Į Palangą grįžo mineralinis vanduo - sanatorija "Gradiali" atidarė naują gręžinį

 Į Palangą grįžo mineralinis vanduo - sanatorija "Gradiali" atidarė naują gręžinį

Po daugiau kaip 30 metų pertraukos poilsiautojai Palangoje vėl gali mėgautis geriamu mineraliniu vandeniu iš vietinio gręžinio. Jį į kurortą sugrąžino sanatorija „Gradiali“, šiandien oficialiai atidariusi mineralinio vandens gręžinį sanatorijos teritorijoje.

Gręžiniui įrengti prireikė metų, į jį investuota 200 tūkstančių eurų. Gręžinio gylis – 570 metrų. Geologų teigimu, šiuo metu tai yra giliausias sveikatinimo paslaugoms naudojamas mineralinio vandens gręžinys Lietuvoje. „Investuodami į šį gręžinį siekėme ne tik praplėsti mūsų sanatorijos procedūrų kiekį, bet ir grąžinti geriamą mineralinį į pajūrį. Palanga įgauna vis daugiau konkurencinių pranašumų prieš kitus kurortus. Turime ne tik pilnavertį sanatorinį gydymą, bet ir jūrą pašonėje“, – teigė „Gradiali“ direktorius Domas Dargis.

Pirmasis mineralinio gręžinys Palangoje atidarytas prieš 60 metų, 1959 m. J. Basanavičiaus gatvėje. Šio gręžinio gylis panašus – 565 metrai. Šiuo metu jis neeksploatuojamas. 

Gręžinio atidaryme dalyvavęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus sakė, kad atgaivinta geriamo mineralinio tradicija Palangai labai naudinga, dėl to pajūrio kurortas tampa dar patrauklesniu turistams iš įvairių šalių. "Tai - puiki verslo iniciatyva. Džiugu, kad gamtos dovanos bus panaudotos žmonių sveikatinimui", - sakė miesto vadovas.

Vandens iš „Gradiali“ gręžinio druskingumas – nuo 19 iki 21 gramo viename litre. Šis mineralinis vanduo bus naudojamas gėrimui ir reabilitacinėms procedūroms - inhaliacijoms, vonioms, povandeniniam masažui ir baseinams. Gėrimui skirtą vandenį planuojama skiesti iki mažos mineralizacijos (4 g./l).

Pasak „Gradiali“ sanatorijos vyriausiosios gydytojos Jovitos Jočienės, geriamas mineralinis vanduo naudojamas keliolikai ligų gydyti – nuo virškinimo trakto ir endokrininių (cukrinio diabeto pradinės stadijos, nutukimai), iki inkstų ligų (inkstų akmenligė, šlapimtakių ligos).

Mineralinį vandenį naudojant voniose ir baseinuose, organizmas veikiamas mechaniškai, termiškai ir chemiškai. Pagrindinė poveikio vieta – oda ir poodiniai audiniai. Mineralinės vonios skiriamos judamojo atramos aparato ligų ir pažeidimų, nervų sistemos, kraujotakos, virškinimo organų, urogenitalinės sistemos organų bei odos ligoms gydyti.

 Į Palangą grįžo mineralinis vanduo - sanatorija "Gradiali" atidarė naują gręžinį, nuotrauka-1  Į Palangą grįžo mineralinis vanduo - sanatorija "Gradiali" atidarė naują gręžinį, nuotrauka-2  Į Palangą grįžo mineralinis vanduo - sanatorija "Gradiali" atidarė naują gręžinį, nuotrauka-3  Į Palangą grįžo mineralinis vanduo - sanatorija "Gradiali" atidarė naują gręžinį, nuotrauka-4  Į Palangą grįžo mineralinis vanduo - sanatorija "Gradiali" atidarė naują gręžinį, nuotrauka-5  Į Palangą grįžo mineralinis vanduo - sanatorija "Gradiali" atidarė naują gręžinį, nuotrauka-6  Į Palangą grįžo mineralinis vanduo - sanatorija "Gradiali" atidarė naują gręžinį, nuotrauka-7  Į Palangą grįžo mineralinis vanduo - sanatorija "Gradiali" atidarė naują gręžinį, nuotrauka-8

Aldas / F360.LT nuotr.

geriamasis mineralinis vanduo Gradiali gręžinys
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,917