Palangos orkestras kviečia į knygos ir CD pristatymo renginius

Laima Penek nuotr.
Laima Penek nuotr.

Besiartinantį savaitgalį Palangos orkestras kviečia susitikti tik ką užgimusios knygos „Palangos orkestras. Dialogai“ bei kompaktinės plokštelės pristatymo renginiuose. Knygos gimimo užkulisių istorijomis dalinsis jos autorės, kūrybos namų „Kregždynas“ įkūrėjos Viktorija Urbonaitė ir Laima Penek, Palangos orkestro dirigentas Vygantas Rekašius, o muzikuos pats kolektyvas.

Palangos orkestro knygos kelionė prasidės šeštadienį, gruodžio 7-ąją, Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje. Sekmadienį knyga aplankys Skuodo rajono kultūros centrą, o pirmadienį, gruodžio 9-ąją, Palangos orkestras ir knygos autorės su gerbėjais Palangos koncertų salėje.

1953 m. įkurtas, du kartus naikintas ir vis atgimdavęs kolektyvas „Orkestro vasaros“ koncertais Palangos Birutės parko rotondoje tęsia antrą šimtmetį gyvuojančią, dar kurorto įkūrėjų Grafų Tiškevičių laikais pradėtą orkestrinės muzikos koncertų tradiciją.

Tik ką išleistoje knygoje, pasak jos tekstų autorės Viktorijos Urbonaitės, atvirai pasakojama apie įspūdingą Palangos orkestro istoriją, šlovės ir liūdesio dienas, šventinius koncertus, nuotykius, partitūras, instrumentus, kasdienybę, repeticijas, nuovargį, meilę ir mirtį peržengiančią ištikimą bičiulystę, apie muziką, užauginusią ne vieną šiandienos Lietuvos kartą.

Knygoje skaitytojai ras ir kompaktinę plokštelę, kurios įrašams pasirinkti vieno talentingiausių pokario kartos kompozitorių, nuosaikaus modernisto Eduardo Balsio kūriniai pučiamųjų orkestrui.

RENGINIŲ DATOS

  • Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje (Savanorių g. 4) gruodžio 7 d., 18 val.,
  • Skuodo rajono kultūros centre (Gedimino g. 1) gruodžio 8 d., 14 val. 
  • Palangos koncertų salėje (Vytauto g. 43) gruodžio 9 d., 18 val.

Renginiai nemokami.

Palangos orkestras knygos ir CD pristatymas renginiai nemokami renginiai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,949