Palangoje sukčiai apgavo dvi moteris. Policija primena - būkite budrūs!

 Palangoje sukčiai apgavo dvi moteris. Policija primena - būkite budrūs!

Palangoje vėl atkuto telefoniniai sukčiai – rugsėjo 17 d. Palangos gyventojai paskambinęs asmuo prisistatė Finansinių nusikaltimų tyrimų pareigūnu ir pasakė, kad moters namuose galimai yra suklastotų pinigų. Netrukus atėjusiam vyrui nukentėjusioji atidavė namuose turėtus 15000 eurų. Spalio 8 d. į Palangos pareigūnus kreipėsi 1943 m. gimusi moteris, taip pat pranešdama, kad į laidinį namų telefoną paskambino Palangos butų ūkio darbuotoju prisistatęs vyras ir paaiškino, kad iškilo problemų su atsiskaitymais dėl to jis neva sujungs pareiškėją su policijos pareigūnu. Vėliau pas nukentėjusiąją atėjusiam vyrui ji atidavė 1600 eurų. Abiem atvejais pradėti sukčiavimo tyrimai.

Tokiems sukčiavimams būdingas netikėtumo faktorius – paprastai sukčiai atvyksta pasiimti pinigų tuoj po skambučio ar pokalbio telefonu metu.

Todėl policija dar kartą prašo gyventojų neskubėti, neprarasti drąsos atsisakyti vykdyti prašymų, išlaikyti ramybę. Sulaukę įtartino skambučio atminkite:

1. Policijos ar kitų įstaigų pareigūnai pinigų patikrinimų namuose ar banko sąskaitose neatlieka ir šių veiksmų atlikimo nederina telefonu.

2. Neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų, atsisakykite paklusti jo komandoms.

3. Drąsiai nutraukite įtartiną pokalbį telefonu.

4. Neperduokite pinigų nepažįstamiems asmenims.

5. Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus, ypač būdami vieni namuose.

6. Reikalaukite, kad atvykę pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą.

7. Jeigu turite galimybę, nufotografuokite atėjusį asmenį.

Pasirūpinkite savo artimaisiais. Kalbėkite su savo vaikais, tėvais, seneliais ar senyvo amžiaus vienišais kaimynais. Paaiškinkite jiems, kokių turi imtis veiksmų, kai skambina ar į duris beldžiasi nepažįstamas asmuo. Kilus įtarimams skambinkite 112.

Klaipėdos apskr. VPK
Sukčiai policijos patarimai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,915