Premjeras: savivalda – arčiausiai žmonių

Premjeras: savivalda – arčiausiai žmonių

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo Regionų forume Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.

„Jūs esate arčiausiai piliečių, turite didžiausią įtaką žmonių gerovei, motyvacijai likti regione, dirbti, kurti šeimas ir oriai pasenti. Kartu tai reiškia didžiulę atsakomybę. Vyriausybės tikslas – suteikti Jums reikiamas galias ir aprūpinti tinkamais įrankiais žmonių aplinkai kurti“, – sakė Vyriausybės vadovas. 

Pasak S.Skvernelio, ateinančiais metais savivaldybių biudžetas turėtų didėti, bus daugiau kompensuojamas gyventojų pajamų mokesčio netekimas, savivaldybės bus labiau skatinamos už pasiektus ekonominius rodiklius.

Šie metai rekordiški investicijų pritraukimo ir verslo skatinimo srityje. Vyriausybė deda nuoseklias pastangas skatindama verslą kurtis regionuose – finansuoja infrastruktūrą, mažina biurokratinę naštą.

Premjeras akcentavo, kad regioninė politika išgyvena vertybių perkainojimo metą: skiriame pirmenybę ir valstybės lėšas tam, kad žmonės visoje Lietuvoje turėtų darbo ir oriai uždirbtų, o savivaldybės, kurios pasiektų šį tikslą, būtų skatinamos investuoti į kokybiškas paslaugas ir socialinę infrastruktūrą.

Tikimasi, kad naujasis Regioninės plėtros įstatymas sukurs prielaidas žymiai didesniam regionų savarankiškumui ir savivaldybių tarpusavio bendradarbiavimui. Įstatymas padės pamatus optimaliam viešųjų paslaugų užtikrinimui, sumaniam regiono vystymui.

Netrukus bus patvirtintas naujasis Lietuvos teritorijos bendrasis planas – visų nacionalinių ir regioninių strategijų kamienas. Jis leis tvariai plėtoti visą Lietuvos teritoriją, ilgalaikėje perspektyvoje išnaudojant specifinį kiekvieno Lietuvos regiono potencialą.

Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad Vyriausybė ir toliau išlieka atvira dialogui dėl didesnio savivaldos savarankiškumo, dėl funkcijų pasidalijimo. Jau dabar vykdomi pilotiniai projektai savivaldybėse, vertinama, kaip geriau paskirstyti funkcijas tarp savivaldos ir valstybinių institucijų. Paraginta spręsti sunkius klausimus, elgtis sąžiningai, nelaukti, kol kažkas kitas priims nepatogius sprendimus.

Premjeras regioninė politika Ministras Pirmininkas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,917