“, o eglė sužaižaruos ir Šventojoje

Šiandien – Kalėdų eglės įžiebimo fiesta Palangoje, rytoj – „Gintarinė snaigė“, o eglė sužaižaruos ir Šventojoje

Didžiausios metų šventės – Kalėdos ir Naujieji – jau atidunda septynmyliais žingsniais, o kokios jos be pagrindinio atributo – Kalėdų eglės?

Organizatoriai žada įspūdingą šventę

Šiandien, penktadienį, 18 val. eglės įžiebimo renginys, kaip žada organizatoriai – Palangos kultūros ir jaunimo centro atstovai – bus išties įspūdingas. Juo labiau kad apie tai, kuo nustebinti palangiškius ir visus svečius, susirinkusius į Palangos eglės įžiebimo šventę Grafų Tiškevičių alėjoje prie Koncertų salės, kurorto kultūros darbuotojai pradėjo galvoti dar vasarą. „Kilo mintis į kurortą pakviesti Lenkijos teatrą „Teatr Akt“, savo įspūdingais pasirodymais garsėjantį ne tik Lenkijoje, bet ir už jos ribų. Tačiau pasirinkti vieną iš šio teatro siūlomų spektaklių neskubėta – šventinė programa buvo parengta specialiai Palangai, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė. – Tai bus tarptautinis lietuvių ir lenkų menininkų projektas. Garso takelį Palangos eglės įžiebimo šventei sukūrė kompozitorius Kristijonas Lučinskas, renginio režisierius – Karolis Makauskas“.

Šventė su ugnies šou elementais

Žinoma, vaikams visos renginio subtilybės nėra tokios svarbios, kaip jų mamoms ir tėčiams – juk svarbiausia yra Kalėdų eglė. O ji – įspūdinga, 12 metrų, plačiašakė – tokios Palanga dar neturėjo. Kalėdų eglę įžiebs ir žiemos švenčių laukimo laikotarpio pradžią didžiausiame šalies kurorte paskelbs įspūdingos patrankos šūvis. Nuo tada šventinėmis dekoracijomis pasidabinusi ir tūkstančiais lempučių suspindusi Palanga pelnytai galės vadintis Kalėdų šviesos miestu.

Susirinkusieji į miesto Kalėdų eglės įžiebimo šventę tikrai neliūdės – jų laukia įspūdinga kelionė laiku. „Šventinė programa bus praturtinta ugnies šou elementais, kojūkininkų pasirodymais, angelų šokiu ir kitomis atrakcijomis. Lėtai sukant metų laiko ratą, bus ieškoma kelio, kuriuo galėtų sugrįžti Žemę paliekanti šviesa“, – sakė V. Petrauskienė. O kartu su sugrįžtančia šviesa kiekvienas savo širdyje bus pakviestas įžiebti vilties ir tikėjimo, meilės ir gerumo, santarvės ir taikos kelrodę ugnį.

Įžiebus Palangos miesto eglę, kurortas visus pakvies džiaugsmingai laukti gražiausių metų švenčių. Palangiškiai ir miesto svečiai čia galės pasinerti į kelionę laiku – centrinėje miesto aikštėje sugalvoti norą ir nedelsiant sužinoti, ar jis kitąmet išsipildys, tai pat kurortas kvies skaniai pavalgyti, atgauti jėgas bei pasimėgauti SPA malonumais ir, žinoma, sudalyvauti daugybėje šventinių visai šeimai skirtų renginių.

Šeštadienį – Eglės įžiebimo šventė Šventojoje ir „Gintarinė snaigė“

O gruodžio 7 d., šeštadienį, Eglės įžiebimo šventėje visų lauks šventojiškiai. Įspūdinga žaliaskarė Šventojoje nušvis pasibaigus muzikiniam šventiniam renginiui, vyksiančiam Šventosios bažnyčioje. Į ją 16 val. pakvies dainininkas Steponas Januška ir Palangos kamerinis choras.

Tačiau su Kalėdų eglės įžiebimo švente Šventojoje dėl žiūrovų varžysis vienas tikrai neeilinis renginys Palangoje – antrus metus Palangoje organizuojama „Gintarinė snaigė 2019“, kurios metu bus pastebėti bei pagerbti tie, kuriems turime už ką padėkoti bei kuriais norime didžiuotis.

„Gintarinės snaigės“ apdovanojimai – prieš metus gimusi iniciatyva, skirta padėkoti tiems žmonėms, kurie savo tyliais, tarsi nematomais, tačiau labai svarbiais darbais sušildo aplinkinių širdis bei gerumu praturtina jų kasdienybę. Paprastai tokie žmonės gerus darbus daro tyliai ir nesitikėdami padėkos, tačiau kiekvienas, kuriam yra tekę susidurti su nesavanaudišku aplinkinių gerumu, neabejotinai nori už tai padėkoti. Geriausias laikas tam – „Gintarinės snaigės“ apdovanojimai, vyksiantys gruodžio 7 d. 19 val. Palangos Koncertų salėje.

