„Palanga“ už manipuliavimą rezultatais metama iš Lietuvos futbolo

„Palanga“ už manipuliavimą rezultatais metama iš Lietuvos futbolo

Ketvirtadienį Vilniuje Lietuvos futbolo federacija (LFF) surengė specialią spaudos konferencija, kurios metu pranešta apie dviejų A lygos klubų – Klaipėdos „Atlanto“ ir „Palangos“ – šalinimą iš aukščiausiųjų šalies divizionų kitam sezonui.

Apie tai pranešė LFF generalinis direktorius Edgaras Stankevičius, pristatęs pastarųjų kelių metų situaciją Lietuvos futbole, kalbant apie nelegalias lažybas ir manipuliacija rungtynėmis ir jų rezultatais.

„Kalbame apie du klubu. Kartu sudėjus, šiame sezone vien iš šių klubų gavome 17 raportų apie galimai sutartas rungtynes. Klubai buvo supažindinti su esama situacija. Vienas iš šių klubų – Klaipėdos „Atlantas“ – buvo nubaustas 30 tūkst. eurų bauda. Penkiems šio klubo žaidėjams buvo skirtos sankcijos – diskvalifikacija nuo 6 iki 12 mėnesių bei piniginės baudos. „Atlantas“ kitą sezoną negalės dalyvauti aukštesniame nei II lygos čempionate“, – apie pirmąjį nubaustą klubą tvirtino E. Stankevičius

„Kitas aštuoniuose raportuose minimas klubas – „Palanga“. Buvo pradėti tyrimai po LFF taurės pusfinalio rungtynių su „Gargždų“ ekipa, po kurių gavome signalų. Iš viso šiame sezone buvo net 8-ios A lygos rungtynės, kuriose „Palangos“ žaidėjai galima sutarė dėl rungtynių baigties.

„Palangos“ atveju klubui buvo skirta 42 tūkst. eurų bauda bei į tyrimą patraukti dešimt asmenų – klubo direktorius, septyni užsieniečiai ir du lietuviai“, – kalbėjo E. Stankevičius.

Prieš paskelbdamas verdiktą dėl dviejų pajūrio klubų pašalinimo iš kitų metų A ir I lygų, E. Stankevičius atskleidė liūdną realybę Lietuvos futbole.

Anot vieno iš LFF vadovų, pastaraisiais metais mažėję signalai apie manipuliavimą rezultatais, šiais metais ypač suintensyvėjo.

„Turime A ir I lygos rungtynių monitoringą. Prieš ir po kiekvienos dvikovos gauname signalus. Pirmasis įspūdis, įspėjamasis signalas, yra vadinamas „alertu“. Gavome apie 200 tokių alertų, bet tai yra daugiau šokinėjimai lažybų rinkose ir panašiai. Raportai jau verčia imtis priemonių ir pradėti tyrimus.

Dar 2015 metais turėjome nemažai raportų dėl sutartos rungtynių baigties Lietuvos futbole. Iš viso gavome 38 raportus, kuriose buvo nagrinėjamos galimos sutartų rungtynių situacijos A ir I lygose.

Po priimtų įstatymo pataisų 2016 m. raportų skaičius sumažėjo iki 4, 2017 m. sulaukėme 7, o 2018 – 8 raportų.

Kaip bebūtų, gaila, bet šiame sezone sulaukė 25 raportus iš dviejų aukščiausių Lietuvos lygų. Tai yra daug“, – aiškino E. Stankevičius.

lrt.lt
Lietuvos futbolo federacija Palangos futbolas FK Palanga
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,949