Kurortas taps dar saugesnis bei patrauklesnis – stiprinamas savivaldos ir policijos institucijų bendradarbiavimas

 Kurortas taps dar saugesnis bei patrauklesnis – stiprinamas savivaldos ir policijos institucijų bendradarbiavimas

Palangos miesto savivaldybė kartu su partneriais įgyvendina SCAPE LLI-269 projektą „Modernių viešųjų paslaugų vystymas, stiprinant gebėjimus, bendravimą ir bendradarbiavimą tarp vietos savivaldos ir policijos institucijų“. Jo naudą jau netrukus pajus visi kurorto gyventojai – projekto rezultatų dėka bus sustiprintas viešasis saugumas ne tik Palangoje, bet ir Vakarų Lietuvos bei Kuržemės regionuose.

Tikslas – visuomenės saugumas

Kitų metų pirmąjį ketvirtį pasibaigs 2018 m. gegužės 1 d. prasidėjęs Interreg Latvija – Lietuva 2014-2020 metų bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamas projektas „Modernių viešųjų paslaugų vystymas, stiprinant gebėjimus, bendravimą ir bendradarbiavimą tarp vietos savivaldos ir policijos institucijų Vakarų Lietuvos – Kuržemės regionuose“. Šio projekto pagrindinis siekis yra pagerinti visuomenės saugumą, stiprinant policijos ir vietos savivaldos institucijų darbuotojų gebėjimus diegiant modernią darbo įrangą, reikalingą teikiant kasdienines paslaugas.

Modernizuojant viešųjų paslaugų teikimą Lietuvos–Latvijos pasienio teritorijoje, projekto partneriai – Palangos miesto savivaldybės administracija (pagrindinis projekto partneris), Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei Latvijos valstybinės policijos Kuržemės regiono departamentas bei Liepojos savivaldybės policija – siekė bendrai sukurti ir įdiegti viešųjų paslaugų kokybę gerinančius sprendinius. Tuo tikslu buvo organizuoti bendri mokymai ir praktiniai užsiėmimai Liepojoje ir Klaipėdoje, projekto dalyviai tobulino psichologines žinias ir gebėjimus operatyviai reaguoti masinių renginių metu bei plačiai panaudoti dviračių transporto priemones, siekiant užkardyti įvairias nusikalstamas veiklas viešose vietose (tiek atvirose, tiek ir uždarose erdvėse).

 Kurortas – saugesnis ir patrauklesnis

Įgyvendindami projekto veiklas, partneriai dalinosi patirtimi ir žiniomis, taip stiprindami policijos, viešosios tvarkos skyriaus specialistų ir savanorių gebėjimus užtikrinti viešosios tvarkos apsaugą kurorto zonose (Baltijos pajūrio Klaipėdos – Liepojos ruože).

Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius projekto įgyvendinimo metu įsigijo modernias ryšio ir vaizdo fiksavimo priemones bei bemotores transporto priemones: elektrinius dviračius, elektrinius triračius ir elektra varomą mikroautobusą su įrengta darbo vieta. Tai suteiks galimybes skyriaus specialistams operatyviai vietoje spręsti problemas, pagerins viešųjų paslaugų teikimą Palangos mieste bei darbo sąlygas Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojams.

Įsigytos bemotorės transporto priemonės suteiks daugiau galimybių patruliuoti tokiose kurorto zonose, kurių motorinės transporto priemonės nepasiekia – pėstiesiems skirtose erdvėse, paplūdimiuose, parkuose ar dviračių takuose. Tad kurortas taps žymiai saugesnis ir patrauklesnis tiek vietos gyventojams, tiek ir svečiams.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato projekto metu įsigytos eismo stebėjimo priemonės leis padidinti eismo kontrolės efektyvumą, nereikalaujant papildomų žmogiškųjų išteklių – kontroliuojamas leistinas transporto priemonių greitis, fiksuojami ir užregistruojami pavojingi ir neatsakingi vairavimo atvejai.

Iš dalies finansavo ES

Projektą iš dalies finansavo: 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa www.latlit.eu

Exchange Rates
USD 0,917