Pradedami S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpos nuo Klaipėdos pl. iki Sporto g. statybos darbai

Pradedami S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpos nuo Klaipėdos pl. iki Sporto g. statybos darbai

Pradedami S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpos nuo Klaipėdos pl. iki Sporto g. statybos darbai, dėl jų bus laikinai uždaromas eismas minėta gatvės dalimi. Iki vasaros bus atnaujinta ne tik važiuojamoji dalis bei pėsčiųjų takai, bet ir aplinka – įrengti nauji želdiniai, pasirūpinta mažąja architektūra.

Šiemet – požeminiai darbai

Šiuo metu darbininkai triūsia šalia Sporto komplekso esančioje aikštelėje – čia vyksta elektromobilių įkrovimo stotelių ir automobilių stovėjimo aikštelės įrengimo darbai.  

Šiais metais taip pat planuojama tvarkomoje S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpoje įrengti požemines komunikacijas – bus įrengtas gatvės drenažas, paklota 400 metrų naujų lietaus nuotekų tinklų, UAB „Palangos vandenys“ paraleliai atnaujins ir 450 metrų ilgio vandentiekio tinklą.

Įrengs žiedinę sankryžą

Kitąmet bus vykdomi antžeminiai gatvės statybos darbai. Jų metu nebus apsiribojama tik važiuojamosios dangos atnaujinimu – bus įrengtas ir naujas, modernus gatvės apšvietimas, nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, gyventojų patogumui – nauji suolai ir šiukšlių dėžės. Bus pasirūpinta ir želdiniais – planuojama pasodinti 9 paprastuosius klevus, šalia gatvės įrengti alpinariumus.

Siekiant užtikrinti pėsčiųjų ir automobilių eismo saugumą, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, ties sankirta su Sporto gatve kitąmet bus įrengta žiedinė sankryža. Ties šia sankryža atsiras trys saugios pėsčiųjų perėjos. Visų eismo dalyvių patogumui jos bus papildomai apšviestos.

Pritaikys neįgaliesiems

S. Dariaus ir S. Girėno gatvės aplinka bus pritaikyta ir neįgaliesiems – gatvės statybos darbų metu numatoma įrengti dvi automobilių stovėjimo vietas, pritaikytas žmonėms su negalia. Visoje tvarkomoje gatvės atkarpoje pėsčiųjų takų susikirtimai su važiuojamąja dalimi projektuojami, atsižvelgiant į neįgaliesiems būtinus reikalavimus – įrengiami šaligatvių nuolydžiai.

Siekiant pritaikyti aplinką neįgaliesiems, numatoma įrengti ir poilsio aikšteles, nužeminti gatvės bordiūrus ir įrengti silpnaregiams pritaikytus įspėjamuosius ir vedamuosius paviršius.

Atnaujinti - būtina

Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjo pavaduotojo Giedriaus Ramono, atnaujinti S. Dariaus ir S. Girėno gatvę jau buvo būtina, kadangi gatvės asfalto danga yra susidėvėjusi, tad važiavimo kokybė yra labai suprastėjusi. Prastos būklės ir gatvės bordiūrai, o esami apšvietimo tinklai su lempomis taip pat jau yra morališkai pasenę ir jau pradėję rūdyti, dažai išblukę bei nebedera su bendru kraštovaizdžiu. Kadangi gatvėje nėra lietaus nuotekų surinkimo tinklo, po lietaus ar pavasario polaidžio šioje gatvės dalyje stovi vanduo.

Šalia važiuojamosios dalies esantis šaligatvis taip pat yra prastos būklės – plytelės išsiklaipiusios bei aptrupėjusios, tad pėstiesiems vaikščioti šiuo šaligatviu yra ne tik nepatogu, bet ir nesaugu.

Ribojamas eismas

Miesto gyventojai prašomi kantrybės ir supratingumo, kadangi gatvės statybos darbų metu automobilių eismas šioje dalyje bus ribojamas – klojant požeminius tinklus, nebus galimybės važiuoti gatve. „tad kol bus klojami tinklai, gyventojų prašome šią gatvę aplenkti“, – sakė G. Ramonas.

Planuojama, kad požeminių tinklų klojimo darbai tęsis visą rudenį, o žiemos periodu (iki pavasario) eismas šia S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpa bus atnaujintas.

Pavasarį gatvės statybos darbai bus tęsiami – pirmiausia bus atliekami grunto stabilizavimo darbai, tad eismas šia gatvės atkarpa vėl bus uždarytas.

Tvarkomos S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpos ilgis – 408 metrai.

statybos darbai S. Dariaus ir S. Girėno gatvė Klaipėdos pl. Sporto g.
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,956