Kaip sakė Ieva Rudytė, VšĮ „Palangos investicijų valdymas“, „Gintarinės snaigės“ organizatoriaus, vadybininkė, mėnesį laiko ne tik Palangos, bet ir kitų šalies miestų gyventojai siūlė kandidatus apdovanojimui „Gintarinės snaigė“ gauti. Per šį laikotarpį buvo gauti 25 pasiūlymai įvairioms nominacijoms gauti. Kas iš pasiūlytų pretendentų yra labiausiai verti būti apdovanoti ženklu „Gintarine snaige“, sprendė specialiai sudaryta komisija. „Kokios nominacijos bus paskelbtos, iš anksto nenorime atskleisti – tebūna tai staigmena šventinio vakaro svečiams“, – šypsojosi I. Rudytė.

„Gintarinė snaigė“ – nemokama

Renginys “Gintarinė snaigė“ yra nemokamas, jame gali dalyvauti visi norintys. Specialių kvietimų, norint patekti į renginį, nereikia. Svečių aprangos stilius nėra apibrėžtas.

Šventinio vakaro metu žiūrovai bus pakviesti pasinerti į stebuklingą ir simbolinę ,,Gintarinės snaigės“ kelionę, sujungsiančią žemę ir dangų. Šioje kelionėje sutiksite keturias gamtos stichijas – ugnį, orą, vandenį ir žemę, kurias žiūrovams padovanos ne tik Lietuvos, bet ir užsienio atlikėjai, specialiai šiam vakarui parengę šventišką, stebuklingo laukimo ir neišdildomų įspūdžių kupiną meninę puokštę.

Šventinio vakaro pasirodymai, žaismingai ir simboliškai apjungsiantys keturias stichijas, bus netikėti ir kaustantys dėmesį, nes šiemetinės „Gintarinės snaigės“ idėja – lyg tikrai snaigei tvyroti tarp žemės ir dangaus. Scenoje vienas kitą keis iš Ispanijos ir Lenkijos atvykę atlikėjai, publikos dėmesio lauks ir Lietuvos atlikėjai – žiūrovai bus pakviesti į improvizuotą ir gyvai kuriamą smėlio džiazo fiestą.

Vakaro metu scenoje žiūrovai išvys Anną Filipowską – talentingą ir nusipelniusią artistę bei sportininkę iš Lenkijos, daugkartinę pasaulio gimnastikos čempionatų laureatę. Taip pat – Čilėje gimusį ir užaugusį, o šiuo metu Barselonoje (Ispanija) gyvenantį bei po visą pasaulį gastroliuojantį artistą Francisko Rojas Dyvinetz, kuris pristatys tik šio amžiaus pradžioje šiuolaikinio cirko artistų išpopuliarintą mono lanko techniką. Išskirtinis, labai iškilmingas bei įspūdingas bus ir smėlio džiazo pasirodymas kartu su Jurgita Minderyte ir Sauliumi Šiaučiuliu. Šis duetas scenoje gyvai kurs unikalius smėlio ir džiazo meno kūrinius, kurie skelbs „Gintarinės snaigės“ nominacijas.

Pernai – 7 nominacijos

Praėjusių metų gruodį vykusiame „Gintarinės snaigės“ renginyje buvo įteiktos septynios nominacijos. Nominacija „Metų šviesulys“ už skleidžiamą gerumą bei šviesą atiteko Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkei Bronislavai Spevakovienei, „Metų šeima“ paskelbti Janina ir Liudas Siručiai, išleidę į gyvenimą 27 vaikus bei suteikę namų šilumą tėvų globos netekusiems našlaičiams. „Metų atsidavimas“ – ši nominacija atiteko Dainai Jarulienei, dirbančiai Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje ir visuomet, esant poreikiui, suteikiančiai pagalbą žmonėms. „Metų patirtis“ – taip pavadinta nominacija atiteko pediatrui Alfredui Juozui Keruliui, o „Metų įkvėpimas“ – menininkui, ne vieno Lietuvos rekordo autoriui, vienintelio Baltijos šalyse Šunų muziejaus įkūrėjui Vytautui Kusui. Buvusi ilgametė pedagogė Konstancija Strikienė įvertinta „Metų širdies“ nominacija, o garbingo amžiaus Jurgis Konstantinas Dapkus, pasiaukojamai, pamiršdamas netgi save, rūpinęsis savo neįgalia žmona, įvertintas „Metų meilės“ nominacija.

Kalėdų eglės įžiebimo fiesta Palanga „Gintarinė snaigė“ Šventoji
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,949